در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۱۴,۹۰۰ تومان
8.45 $

درباره کتاب

کتاب حاضر یکی از بهترین نوشته‌های ‌فرانک جی. اسلوتر است. تم انسانی و آرمان‌های والایی که کمر به خدمت بشریت بسته است، ایجاز در گفتار و توصیف صحنه‌ها، قدرت کلام و چهره‌پردازی‌هایی شگفت و انسان‌های خوب و بدی که در هر جامعه‌ای وجود دارند، همه عواملی است که در قالب داستانی زیبا و پرکشش، کتابی را به‌وجود آورده است که اثرش مدت‌ها در ذهن خواننده باقی می‌ماند.
امریکای پیش‌از جنگ و جامعه‌ی پزشکی آن، دسیسه‌بازی‌ها و نیرنگ‌های طبقه‌ی ثروتمند و سیاست‌باز، و در نتیجه بی‌اعتنا به‌اصول اخلاقی و انسانی، برای تسلط بر حرفه‌ای که شریان حیاتی هر جامعه و هر ملتی به‌شمار می‌رود، موضوع اصلی داستان است. و بافت اصلی و زیربنایی آن، سرگذشت مبارزه‌ها، فداکاری‌ها و از جان گذشتگی‌های عده‌ای انسان‌های پاکباخته و صمیمی است که هدف‌شان نجات جان انسان‌ها، به‌ویژه انسان‌های فقیر و تهیدست از چنگال مرگ و بیماری است، و شعارشان این است: چون هر انسانی حق حیات دارد، پس باید تلاش کرد که هیچ فردی بیهوده و بر اثر سهل‌انگاری جانش را از دست ندهد.
استخوانبندی داستان و تسلسل منطقی پیش‌آمدها، از قدرت توصیفی کاملی برخوردار است، به‌نحوی که در طول ششصد صفحه‌ی کتاب، هیچ‌جا کوچک‌ترین نشانه‌ای از تکرار و پرگوی‌هایی بیهوده به‌چشم نمی‌خورد. ماجراها یکی پس‌از دیگری، با پیوندی منطقی میان‌شان، سیال و روان، به دنبال هم می‌آیند و به آن‌جایی ختم می‌شوند که فلسفه‌ی وجودی‌شان حکم می‌کند.

نظرات کاربران

بینظیر ترین رمان علمی ای بود که تابحال خوانده بودم.بینهایت برای پزشکان و دانشجویان پزشکی کتاب جذابیه.همچنین پیراپزشکان و پرستاران و کسانی که حداقل در دبیرستان رشته ی تجربی خواندند. داستان از اوایل یک روند خطی و بی افت و خیز را میگذراند ولی هیچجا حوصله تان سر نمیبرد.بسیار قلم نویسنده و مترجم عزیز شیرین است.توصیف شرایط،افراد و محیط ها به دقت هرچه تمام تر انجام شده.از یک چهارم ابتدایی رمان که میگذرید داستان جلوه ای هیجانی بخود میگیرد.رمان بازگو کننده ی زندگی یک پزشک است.از دوران دانشجویی تا دوران طبابت.و در این بین ماجراهای معالجات و معاینات پزشکی به دقت با کلمات و اصطلاحات تخصصی بازگو میشود.قبل از نتیجه ی نهایی نشانه های بیماری گفته میشود و ذهن خواننده درگیر تشخیص بیماری میشود.و بعد در متن تشخیص پزشک داستان را میخوانید.در کل بشدت رمان تاثیر گذار و خوبی برای من بود.امیدوارم نشر به سخن بزودی به ترجمه ی دیگر آثار ارزشمند این نویسنده عزیز بپردازد.با اشتیاق فراوان منتظر کتاب بعدی هستم.
در 2 ماه پیش توسط محسن تاری