کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

آفاق معرفت در سپهر معنويت: گفتگوی حامد زارع با غلامحسين ابراهيمی‌دينانی

نسخه الکترونیک کتاب آفاق معرفت در سپهر معنويت: گفتگوی حامد زارع با غلامحسين ابراهيمی‌دينانی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

نخستین باری که به دیدار غلامحسین ابراهیمی دینانی رفتم تابستان سال ۱۳۸۸ بود که او را در مدرسه سپهسالار ملاقات کردم. اولین مصاحبه‌ام با او نیز همان‌جا و در حضور شاگردانی که پس از پایان درس فلسفه اسلامی کلاس را ترک نکرده بودند، درباره خواجه نصیرالدین طوسی انجام شد. از همان ملاقات اول تا امروز سه ویژگی بارز در رفتار و گفتار او مشاهده کرده‌ام. نخستین ویژگی که به‌سادگی در غلامحسین ابراهیمی دینانی قابل ملاحظه است، حال و وضع فلسفی مخصوص به خود اوست. این حال فلسفی که شامل شمایل، شیوه بیان و روش مواجهه او با مخاطبانش می‌شود، دکتر ابراهیمی دینانی را از سایر فیلسوفان معاصر ایرانی متمایز می‌سازد. این ویژگی اگرچه جذابیت فراوانی برای او فراهم آورده است، اما منتقدانی نیز دارد که مدعی‌اند این وضع و حال فلسفی تصنعی و ساختگی است. با این‌که نگارنده نسبت به این حال فلسفی غلامحسین ابراهیمی دینانی موضعی انتقادی ندارد، اما اگر برخی‌ها این ویژگی را به‌مثابه نقطه ضعف مطرح کنند، نمی‌توانند از وجوه پرفایده ویژگی دوم دکتر ابراهیمی دینانی درگذرند که تا حد زیادی نتیجه و ثمره ویژگی نخست اوست.
وضع و حال فلسفی مخصوصی که حکیم معاصر ایرانی از آن برخوردار است، مسبب اشتیاق وافر او به برقراری گفتگو می‌شود که دومین ویژگی متمایز او به حساب می‌آید. دکتر ابراهیمی دینانی بدون در نظر گرفتن سطح و شأن مخاطب یا مخاطبانی که روبه‌رویش نشسته‌اند، مبنایی‌ترین و بنیادین‌ترین مباحث اندیشه فلسفی را به زبانی ساده و در قالب دیالوگی شورآفرین و هیجان‌برانگیز مطرح می‌کند. تعمد او بر این است که مخاطب خود را در هر گونه نتیجه‌گیری از گفتگو و بحث درگیر کند و از او یک فعال گفتگومند بسازد تا جرقه پرسش‌های بعدی نیز در ذهن همان مخاطب زده شود و بدین ترتیب روندی توقف‌ناپذیر از گفتگوی فلسفی شکل بگیرد.

  • دسته بندی: فلسفه ، دین و عرفان
  • ناشر: گروه انتشاراتی ققنوس - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 2.34 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۹۸ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب آفاق معرفت در سپهر معنويت: گفتگوی حامد زارع با غلامحسين ابراهيمی‌دينانی در فیدیبو

۲۵،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۵،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

خریدم ولی فایل دانلود خراب است نتونستم دانلود کنم با دو سه تا دستگاه امتحان کردم در تمام موارد فایل دانلود شده خراب است لطفا پیگیری کنید
در 2 هفته پیش توسط علی وفایی