فیدیبو نماینده قانونی انتشارات تیسا و بیش از ۴۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

فروخته‌شده

نسخه الکترونیک کتاب فروخته‌شده به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها کافیست اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

هر سال خانواده‌های نپالی حدود دوازده‌هزار دختر را به‌عمد یا از روی ناآگاهی، به فاحشه‌خانه‌های هندوستان می‌فروشند. بر اساس تخمین وزارت امور خارجه امریکا سالیانه تقریباً نیم‌میلیون کودک برای تجارت جنسی در سراسر دنیا قاچاق می‌شوند.
برای تحقیقاتم در نگارش کتاب «فروخته‌شده»، به‌دنبال ردپای بسیاری از دختران نپالی رفتم که از روستاهای دورافتاده به مناطق بدنام کلکته برده شده‌اند. با بسیاری از مددکاران هندی و نپالی مصاحبه کردم که این دختران را از فاحشه‌خانه‌ها نجات داده‌اند و برایشان امکانات خدمات پزشکی، آموزش شغلی و کار فراهم کرده‌اند تا بتوانند به آغوش جامعه برگردند. ولی مصاحبه با خود این دخترکان نجات‌یافته برایم از همۀ تجربه‌هایم عجیب‌تر و الهام‌بخش‌تر بود. آنچه بر این زنان جوان رفته است، تجربه‌ای است که اکثر افراد آن را وحشتی غیرقابل وصف می‌خوانند. ولی آن‌ها باوقار و بی‌پرده از آنچه بر سرشان رفته سخن می‌گفتند.
برخی از این زنان به روستاهای دوردست می‌روند و خانه به خانه با تعریف خاطرات خود سعی می‌کنند که به مردم آگاهی بدهند که چه بر سر دخترکانی می‌آید که خانه و کاشانۀ خود را با غریبه‌ها ترک می‌کنند به امید شغل‌های بهتر.
برخی از آن‌ها، حتی زنانی که گرفتار ویروس HIV شده‌اند، در مرز نگهبانی نپال و هند نگهبانی می‌دهند تا دخترکانی که بدون والدین خود سفر می‌کنند شناسایی کنند. و برخی با قاچاقچیانی که آن‌ها را فروخته بودند، در دادگاه مواجه می‌شوند، جایی که مجبور می‌شوند بر علیه پدران، برادران، شوهران و دایی‌های خود حرف بزنند، کسانی که آن‌ها را به مبالغی بسیار کم، حتی سیصد دلار، فروخته بودند.
این کتاب به افتخار چنین شیرزنانی نگاشته شده است.

  • دسته بندی: ادبیات آمریکا ، زنان و فمینیسم
  • ناشر: انتشارات تیسا - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 0.96 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۵۹ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب فروخته‌شده در فیدیبو

۱۵۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۱۵۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

کتاب بدی نیست، ولی خیلی هم خاص نیست که بعدش مثلا بگی: «واوو چقدر متاثر شدم!» یا «داستان کتاب چقدر جدید بود و موضوع بکری بود!» اگر چندتا مشتند در این باره در یوتیوب ببینید چیزهای بیشتری دستگیرتون میشه.
در 2 ماه پیش توسط nes...010
رمان تاثیرگذاری بود.نثر روان و ترجمه خیلی خوبی داره.من فیلمش رو هم دیدم و طبق معمول از کتابش ضعیفتر بود.به هر حال من خوندن این کتاب رو پیشنهاد میرم.
در 3 ماه پیش توسط ami...ian
این کتاب واقعاً عالیه بهتون توصیه میکنم بخونیدش
در 3 ماه پیش توسط Elh...avi
بعضی از کتاب ها، فیلم ها و خبرها هستند که خواندن و دیدنشون اصلا حس خوبی ایجاد نمیکنه ولی لازمه که در موردشون بدونیم شاید که بتوانیم کاری کنیم حتی خیلی کوچیک این کتاب هم از همین دسته است.
در 3 ماه پیش توسط مریم ترابی
واقعا زیبا ... ساده، عمیق، ملموس ... خیلی واقعی و قابل درک درد و مشکلات دخترانی که فروخته میشن رو به تصویر کشیده ... ارزشش رو داره این کتاب ... کاملا به عمق فاجعه میشه پی برد و فهمیدش ...
در 3 ماه پیش توسط غزال کاروان