کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی ترانه پدرام و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

اعتماد به نفس و مهارت‌های اجتماعی: در کودکان، نوجوانان و بزرگسالان

نسخه الکترونیک کتاب اعتماد به نفس و مهارت‌های اجتماعی: در کودکان، نوجوانان و بزرگسالان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

اعتماد به نفس و عزت نفس شالوده­ ی شخصیت و از بحث­های اساسی در امر تربیتی و مشاوره و روان‌درمانی است. گاهی دیده می‌شود که پدر و مادرها و گاه حتی آموزگاران و دبیران تعریفی اسطوره‌ای از انسان سالم و دارای اعتماد به نفس برای فرزندان و دانش‌آموزان خود ترسیم کرده‌اند که یافتن و رسیدن به آن افسانه‌ای بیش نیست و کودک و نوجوان و جوان، به دنبال رسیدن به آن کمال، چنان در مسیرهای محال درمانده‌اند که کاری جز یأس و ناامیدی و در خود ماندن نمی‌یابند.
حال آن­که داشتن اعتماد به نفس و باور خود و داشتن عزت نفس به دنبال تعریفی درست از آن و یافتن مسیری منطقی برای کنکاش درون و دست برداشتن از مقایسه­های سراپا نادرست است. چرا که باید دریابیم اعتماد به نفس به معنای برتری­جویی نسبت به این و آن نیست و با معیارهای بیرونی سنجیده نمی‌شود. اعتماد به نفس سفر به درون و یافتن توانمندی‌ها و محدودیت‌ها و بالند‌ه‌تر کردن خود در زمینه‌هایی است که خودآگاهانه و با شور و شعف به دنبال آن بوده‌ایم.

اما در این جهان پر آشوب و پر دغدغه، آیا چون پدر و مادر­ها، به هر دلیل در رشد دادن اعتماد به نفس در فرزندان خود ضعف‌ها یا غفلت‌هایی داشته‌اند دیگر امیدی به بهبود این اعتماد به نفس و احترام به خود نیست؟
بر ماست که از امروز مسئول جبران نقص‌های اعتماد به نفس خود باشیم و بر عزت نفس خویش بیافزاییم و دیگر پدر و مادر را عامل همه‌ی مشکلات خود ندانیم. البته افزایش اعتماد به نفس و مهارت‌های اجتماعی به معنای مواجه نشدن با خطرات اجتماعی نیست بلکه مقابله‌ها را پخته‌تر و گزند و آسیب را کاهش می‌دهد.

دانلود کتاب اعتماد به نفس و مهارت‌های اجتماعی: در کودکان، نوجوانان و بزرگسالان در فیدیبو

۲۵،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۵،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران