کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی انتشارات فرهنگ پژوهان دانش و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

شیوه‌های سازگاری با سوانح و بلایا: راهنمای مداخلات روانی اجتماعی

نسخه الکترونیک کتاب شیوه‌های سازگاری با سوانح و بلایا: راهنمای مداخلات روانی اجتماعی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

کتاب پیش رو حاصل زحمات همکاران روان‌شناس و باتجربه و علاقه‌مند به موضوع سلامت روان، در موقعیت اضطراری و دانشجویان دکتری مدیریت سلامت در بلایا و حوادث می‌باشد. ابتدا لازم است ضرورت ترجمۀ این کتاب و جای خالی آن در بین کتاب‌ها و پروتکل‌های مداخله‌های روان‌شناختی و مدیریت بلایا را بیان کنیم.
هر حادثه‌ای از یک باخت ساده تا زلزله و سیل که به ناخشنودی منجر شود، نوعی بلا به‌حساب می‌آید. امروزه به هر حادثه‌ای که خسارت و تلفات به‌بار آورد، فاجعه می‌گویند. به عبارتی، اختلال شدید زیست محیطی، روانی و اجتماعی را شامل می شوند که فراتر از توانایی‌های فرد برای مقابله با مشکلات ناشی از آن است؛ با این تعابیر بلا در اصطلاح عامه کاربرد وسیعی دارد.
راهنمای مداخله‌های روانی‌اجتماعی، ازجمله کتاب حاضر، نوعی شیوۀ علمی دقیق، همراه با بایدها و نبایدهای مبتنی‌ بر شواهد علمی evidence-based است که هر اقدام و راهکار آن مبتنی‌بر چارچوب نظری ‌تجربی است. این مداخله‌های مبتنی ‌بر شواهد علمی، اگر سریع و بهنگام انجام شوند، پیامدهای روان‌شناختی و معلولیت‌های روانی را در بازماندگان کاهش داده و در فرایند طبیعی رفع آن قرار می‌دهد. آنچه در این نوشتار به‌ اجمال گفتیم و آنچه دربارۀ نیازهای روان‌شناختی و کمک‌های اولیۀ روانی‌اجتماعی لازم است بدانیم، دکتر جان انریچ به‌صورت جامع و فشرده در این کتاب بیان کرده است. جان انریچ متولد فوریه۱۹۴۳ و استاد روان‌شناسی بالینی دانشگاه ایالتی نیویورک است. او کتاب‌های بسیاری نوشته و بیشتر آن‌ها دربارۀ روان‌شناسی حقوق انسانی و مدیریت استرس در جمعیت‌‌های خاص است.
کتاب حاضر نیز شامل نکات اصلی و کلیدی است که تیم امداد و مداخله‌ها در حوادث طبیعی باید از آن‌ها آگاه باشند. پروفسور انریچ این نکات را به‌صورت پروتکل و راهنمایی کاربردی تنظیم کرده است. او وظایف تیم روان‌شناختی را در هر مرحله، یعنی قبل و حین و پس از بلایا، به‌صورت شفاف بیان نموده‌است. مطالعۀ این کتاب با این ویژگی‌ها نه ‌تنها برای تیم‌های امدادی و مداخله در بحران، بلکه برای عموم مردم آموزنده و راهگشاست.

  • دسته بندی: علوم اجتماعی
  • ناشر: انتشارات فرهنگ پژوهان دانش - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.16 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۷۶ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب شیوه‌های سازگاری با سوانح و بلایا: راهنمای مداخلات روانی اجتماعی در فیدیبو

۲۴،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۴،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران