در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۷,۵۰۰ تومان
4.75 $

درباره کتاب

عقاید یک دلقک یک «من ـ روایت» است، و راوی یک دلقک یک بازیگر پانتومیم.
دلقک ـ مانند دلقک‌های دربارهای اجتماع فئودالی ـ مجاز است حقایق تلخ را با حرکات و کلمات قابل لمس کند و به زبان بیاورد. صورتش سفیدکرده، بی‌حرکت، با چند خط سیاه و چشمان خالی، تمام خصوصیات و شخصیتش را از دست می‌دهد. دلقک خودش، امیدهایش، شادی‌ها و دردهایش را زیر نقاب این صورت سفیدکرده پنهان می‌کند تا بتواند حقایق مسخره را در ظاهر دلقکی نشان بدهد.
رمان بل درعین‌حال یکی از قوی‌ترین داستان‌های عشقی ادبیات جدید است؛ داستان دو انسانی که به این جهت ناکام می‌شوند که یکی از آن‌ها به سنن و عقاید نقلی بیش از دیگری وابسته است. داستانی عشقی که در آن با احساس خصوصیت ابتدایی و سادگی عشق، چشم‌ها برای درک آنچه در اطراف است، آنچه خارج از دنیای دلقک و معشوقه‌اش است، آنچه دروغ و مزورانه است و درعین‌حال فی‌نفسه ترحم‌آور، تیزتر می‌شود. «من ـ روایت» بودن رمان، کشش بی‌اندازۀ آن را به طرز غریبی عمیق می‌کند. زیرا هر کلام، هر آنچه حکایت می‌شود، هر تعمق و نظارت، هر تجربه، فوراً از حکایت محض به واقعه‌ای بی‌واسطه تبدیل می‌گردد.

نظرات کاربران

زیباست و تأثیرگذار و ماندگار
در 24 ساعت پیش توسط jam...egh
واقعا نمیتونستم داستان رو درک کنم.شرایط و فضای داستان برام قابل درک و ملموس نبود و حداقل برای من هیچ کششی نداشت.نتونستم تمومش کنم
در 6 روز پیش توسط زهرا علیزاده
این کتاب فوق العاده تاثیرگذار و تلخ بود. به عقیده من کتابی بود فراتر از شرایط جامعه معاصر نویسنده، این کتاب نگاهی داره به تمسخر حقیقت توسط آدمهایی که به دنبال موجه نشون دادن تصمیمات و رفتارشون هستند. این کتاب نشون داد که با حقیقت زندگی کردن، شهامت زیادی میطلبه. درآخر هم که تنهایی نصیب افرادی میشه که حقیقی زندگی کردن.
در 2 هفته پیش توسط پريسا قره داغي
عالی بود خندیدم گریه کردم. بعد تموم شدنش دلم برای هانس تنگ شد. حتما یبار و شاید دو بار دیگه بخونم. ضد رمانی تا ابد جاودانه
در 2 هفته پیش توسط سامان
کتابی که تا ابد دوستش خواهم داشت توصیفات زیبا و تصویرسازی های عالی
در 3 هفته پیش توسط mam...993