فیدیبو نماینده قانونی فرهنگ معاصر و بیش از ۴۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کلیدر: جلد اول و دوم

نسخه الکترونیک کتاب کلیدر: جلد اول و دوم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

کتاب «کلیدر» نوشته محمود دولت آبادی (-۱۳۱۹) است. کلیدرمشهورترین و بلندترین رمان ایرانی است که بر اساس حوادث واقعی نوشته شده و متاثر از فضای ملتهب و آشفته سیاسی و اقتصادی پس از جنگ جهانی دوم در ایران است. این کتاب روایتگر بخشی از زندگی گل محمد، قهرمان مردمی سبزوار، و خانواده اوست. البته این رمان بلند تنها به زندگی گل محمد و خانواده‌اش محدود نمی‌شود و فضایی بسیار پر شاخ و برگ با نزدیک به صد شخصیت مختلف دارد که زندگی روستایی‌ها و رعایا در آن دوران را بسیار دقیق توصیف می‌کند.
با این جمله‌ها وارد جهان داستان کلیدر می‌شویم: «اهل خراسان مردم کرد بسیار دیده‌اند. بسا که این دو قوم با یکدیگر در برخورد بوده‌اند؛ خوشایند و ناخوشایند. اما اینکه چرا چنین چشم‌هاشان به مارال خیره مانده بود، خود هم نمی‌دانستند. مارال، دختر کرد دهنه‌ی اسب سیاهش را به شانه انداخته بود، گردنش را سخت و راست گرفته بود و با گام‌های بلند، خوددار و آرام رو به نظمیه می‌رفت. گونه‌هایش برافروخته بودند. پولک‌های کهنه‌ی برنجی از کناره‌های چارقدش به روی پیشانی و چهره‌ی گرد و گرگرفته‌اش ریخته بودند و با هر قدم پولک‌ها به‌نرمی دور گونه‌ها و ابروهایش پر می‌زدند... چشم‌هایش به پیش رویش دوخته شده و نگاهش را از فراز سر گذرندگان به پیشاپیش پرواز داده و لب‌های چو قندش را بر هم چفت کرده بود و چنان گام از گام برمی‌داشت که تو پنداری پهلوانی است به سرفرازی از نبرد بازگشته. هم اسب سیاهش قره‌آت چنان گردن گرفته، سینه پیش داده و غراب سم بر سنگفرش خیابان می‌خواباند، که انگار بر زمین منت می‌گذاشت و به آنچه دورش بود فخر می‌فروخت. درویشی که پرده‌ی شمایل را به دیوار آویخته بود، زبانش از صدا باز ماند. چه که تماشاگرانش همه چشم از پرده و گوش از صداش واگرفتند، سر به سوی اسب سیاه و دختر گرداندند و گوش فرادادند به درق‌درق باوقار سم اسب بر سنگفرش خیابان، که پرده‌دار نفیر از سینه برکشید و خلق را به خویش فراخواند.»

  • دسته بندی: رمان ایرانی
  • ناشر: فرهنگ معاصر - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 3.89 مگابایت - تعداد صفحات : ۷۵۴ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب کلیدر: جلد اول و دوم در فیدیبو

۲۳۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۳۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

پنج ستاره براش کمه واقعاعاااالی وبی نظیروبی بدیع لذت میبرم ازخوندنش کیفورم بااین کتاب 😉 ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️واقعااااالذت بخشه چقدقشنگ نوشته اقای دولت ابادی این کتابو بایدباطلامینوشتن چقدزیباااااست نمیتونم یک لحظه ازفکرش بیام بیرون خیلی قشنگه پیشنهادمیکنم حتماحتماحتمابخونید
در 5 روز پیش توسط رایان رهروان
من جلد اول و دومش رو خواندم واقعا لذت میبرم از خوندنش 🙏🏻🌷
در 6 روز پیش توسط شيما
من این کتاب رو توی کتابخونم دارم و حدود ۱۲_۱۳سالم بود که خوندمش اما بعد از سالها هنوز جملات و توصیفات بی نظیرش توی ذهنمه.بی شک یک شاهکار در ادبیات معاصر هست و البته فیدیبو با قیمت مناسبی منتشرش کرده. باتشکر.
در 2 هفته پیش توسط مریم احمدی
این اثر گنجی است برای ادبیات فارسی معاصر .... سالها پیش نوجوانی بودم که خواندم. خواندنش را به همه توصیه می کنم. گویی کتاب تاریخی است که جذاب و دلکش نوشته شده و ساختار اجتماعی آن زمان را به تصویر می کشد. در عین حال استیصال مردمی را که نه برای بردگی و بندگی، بلکه برای آزادگی تربیت شده اند. زیباست.
در 2 هفته پیش توسط سروناز پاک نیا
وای خدا چه قدر خوب شد کلیدر را گذاشتید ، من خیلی وقته منتظرش بودم.
در 2 هفته پیش توسط sha...i09