کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی انتشارات فرهنگ معاصر و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کلیدر: جلد اول و دوم

نسخه الکترونیک کتاب کلیدر: جلد اول و دوم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

کتاب «کلیدر» نوشته محمود دولت آبادی (-۱۳۱۹) است. کلیدرمشهورترین و بلندترین رمان ایرانی است که بر اساس حوادث واقعی نوشته شده و متاثر از فضای ملتهب و آشفته سیاسی و اقتصادی پس از جنگ جهانی دوم در ایران است. این کتاب روایتگر بخشی از زندگی گل محمد، قهرمان مردمی سبزوار، و خانواده اوست. البته این رمان بلند تنها به زندگی گل محمد و خانواده‌اش محدود نمی‌شود و فضایی بسیار پر شاخ و برگ با نزدیک به صد شخصیت مختلف دارد که زندگی روستایی‌ها و رعایا در آن دوران را بسیار دقیق توصیف می‌کند.
با این جمله‌ها وارد جهان داستان کلیدر می‌شویم: «اهل خراسان مردم کرد بسیار دیده‌اند. بسا که این دو قوم با یکدیگر در برخورد بوده‌اند؛ خوشایند و ناخوشایند. اما اینکه چرا چنین چشم‌هاشان به مارال خیره مانده بود، خود هم نمی‌دانستند. مارال، دختر کرد دهنه‌ی اسب سیاهش را به شانه انداخته بود، گردنش را سخت و راست گرفته بود و با گام‌های بلند، خوددار و آرام رو به نظمیه می‌رفت. گونه‌هایش برافروخته بودند. پولک‌های کهنه‌ی برنجی از کناره‌های چارقدش به روی پیشانی و چهره‌ی گرد و گرگرفته‌اش ریخته بودند و با هر قدم پولک‌ها به‌نرمی دور گونه‌ها و ابروهایش پر می‌زدند... چشم‌هایش به پیش رویش دوخته شده و نگاهش را از فراز سر گذرندگان به پیشاپیش پرواز داده و لب‌های چو قندش را بر هم چفت کرده بود و چنان گام از گام برمی‌داشت که تو پنداری پهلوانی است به سرفرازی از نبرد بازگشته. هم اسب سیاهش قره‌آت چنان گردن گرفته، سینه پیش داده و غراب سم بر سنگفرش خیابان می‌خواباند، که انگار بر زمین منت می‌گذاشت و به آنچه دورش بود فخر می‌فروخت. درویشی که پرده‌ی شمایل را به دیوار آویخته بود، زبانش از صدا باز ماند. چه که تماشاگرانش همه چشم از پرده و گوش از صداش واگرفتند، سر به سوی اسب سیاه و دختر گرداندند و گوش فرادادند به درق‌درق باوقار سم اسب بر سنگفرش خیابان، که پرده‌دار نفیر از سینه برکشید و خلق را به خویش فراخواند.»

  • دسته بندی: داستان ایرانی
  • ناشر: انتشارات فرهنگ معاصر - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 3.89 مگابایت - تعداد صفحات : ۷۵۴ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب کلیدر: جلد اول و دوم در فیدیبو

۲۵،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۵،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

این کتاب عالیه. بینظیرترین رمانی که تا حالا خوندم. توصیفاتش عالیه جوریه که تو ذهنت کاملا میتونی مجسم کنی. من این رمان و ۹ سال پیش خوندم ولی دوست دارم دوباره و ۳,باره هم بخونم.
در 3 هفته پیش توسط zahra gh
بسیار عالی ... داستان اینقدر کشش دارد که شما از خواندن ۱۰ جلد نه تنها خسته نمی‌شوید بلکه دلتون نمیخواد زمین بذارید. من که با زندگی عشایر و ظلمی که بر آنها رفت آشنا شدم و از داستان لذت بردم. درست است به زبان کردی است ولی کاملا قابل فهم است و بعد از ۵۰ صفحه کاملا با این گویش خود میگیریم.
در 4 هفته پیش توسط m.d....96
کتاب متن خیلی قوی دارد ولی گاهی از حوصله خارج میشه و فقط میخوای زودتر تموم بشه
در 1 ماه پیش توسط sah...106
خیلی دوست دارم این کتابوبخونم ولی قیمتش بالاست،لطفایه تخفیف کلی روی مجموعه کلیدربزاریدتاهمه بتونن این شاهکارایرانی روبخونن ولذت ببرن،باسپاس ازتیم فیدیبو،موفق باشید
در 1 ماه پیش توسط mobin j
اولین کتابی بود که با فیدیبوک خوندم. کلمه های سنگینی داشت و تازه فهمیدم فارسی بلد نیستم! از کتابایی نیست که به آدمای پر مشغله پیشنهاد کنم. فقطم جلد یک رو خوندم و حاضر نشدم بقیشو هم بخونم. کلن دولت آبادی به جز ادبیات غنی، جذابیت دیگه ای نداره و نمی‌تونه خیلی خوب داستان سرایی کنه. حاضرم ترجمه بخونم ولی این کتاب رو که می‌تونم به زبان اصلی بخونم رو نخونم چون واقعاً جذاب نیست و فهم کلماتش هم سخته.
در 2 ماه پیش توسط امیرمهدی سرآبادانی