در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۷,۵۰۰ تومان
3.00 $

درباره کتاب

صدای سوتی در فضا می‌پیچد. به خیابان روبه‌رو نگاه می‌کنم، آخرین توریست‌های کوله‌پشتی‌دارِ نقشه‌به‌دست به‌طرف پایین سرازیرند. کلاغی قارقار می‌کند. پیرمردی با موهای بلندِ سفید و وزکرده به‌طرف من و بالزاک می‌آید. دو سه قدم مانده می‌ایستد؛ چارچوبی است زیر یک عبای بلند. نزدیک‌تر می‌آید. دست‌اش را از زیر بارانی، که من عبا دیده‌ام، بیرون می‌آورد، روی لبه‌ی جدول می‌گذارد. شمع است، روشن. کی آن را روشن کرده؟ دستانی با آن‌همه چین‌وچروک و این‌همه فرز؟ با چشمان قهوه‌ای تیره، یک لحظه‌ی تمام‌نشدنی به من خیره می‌شود. با دهان بسته می‌خندد. چندین لایه چروک از گوشه‌ی لب تا بناگوش‌اش ردیف می‌شوند. کوله‌ی پارچه‌ای روی دوش‌اش را جابه‌جا می‌کند، کثیف و ژنده‌پوش بود، فکر می‌کردم پیرمرد خنزر پنزری است که همین‌حالا از قبر هدایت بیرون جهیده. اما دهان‌اش را که باز می‌کند، با آن دندان‌های سفید، سوای لباس خاکستری‌اش، مرد سفیدپوشی است که دو سال پیش هم دیدم‌اش. آخرین لحظه قبل از غیب‌شدن، انگشت اشاره‌اش را به‌طرف‌ام تکان داد. سه‌بار. البته با آن عبا و کاغذ لوله‌شده‌ی بیرون‌زده از جیب‌اش به پیرمردِ چرم ساغریِ بالزاک هم می‌خورد. می‌کوشم او را به یاد بیاورم. یا آن سمسار یهودی بود که تا آخرهای داستان غیب شد؟ باید کتاب را دوباره بخوانم.

نظرات کاربران

این کتاب از چند داستان کوتاه تشکیل شده که میشه گفت سر و ته ندارند. فقط دیالوگهایی بین شخصیت ها رد و بدل میشه و داستان به گونه ای تموم میشه که خواننده رو بلاتکلیف میذاره
در 2 هفته پیش توسط zal...ade
داستان‌های این کتاب فاقد بار معنایی هستند و صرف به شرح یا توصیف میپردازند
در 2 هفته پیش توسط آرمین اسدزاد
راستش من زیاد نتونستم با کتاب ارتباط برقرار کنم داستانها یکم بی معنی بود به نظرم
در 2 هفته پیش توسط مهشاد مرتضوی
باور نکردنیه که یه کتاب میتونه اینهمه مزخرف باشه داستانای کوتاهِ کاملا بی سر و ته و بی ربط به هم. جزئیات بی خود و چندش آور "جوش چرکی اش را ترکاند"! "زیر ناخنش را نگاه کرد"! یه ستاره هم زیاد بود.
در 2 هفته پیش توسط سارا پهلوانی نژاد
عاشق کتاب های داستانم خیلی کوتاه و با معنا. لطفا ادامه بدید کارتون داره راه میفته کمکم فیدیبو رو جهانی کنین لطفا
در 2 هفته پیش توسط مهدی رحیمی