فیدیبو نماینده قانونی دفتر نشر فرهنگ اسلامی و بیش از ۴۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

كلياتی از اقتصاد اسلامی

نسخه الکترونیک کتاب كلياتی از اقتصاد اسلامی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها کافیست اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

اثر حاضر، کلیاتی پیرامون اقتصاد اسلامی است که ابتدا، درسهایی بوده که نویسنده در گردهمایی بسیج اساتید در مشهد مقدس ارائه کرده است.
در این کتاب، در پنج فصل به ارائه مباحث اقتصاد اسلامی پرداخته شده است:
در فصل اول، مفاهیم اقتصاد، علم اقتصاد، مکتب اقتصادی، انواع مکاتب اقتصادی و مقصود از اقتصاد اسلامی توضیح داده شده است.
در فصل دوم، به اختصار مبانی فلسفی ـ کلامی اسلامی و مقایسه مختصر آن با مبانی فلسفی ـ کلامی اقتصاد لیبرالیستی و اقتصاد سوسیالیستی، به طور خلاصه مطرح می‌شود.
در فصل سوم، از سه رکن اقتصاد اسلامی شامل اول، «مالکیت چندگانه»دوم، «آزادی اقتصادی» و سوم، «عدالت اجتماعی» در اسلام و مقایسه آن با جایگاه عدالت در اقتصاد سرمایه‌داری و اقتصاد سوسیالیستی سخن گفته می‌شود.
در فصل چهارم، از دو وصف «واقع‌گرایی اقتصاد اسلامی» و «اخلاقی بودن اقتصاد اسلامی» در هدف و روش بحث می‌شود.
در فصل پنجم، از ده شاخص سخن گفته می‌شود: ۱. جایگاه دولت در اقتصاد؛ ۲. جایگاه بخش غیردولتی در اقتصاد؛ ۳. اشتغال کامل سرمایه‌ها، نیروی انسانی و منابع انسانی؛ ۴. عدالت در توزیع ثروت؛ ۵. جمع بین عدالت و کارآیی؛ ۶. حذف کامل ربا؛ ۷. برقراری قوام در مصرف؛ ۸. حاکمیت اخلاق بر روابط اقتصادی؛ ۹. فراوانی نعمتهای مادی ناشی از ایمان و تقوای مردم؛ ۱۰. رشد مادی همراه با تعالی معنوی.

دانلود کتاب كلياتی از اقتصاد اسلامی در فیدیبو

۱۶۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۱۶۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

خوب نیست
در 4 هفته پیش توسط ری‌را پورکیا