در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۷,۰۰۰ تومان
4.50 $

درباره کتاب

«روز جغد» رمانی متفاوت از پشت پرده شکل‌گیری مافیا است. لئوناردو شاشا در این اثر سعی کرده تا ریشه‌های سازمانی مخوف و ریشه‌دار را به نمایش بگذارد.
سازمانی که آوازه آن مرزهای اروپا را درنوردیده و تقریبا تمام مردم جهان نامش را شنیده‌اند.
شاشا در یکی از مصاحبه‌هایش درباره نوشتن این کتاب گفته است:‌ «این داستان را در تابستان ۱۹۶۰ نوشته‌ام. در آن سال‌ها دولت کاملا به پدیده مافیا بی‌توجهی می‌کرد و بدتر از آن این‌که وجود مافیا را انکار می‌کرد.
در جایی از داستان به جلسه مجلس شورا اشاره کرده‌ام که شرح اتفاقی واقعی است. طی آن جلسه بود که نماینده دولت وجود مافیا را انکار کرد،‌ اما درست سه سال بعد است کمیته پارلمانی برای وارسی نقش مافیا در سیسیل تشکیل می‌گردد.»
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
«روی میز دنبال مداد و کاغذی گشت و همان‌طور که می‌نوشت جواب داد که بله، هرچه زودتر به آنجا خواهند رفت، اما همین‌که امکانش باشد، به‌این‌ترتیب این امکان را طوری جلوه داد که انتظار سرعت‌عمل چندانی از آن نرود.
کمیسر پرسید: «کی بود؟»
-یه یارویی که می‌گه باید یه چیزی رو که توی خونه پیدا کرده بدون فوت وقت نشون بده.
کمیسر به شوخی گفت: «یه جسده؟»
-نه، فقط گفت یه چیزی.
-یه چیزی... خُب این یارو اسمش چیه؟»

نظرات کاربران

داستان های جالبی بودن،ولی به خاطر اینکه خیلی خیلی خلاصه گفته شده بودن،یه مقدار از جذابیت داستان کم شده بود،البته خود نویسنده هم توی مقدمه اش گفته که مجبور بوده این طوری بنویسه و واقعا هم حق داشته تا حدود زیادی!
در 1 هفته پیش توسط mohammad m
نمیدونم ایرادش از ترجمه باشه یا خود متن کتاب ، ولی احساس میکنم اصن روون نیست و خوندنش تا اخر کار سختیه ، فضا سازی هم یخورده ضعیفه که همین باعث شده تصور صحنه هایی که نویسنده قصد داره مجسم کنیم مشکل باشه .
در 2 هفته پیش توسط moh...ale
تشکر
در 2 هفته پیش توسط اکبر زیدی
الان من یه سوال دارم، اینایی که زدین پنجاه درصد تخفیف چه فرقی با بقیه کتاباتون دارن از لحاظ قیمتی، شما مثلا کتاب روز جغد رو اینجا زدین ۱۳ هزار با تخفیف پنجاه درصد شده ۷۵۰۰ در صورتیکه سایر کتابایی هم که شامل این طرح نیستن اکثرا به همین شکل قیمت گذاری شدن!!!!!!!
در 3 هفته پیش توسط kaz...ner
دو تا داستان داشت اولی یکم آدمو گیج میکرد راوی داستان مرتب تغییر میکرد ولی دومی خیلی بهتر بود ولی خیلی کوتاه و خلاصه شده یعنی یکم که جالب شد یهو تموم شد
در 3 هفته پیش توسط neg...r67