در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۱۵,۶۰۰ تومان
8.80 $
  • دسته بندی(ها) : مدیریت
  • ناشر: نشر نی
  • تاریخ نشر:
  • شابک
    : 978-964-185-04-3
  • زبان : فارسی
  • حجم فایل: 6.62 مگابایت
  • تعداد صفحات: ۴۳۶ صفحه

درباره کتاب

کتاب «رویکرد تفکر سیستمی به برنامه‌ریزی و مدیریت استراتژیک» نوشته استیون هینز ( -۱۹۴۵)، نویسنده آمریکایی است.
هینز را اندیشمندی می‌دانند که به مدت سی سال روی تفکر سیستمی به صورت عملی کار کرده است. وی که بیش از سی سال مدیریت برنامه‌ریزی و تغییر را در سازمان‌های بخش عمومی و خصوصی در سطوح ملی و بین‌المللی به‌عهده داشته، در طول دوران تجارب ارزشمند خود، سازمان‌ها را در چارچوبی سیستمی تجزیه‌وتحلیل کرده است. او برنامه را هنگامی مؤثر و نتیجه‌بخش می‌داند که با پشتیبانی مدیران سازمان و مشارکت تمامی اعضای آن به مرحله اجرا درآید، و در طول مسیر اجرا با در نظرگرفتن تغییرات و تحولات محیطی، بازنگری و اصلاح شود و در پایان کار به اهداف خود دست یابد.
مؤلف در این کتاب برنامه‌ریزی و مدیریت استراتژیک را در رابطه‌ای تعاملی با یکدیگر و در قالبی کل‌نگر، از آغاز تا محصول نهایی مورد توجه قرار داده و گام‌به‌گام این فرایند طولانی را به تفصیل بیان کرده است.
در بخشی از کتاب «رویکرد تفکر سیستمی به برنامه‌ریزی و مدیریت استراتژیک» می‌خوانیم:
« جهان با خروج از قرن بیستم و ورود به هزاره سوم، بیش از هر زمان دیگری با تغییرات چندوجهی، پیچیده و ناگهانی روبه‌رو است. این تغییرات با سرعت بسیاری به وقوع می‌پیوندد، زندگی ما را دگرگون می‌كنند و بر شغل ما تأثیر می‌گذارند. هم‌چنین محل كار، ارتباطات، نظام‌های حاكمیتی، محیط طبیعی و... را تغییر می‌دهند. در چنین شرایطی، مدیریتی سیستمی مورد نیاز است تا با مطالعه نقاط قوت و ضعف و پیگیری پیوسته، تحولات و تغییرات داخلی، منطقه‌ای و جهانی در عرصه‌های مختلف، از توانایی‌ها به بهترین شیوه ممكن بهره‌برداری كرده و توانمندی‌های بالقوه را به محصولات مورد نیاز جامعه تبدیل كند.
نگارنده در كتاب حاضر برنامه‌ریزی و مدیریت استراتژیك را در رابطه‌ای تعاملی با یكدیگر و در قالبی كلی‌نگر از آغاز تا محصول نهایی مورد توجه قرار داده و گام به گام این فرایند را بیان می‌كند. وی به موضوعاتی چون تاثیر تغییرات جهانی بر سازمان‌ها، برنامه‌ریزی سازمانی، ارزیابی وضعیت موجود، بازنگری سالانه برنامه‌ریزی، و كاربردهای مدیریت استراتژیك می‌پردازد.»

نظرات کاربران

با توجه به نمونه به نظر کتابی مفهومی است تا کاربردی اگر کسی کتاب رو خونده ممنون میشم نظرش رو بگه
در 4 هفته پیش توسط علی مظلومی
کتاب خوبیست ممنون
در 2 ماه پیش توسط علی جان