کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی انتشارات دانشگاه تهران و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

هزینه تخریب محیط‌‌‌‌ زیستی (نسخه PDF)

نسخه الکترونیک کتاب هزینه تخریب محیط‌‌‌‌ زیستی (نسخه PDF) به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

محیط‌زیست پاکیزه‌تر چقدر می‌ارزد؟ این سؤال معمولاً برای سیاست‌گذاران بی‌پاسخ می‌ماند. بسیاری از فعالیت‌‌های اقتصادی سبب تخریب محیظ‌زیستی می‌شوند و این امر هزینه‌های واقعی بر اقتصاد و رفاه مردم تحمیل می‌کند. آگاهی از میزان این هزینه‌ها برای تعیین اولویت‌های عمده محیط‌زیستی یک کشور و تخصیص سرمایه‌های مناسب برای حفاظت از محیط‌زیست امری حیاتی است. در طول دهه گذشته، بانک جهانی تلاش نظام‌‌مندی را برای اندازه‌گیری هزینه‌های تخریب محیط‌زیستی در خاورمیانه و آفریقای شمالی آغاز کرده است که این تلاش اندازه آنها و ضرورت تغییرات سیاستی را روشن می‌سازد. یافته‌ها نشان دادند که در بسیاری از موارد، این هزینه‌ها به گونه شگفت‌انگیزی بالا هستند. هزینه تخریب محیط‌زیستی: مطالعات موردی از خاورمیانه و آفریقای شمالی، بهترین مطالعات موردی این برنامه را گرد هم می‌آورد و پیامدهای سیاستی آنها را در سطوح ملی و منطقه‌ای خلاصه می کند. این مطالعات موردی، خسارت سالانۀ ناشی از تخریب محیط‌زیستی را به صورت پولی، کمّی می‌نمایند و این برآوردها را به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی کشورهای مربوطه بیان می‌کنند. این مطالعات، از جدیدترین روش‌های ارزش‌گذاری محیط‌زیستی برای برآورد هزینه‌های اقتصادی ناشی از آلودگی هو، تخریب آب، جنگل‌زدایی و تخریب زمین استفاده می‌کنند. کتاب کنونی به طور منحصربه‌فردی یک مطالعه موردی را به ارزش‌گذاری هزینه‌های تخریب محیط‌زیستی ناشی از نشت نفت و پسماندهای تخریب در مواقع جنگ اختصاص می‌دهند. سپس این مطالعات پیامدهای منسجمی را برای سیاست‌گذاری، سرمایه‌گذاری و مؤسسات کشورهای مربوطه روشن می‌کنند.
کتاب حاضر، مورد علاقه سیاست‌گذاران، سازمان‌های غیردولتی و نهادهای دانشگاهی و تحقیقاتی خواهد بود.

دانلود کتاب هزینه تخریب محیط‌‌‌‌ زیستی (نسخه PDF) در فیدیبو

۲۴،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۴،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران