فیدیبو نماینده قانونی نشر چشمه و بیش از ۴۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

هرس

نسخه الکترونیک کتاب هرس به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها کافیست اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :


مرعشی در این رمان فضا و داستانی متفاوت نسبت به رمان قبلی‌اش دارد.
او با انتخاب جنوب ایران به عنوان محل رویداد و همچنین سالهای بعد از جنگ بخشی از مهم‌ترین تاریخ معاصر ایران را به تصویر کشیده است.
قلم توانا،‌ توصیفات دقیق و جزئی پردازانه و شخصیت پردازی همدلی برانگیز نویسنده، از نقاط برجسته این رمان هستند.
به نظر بعید می‌رسد خواننده‌ای این کتاب را تمام نکرده زمین بگذارد!
در بخشی از این رمان می‌خوانیم:
«جوان دماغه‌ی بَلَم را نگه داشت. رسول مهزیار را بغل کرد و نشست. آب زیر بَلَم تکان خورد و نقش نی‌های رویش خط‌خطی شد. بَلَم روی آب سُستی عجیبی داشت. امن بود و نبود. تا دَمَر شدن کج می‌شد و برمی‌گشت سر‌جایش. مهزیار چسبیده بود به گردن رسول. جوان سوار شد و چوب را فشار داد کف هور. بَلَم که راه افتاد و روستا را رد کرد و رسید به تونلی از نی‌های بلند، ترس بچه ریخت. آرام از بغل رسول پایین آمد. یک دستش توی دست رسول بود و دست دیگرش به لبه‌ی بَلَم و خیره شده بود به هور. زور آفتاب افتاده بود و از روی آب باد خنکِ بی‌جانی بلند می‌شد. سقف نئین کنار رفته بود و دیواره‌ها از هم دور و به‌هم نزدیک می‌شدند. گاهی گاومیشی عظیم از آب بیرون می‌آمد و موجی که می‌ساخت قایق را آرام، مثل گهواره، تاب می‌داد. گاومیش‌ها زمینی نبودند. اندازه‌شان با جانوران این دنیا نمی‌خواند. از افسانه‌ها آمده بودند. ماهی‌ها هم روی آب می‌آمدند، ماهی‌های بزرگِ سیاه و نقره‌ای. و پرنده‌ها تا لب آب، درست لب آب، پایین می‌آمدند و دور ماهی‌ها می‌چرخیدند. لای نی‌ها پُر از سنجاقک‌های رنگیِ براق بود. سنجاقک‌ها از روی نی‌های این‌طرفِ آب به آن‌طرف می‌رفتند و بالای بَلَم تاق‌نصرت می‌بستند. مهزیار نمی‌دانست کدام را نگاه کند؛ پرنده‌ها یا ماهی‌ها یا سنجاقک‌ها. دستش را دراز کرد.
«ماهیه نازش کنم بابا؟»

  • دسته بندی: رمان ایرانی ، ادبیات
  • ناشر: نشر چشمه - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.67 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۸۵ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب هرس در فیدیبو

۱۵۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۱۵۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

۳.۵ ستاره کتاب برام قابل درک بود! متن روون و دلنشینی داشت. داستان بسی ساده بود و سادگیش بسی دوست داشتنی! داستان از زوایا مختلف، و روایتگر زمانهای مختلف بود، و این تداخل زمانی رو نویسنده خیلی منسجم به رشته تحریر درآورده بود، یعنی آشفتگی دیده نمیشد و آدم خیلی گیج نمیشد که یهو چی شد پس. جنگ، زندگیها را هرس کرد، و این کتاب هم روایتی دیگر از زندگیهای پساجنگ ... [اسم کتاب بسی هوشمندانه انتخاب شده!] بعدن نوشت: داستان ریتم آرومی داشت، و ی سری چالشها و قله هایی ایجاد میشد توش اما به درستی پاسخ داده نمیشد، انگار داستان اوج میگیره اما با بی تفاوتی شخصیت ها و سرسری رد شدن نویسنده سقوط میکنه و هیچ میشه. مثلا جایی ک حقایقی در مورد پسرش میفهمه یا تهانی رو پس میگیره .... ما چالش نقطه اوج رو می بینیم اما پاسخ شخصیت ها دیده نمیشه.
در 7 روز پیش توسط محدثه
بجای نظر دادن راجع به کتاب یک سری از رایگان شدنش حرف زدن و یک سری هم برای نشون دادن روشنفکری اشون از اون دسته ی اول ایراد گرفتن. پس چرا کسی در رابطه با متن کتاب نظر درست و درمونی نمیده؟؟؟ مگه بخش نظرات برای بحث و تبادل نظر در رابطه با متن کتاب نیست؟
در 2 هفته پیش توسط پریا
در کشور ما قانون کپی رایت رعایت نمیشه نویسنده ای به اون خوبی کتابی با این جذابیت چرا باید رایگان باشه؟! مگه خانم رولینگه که بیشتر در آمد حاصل از مجموعه هری پاتر رو به موسسات خیریه بخشید و آخرین کتابشو رایگان به جهان عرضه کرد
در 2 هفته پیش توسط Ger...y77
واقعا قیمت کتاب رو آدم میبینه خجالت میکشه که هی بگه رایگان کنید تا بخونیم. سه تا پفک دو تومنی پول کتابه. آدم متاسف میشه که فرهنگ کشورش به جایی رسیده که برا هر چیزِ آشغالی به راحتی پول خرج میکنه اونوقت به کتاب که میرسه دردش میاد پول بده.
در 2 هفته پیش توسط مهدی بزرگمهر
بیان نویسنده بسیار با احساس و روان، خواننده کاملا حس شخصیت‌های داستان رو درک و باهاشون زندگی می‌کنه
در 2 هفته پیش توسط مریم کاوندی