فیدیبو نماینده قانونی دفتر نشر فرهنگ اسلامی و بیش از ۴۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتیبه دوازده بند محتشم

نسخه الکترونیک کتاب کتیبه دوازده بند محتشم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها کافیست اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

کربلا نه تنها رستاخیز عشق، برپا دارنده‌ی قیامت تاریخی انسانها و رستخیزِ جانِ مردم مرده است. به قول محتشم، در کربلا جهان از هم می‌گسلد و محشر کُبرای الهی برپا می‌شود، از آسمان خون می‌بارد و حتی سُرادقِ گردون نگون می‌گردد؛ اما مانند رستخیز، به تن مردگان، جان می‌دمد و انسانها بر صحنه‌ی حیات و پهنه‌ی هستی، از تأثیر آن، برپای می‌ایستند.
برپای می‌‌ایستند تا حسین(ع) و راهِ او را بشناسند، و به سوگ بنشینند تا خود حسینی شوند. از این روی، واقعه‌ی «طف» تنها یک حادثه‌ی تاریخی نیست، کارنامه‌ی حیات سیاسی یک امّت و نیز حیاتِ فلسفی یک جامعه و فلسفه‌ی حیات یک اجتماع است. واقعه‌ی طفّ قصه نیست و اگر هست، تنها «قصه‌ی عشق» است «کز هر زبان که می‌شنوی نامکرّر است» و بیش از هزار و سیصد سال است که آن را از هر زبان می‌شنوی؛ از منابر، در مجالس، تکایا، محافل ادبی، کتابها، در مراثی که مردم سینه به سینه باز می‌گویند... و در خون شهیدان ما تکرار می‌شود.
در حقیقت، از کلام هر کس که از ستم می‌خروشد، ندای حسین (ع) می‌جوشد و ندای سرخ وی، چون پرچمی، بر چکادِ هر قیام، در اهتزاز بوده است و تا قیامت نیز خواهد بود....

دانلود کتاب کتیبه دوازده بند محتشم در فیدیبو

۲۳۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۳۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران