کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی نشر قطره و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

خداحافظ ، تا فردا

نسخه الکترونیک کتاب خداحافظ ، تا فردا به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

خداحافظ، تا فردا چکیده‌ی تجربه‌ی سال‌ها ویراستاری و نویسندگی مکسول است که علاوه بر زیبایی نثر و ایجاز کلام از تکنیک‌های نوآورانه‌ی روایت داستان هم بهره برده است. شیوه‌ی روایی خاص کتاب دو داستان بسیار متفاوت را در هم می‌آمیزد: یکی داستان به‌ظاهر یکنواخت پسری که مادرش را از دست داده و در جست‌وجوی راهی برای پذیرش این فقدان است و دیگری داستان پرکشش و پرتنش قتل یک کشاورز. یکی داستانی‌ است از روایتی فردی و درونی و دیگری داستانی است کم‌وبیش کارآگاهی و با نمودی بیرونی. یکی زندگی‌نامه‌ی خود اوست و دیگری زندگی‌نامه‌ی یک دوست دوران کودکی. داستان دو کودک با سرنوشتی بسیار متفاوت اما هر دو قربانی آن‌چه خود در وقوعش دخالتی نداشته‌اند. این دو داستان چنان ماهرانه در هم ‌تنیده شده‌اند که خواننده بدون آن‌که متوجه شود بارها از یکی به دیگری کشانده می‌شود.
در خداحافظ، ‌تا فردا «خانه» نقشی محوری ایفا می‌کند. خانه در داستان کودکی راوی پیش از مرگ مادرش و پس از آن هنگامی‌که پدرش تصمیم به ساختن خانه می‌گیرد و همین‌طور در داستان کلتوس ظاهر می‌شود. راوی به‌تفصیل به شرح فضای خانه‌ی کودکی‌اش و راه رفتن‌هایش همراه با پدرش پس از مرگ مادر می‌پردازد و بعد بنای ناتمام خانه‌ی جدید جایگاهی می‌شود برای فرار از گذشته و برای شکل‌گیری دوستی او با کلتوس. این بنا که در هنگام ساخت با چارچوب‌های عریان و بدون دیوارش شباهت زیادی به مجسمه‌ی جاکومتی دارد این امکان را به مکسول جوان می‌دهد که راهی پیدا کند برای کنار آمدن با اندوهش («وقتی به جای در، ‌از وسط دیوارها، از اتاقی به اتاق دیگر می‌رفتم، یا سرم را بالا می‌کردم و آسمان آبی را از میان تیرهای سقف می‌دیدم، احساس دلپذیری داشتم که راهی پیدا کرده‌ام برای دور زدن صورت متعارف چیزها.») و امیدی به او می‌دهد که با گذر از میان دیوارهای نامرئی شاید بتواند به دوران پیش از مرگ مادرش بازگردد. و همین خانه‌ی ناتمام نقطه‌ی پیوند او به کلتوس و شکل‌گیری دوستی‌شان می‌شود، انگار کلتوس هم پس از آن‌چه بر سرش آمده در این خانه به دنبال راهی برای دور زدن است.

دانلود کتاب خداحافظ ، تا فردا در فیدیبو

۲۵،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۵،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران