در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۷,۵۰۰ تومان
4.75 $

درباره کتاب

عقاید یک دلقک یک «من ـ روایت» است، و راوی یک دلقک یک بازیگر پانتومیم.
دلقک ـ مانند دلقک‌های دربارهای اجتماع فئودالی ـ مجاز است حقایق تلخ را با حرکات و کلمات قابل لمس کند و به زبان بیاورد. صورتش سفیدکرده، بی‌حرکت، با چند خط سیاه و چشمان خالی، تمام خصوصیات و شخصیتش را از دست می‌دهد. دلقک خودش، امیدهایش، شادی‌ها و دردهایش را زیر نقاب این صورت سفیدکرده پنهان می‌کند تا بتواند حقایق مسخره را در ظاهر دلقکی نشان بدهد.
رمان بل درعین‌حال یکی از قوی‌ترین داستان‌های عشقی ادبیات جدید است؛ داستان دو انسانی که به این جهت ناکام می‌شوند که یکی از آن‌ها به سنن و عقاید نقلی بیش از دیگری وابسته است. داستانی عشقی که در آن با احساس خصوصیت ابتدایی و سادگی عشق، چشم‌ها برای درک آنچه در اطراف است، آنچه خارج از دنیای دلقک و معشوقه‌اش است، آنچه دروغ و مزورانه است و درعین‌حال فی‌نفسه ترحم‌آور، تیزتر می‌شود. «من ـ روایت» بودن رمان، کشش بی‌اندازۀ آن را به طرز غریبی عمیق می‌کند. زیرا هر کلام، هر آنچه حکایت می‌شود، هر تعمق و نظارت، هر تجربه، فوراً از حکایت محض به واقعه‌ای بی‌واسطه تبدیل می‌گردد.

نظرات کاربران

عاااالی ??? بسیار تاثیر گذار
در 6 روز پیش توسط fhe...h69
رمان ارزش خواندن دارد به خصوص در شرایط جامعه امروز ما که اخلاق کاتولیکی نقش پررنگی در جامعه دارد.
در 6 روز پیش توسط moj...rst
این کتاب لعنتی حرف نداره
در 6 روز پیش توسط میترا بلوکات
کتاب سبک به خصوصی داره و شاید کشش لازم برای ادامه دادنش رو نداشته باشه (به سلیقه هم بستکی داره). طوری که خودم یک بار نصفه ولش کردم و بار دوم‌تو ۶ ۷ قسمت خوندمش. سبک روایی اون تفکرات و ذهن یک دلقکه که درگیر یک ماجرای عشقی مذهبیه. به نظر میاد نویسنده بیشتر از اینکه دنبال داستان سرایی بوده باشه خواسته در قالب داستان نقد خودش به طرز تفکرات موجود در جامعه رو بیان کنه.
در 1 هفته پیش توسط رامین شاکری
خسته کننده و بی سر و ته، البته فکر کنم به خاطر ترجمه اش باشه، ترجمه آزاد بود خیلی بهتر می شد.
در 1 هفته پیش توسط hei...jad