فیدیبو نماینده قانونی نشر چشمه و بیش از ۴۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

هرس

نسخه الکترونیک کتاب هرس به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها کافیست اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :


مرعشی در این رمان فضا و داستانی متفاوت نسبت به رمان قبلی‌اش دارد.
او با انتخاب جنوب ایران به عنوان محل رویداد و همچنین سالهای بعد از جنگ بخشی از مهم‌ترین تاریخ معاصر ایران را به تصویر کشیده است.
قلم توانا،‌ توصیفات دقیق و جزئی پردازانه و شخصیت پردازی همدلی برانگیز نویسنده، از نقاط برجسته این رمان هستند.
به نظر بعید می‌رسد خواننده‌ای این کتاب را تمام نکرده زمین بگذارد!
در بخشی از این رمان می‌خوانیم:
«جوان دماغه‌ی بَلَم را نگه داشت. رسول مهزیار را بغل کرد و نشست. آب زیر بَلَم تکان خورد و نقش نی‌های رویش خط‌خطی شد. بَلَم روی آب سُستی عجیبی داشت. امن بود و نبود. تا دَمَر شدن کج می‌شد و برمی‌گشت سر‌جایش. مهزیار چسبیده بود به گردن رسول. جوان سوار شد و چوب را فشار داد کف هور. بَلَم که راه افتاد و روستا را رد کرد و رسید به تونلی از نی‌های بلند، ترس بچه ریخت. آرام از بغل رسول پایین آمد. یک دستش توی دست رسول بود و دست دیگرش به لبه‌ی بَلَم و خیره شده بود به هور. زور آفتاب افتاده بود و از روی آب باد خنکِ بی‌جانی بلند می‌شد. سقف نئین کنار رفته بود و دیواره‌ها از هم دور و به‌هم نزدیک می‌شدند. گاهی گاومیشی عظیم از آب بیرون می‌آمد و موجی که می‌ساخت قایق را آرام، مثل گهواره، تاب می‌داد. گاومیش‌ها زمینی نبودند. اندازه‌شان با جانوران این دنیا نمی‌خواند. از افسانه‌ها آمده بودند. ماهی‌ها هم روی آب می‌آمدند، ماهی‌های بزرگِ سیاه و نقره‌ای. و پرنده‌ها تا لب آب، درست لب آب، پایین می‌آمدند و دور ماهی‌ها می‌چرخیدند. لای نی‌ها پُر از سنجاقک‌های رنگیِ براق بود. سنجاقک‌ها از روی نی‌های این‌طرفِ آب به آن‌طرف می‌رفتند و بالای بَلَم تاق‌نصرت می‌بستند. مهزیار نمی‌دانست کدام را نگاه کند؛ پرنده‌ها یا ماهی‌ها یا سنجاقک‌ها. دستش را دراز کرد.
«ماهیه نازش کنم بابا؟»

  • دسته بندی: رمان ایرانی ، ادبیات
  • ناشر: نشر چشمه - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.67 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۸۵ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب هرس در فیدیبو

۲۳۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۳۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

عالی بود شخصیت پردازی قوی و فضاسازی های خیلی خوب بود
در 2 هفته پیش توسط hos...093
بسیار عالی و تاثیرگذار بود. اولش تمایلی به خوندن کتاب نداشتم ولی به شدت جذبم کرد. احساسات شخصیت ها رو به قشنگی با توصیف صحنه اطراف به تصویر کشیده که خیلی سینمایی و نو بود مثل توصیفی که از روستا میکنه و کاملا با شرایط روحی شخصیت ها یکی هست یا صحنه قربانی کردن گوسفند و استیصالشان که دقیقا حال و روز شخصیت اصلی هستش. درکل خیلی ذهنم رو درگیر کرد و فک میکنم کتابی که بتونه اینقدر بعد از تموم شدنش تو ذهن آدم بشینه خیلی خوندنیه ضمن اینکه تاثیر جنگ رو به شدت قشنگ نشون داده در کل عااااالی بود
در 3 هفته پیش توسط phs...ari
بعد از چند صفحه اول هربار که خوندمش بغض داشتم. چندجایی چند قطره اشکی ریختم. ولی ۵۰ صفحه آخر رو با چشمای تار پیش رفتم. گیرا، جذاب و پر از درک حس جنوب و غم نهفته در خاک این خطه بود. افسانه آخر کتاب هم در عین سادگی چون از قبل در تک تک صفحات پرداخته شده بود بسیار به دلم نشست.
در 3 هفته پیش توسط osl...ali
خیلی قشنگ بود، روز های سیاه و عوارض جنگ رو روان و ملموس توصیف کرده بود، کاش یادمون نره جنگ (و جنگ آوران) با مردم ما چه کرد!
در 4 هفته پیش توسط der...isa
خیلی خیلی قشنگ بود. قصه ی غصه این خاک تمومی نداره
در 4 هفته پیش توسط tab...992