در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۹,۰۰۰ تومان
5.50 $

درباره کتاب

ادبیات روس دهه‌های اخیر با وجود داشتن داستان‌نویسان برجسته‌ای که شهرت بین‌المللی دارند، کمتر به مخاطبان فارسی زبان معرفی شده است. در این کتاب نُه داستان از هفت نویسنده معاصر روس (دینا روبینا، لودمیلا اولیتسکایا، لودمیلا پتروشفسکایا، آندری گلاسیموف، ویکتور پلوین، میخاییل یلیزاروف و زاخار پریلپین) به فارسی ترجمه شده است، داستان‌هایی که اتفاقی انتخاب نشده‌اند و جهان‌شان کم‌وبیش به هم نزدیک است. قهرمانان این داستان‌ها از لایه‌هایی از جامعه انتخاب شده‌اند که در گذشته امکانی برای رساندن صدای‌شان به گوش خوانندگان پیدا نمی‌کردند و چه بسا وجودشان نادیده گرفته می‌شد. تنهایی، روزمرگی و خشونت موجود در زندگی این قهرمانان، که بازتاب مستقیم شرایط اجتماعی روسیه پس از فروپاشی اتحاد شوروی نیز هست، به خوبی در این داستان‎‌ها احساس می‌شود.
مقدمه‌ای کوتاه درباره‌ی هر کدام از این نویسندگان نیز در آشنایی خواننده با زندگی و سبک هنری و آثار آنان موثر است. همه‌ی این نویسندگان در حال حاضر زنده هستند و مشغول نوشتن و همین مسئله کتاب را جذاب‌تر می‌کند.
رفتیم بیرون سیگار بکشیم، هفده سال طول کشید... کتابی است از جهان نه چندان مهربان نویسندگانی که سیگار کشیدن‌شان هنوز تمام نشده است.

نظرات کاربران

همه نظرات راجع به طرح رایگان هست تا خود کتاب?? باید بگم که هیچ وقت مجموعه داستان کوتاه دوست نداشتم و قطعا از این کتاب هم راضی نبودم.
در 1 هفته پیش توسط گلناز ذهابی
یه کتاب عالی باترجمه خوب ابتین گلکار
در 2 هفته پیش توسط مهدی عامری
این کتاب شامل چند داستان کوتاه از چند نویسنده است. من از داستان سوم به بعد حوصله ام سر رفت ولی در کل کتاب بدی نبود. به نظرم ترجمه اش بعضی جاها ایراد داشت.
در 2 هفته پیش توسط Bfa...ahi
کنابی خوب برای آشنا شدن با قلم نویسندگان روسی . ممنون از دیجیکالا با این مناعت طبع و کمکی که به فرهنگ و ادبیات میکنه
در 2 هفته پیش توسط bag...002
مجموعه‌ای از داستان‌هایی کوتاه که عموما جنبه‌های ناگوار سبک زندگی روسی را به تصویر میکشند. با ترجمه‌ی خوب و روان
در 2 هفته پیش توسط آرمین اسدزاد