در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.
۷,۸۰۰ تومان
4.90 $

درباره کتاب

وسعت مفاهیم و منظرهای روانشناختی رمان آدلف چنان حیرت‌آور است که صاحبنظران به‌حق بنژامن کنستان را پیشگام رمان روان‌شناختی نو نامیده‌اند.
آدلف را سفاکانه‌ترین و تلخ‌ترین رمان عشقی نیز خوانده‌اند، زیرا کنستان در آن عمیق‌ترین و صادقانه‌ترین احساسات و شورانگیزترین بستگی‌های عاطفی را تجزیه ‌و ‌تحلیل می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه در گذر زمان این احساسات و بستگی‌ها رنگ می‌بازند.
آدلف یک ضد قهرمانِ ازخودبیگانه است که عاشق زنی ده سال از خودش بزرگ‌تر می‌شود. آدلف هم خودشیفته است و هم طبیعتی ضعیف دارد، هم بزرگ‌منش است و هم قدرت ندارد رشته‌های عاطفی میان خود و زنی را که دیگر دوست ندارد، پاره کند. عشق آرمانی و زیاده‌خواهی النور نیز زیر ذره‌بین کنستان قرار می‌گیرد.
آدلف شاهکار روان‌شناسی عشق است که تراژدی عدم امکان برقراری ارتباط راستین میان انسان‌های عاشق را به نمایش می‌گذارد.

نظرات کاربران

بنظرم کتاب خوبی بود و تا حد بسیار زیادی زندگی مشترک الان هم همینه... زنهایی که با تسلطشون عشق رو کمرنگ میکنن و مرد همیشه ترس از این داره که نکنه حرفی بزنه و کاری کنه که بحث و جدلی اتفاق بیفته... آرامش رو این زنها از مرد میگیرن و درواقع در این کتاب هم خیلی خوب بهش اشاره شده، جایی که آدولف چه از دو ساعت دورموندن از النور ناراحته بخاطر اون تسلطی که النور روش داره و همیشه میترسه دیر برسه و موجبات ناراحتی النور رو فراهم کنه و هم اینکه دو ساعتی رو هم که کنارش بود باید رنج میکشید تا النور رو آرام کنه .. بنظرم خیلی خیلی متبحرانه احساسات به تصویر کشیده شده در این داستان. از طرفی دیگه مردانی هستند که با رسیدن به عشقشون مثل قبل عشق رو نثار معشوق نمیکنن و فقط مهم رسیدن به اون هدف بوده. جسارت نمیکنم به همه آقایون اما هیتند این مدل مردها. من این متن رو در کتاب "باغ مارشال" خوندم: مردها در چارچوب عشق و محبت ،به وسعت غیر قابل تصوری نامردند.برای اثبات کمال نامردی مردها همین بس که در مقابل قلب عاشق و فریب خوده ی یک زن احساس می کنند که مردند!!! تا هنگامی که قلب زن تسلیم نشده پست تر و سمج تر از ... عاجزتر از یک اسیر گداتر از گدایان سامره پوزه بر خاک و دست تمنا به پیش،گدایی عشق می کنند،اما تا خاطرشان از تسلیم قلب زن،راحت شد یکباره به یادشان می افتد که خدا مردشان آفریده!!! و تازه کمال مردانگی را در بی نهایت نامردی جستجو می کنند.در شکنجه دادنقلب و به زنجیر کشیدن یک زن اسیر... ممنون از فیدیبو.
در 5 روز پیش توسط لیدیا
آدلف شاهکار رمانتیک قرن ۱۸میلادی است.از ویژگی های منحصر به فرد این رمان،توصیفات دقیق احساسات و بعد روانشناختی آن است.بیان احساسات و افکار شخصیت ها در برهه های مختلف، تقابل احساسات،تغییر عواطف بعد از بروز مشکلات،جایگاه زن و مرد و تفاوت هاشون، از ویژگی های دوست داشتنی این رمانه.این رمان در بر دارنده ی جملات عاطفی و فراموش نشدنی نیز هست. نثر این کتاب مربوط به قرن۱۸ام هست و طبیعیست که تا حدودی با ادبیات معاصر متفاوت باشد و شاید تا حدودی سنگین به نظر برسه،اما با فضای داستان کاملا تطابق داره...
در 6 روز پیش توسط گندم ????
کتابهای عاشقانه وقتی اول شخص باشن راحت‌تر میشه باهاشون ارتباط برقرار کرد. آخر و عاقبت عشق هیجانی رو قشنگ بیان کرده بود
در 6 روز پیش توسط Mr Hyde
بسیار عالی اگه میخواین داستان رو درک کنین باید جای آدلف باشین یه واقعیت تلخ توی وجود خود شخص رو به خودش نمایش میده روی من خیلی تاثیر گذاشت
در 1 هفته پیش توسط آرمان پورقربانی
واقعیتی تلخ ولی انکارناپذیر.......
در 2 هفته پیش توسط afs...ehr