فیدیبو نماینده قانونی نوین کتاب گویا و بیش از ۴۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

چنین گفت زرتشت - نسخه صوتی

نسخه الکترونیک کتاب صوتی چنین گفت زرتشت - نسخه صوتی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها کافیست اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب صوتی:

برای شناساندن و معرفی «چنین گفت زرتشت» مراجعه به دیباچه اثر به قلم مترجم نام آشنا و معاصر، داریوش آشوری، می-تواند بی‌تردید بهترین راه باشد؛ چرا که به قول وی داستان کوشش دراز سی و اندی ساله‌اش برای جذب و فهم جانمایه اندیشه‌ی این کتاب و گنجانیدن آن در قالب زبانی پارسی، کوششی است برای از آن خود کردن کتاب که اگرچه از زبان پیام آور ایرانی سخن می‌گوید، اما مایه‌ی اندیشگی آن از فضا و جهانی می‌آید که ما با ژرفنای آن بیگانه‌ایم و آن جهان مدرن اروپایی و تکیه گاه آن دستاورد تمامی میراث اندیشه و ایمان اروپایی‌ست. از یونان باستان تا قرون وسطی و اروپای مدرن سده نوزدهم، کتابی که تمام میراث فلسفه وکلام و علم اروپایی در آن به زبان رمز و تمثیل و ایماژ شاعرانه به سخن در می‌آید و در عین حال با تمامی این میراث سرستیز دارد و در پی آینده‌ی دیگری است برای انسان و می‌خواهد جهان و انسان دیگری بنا کند.
در مقام پاسخگویی به کنجکاوی خوانندگان ایرانی ذکر یکی از نکات بسیار مهم، وجود نام زرتشت بر این کتاب است. در اینجا می‌توان گفت که زرتشت در این کتاب یک شخصیت نمادین است که نیچه از زبان او، که زبان شاعرانه و پیامبرانه و حکیمانه است، معنا و ماهیت هستی و نسبت انسان را با آن از دیدگاه خود باز می‌گوید که البته برای فهم بیشتر این اثر خواندن آثار دیگر نیچه نیز ضروری می‌نماید. به گمان مترجم کتاب، «چنین گفت زرتشت» از جمله کتاب‌هایی است که اگر کسی با آن، چنان که باید سر کند یعنی جانمایه‌ی اندیشه‌ی آن را زندگانی کند، نقش شگرف بر روح و روان آدمی می‌گذارد، زیرا سر و کار آن با جان آدمی است، این گونه کتاب‌ها نه کتاب معلومات‌اند که عقل آدمی را خوراک دهند و نه ادبیات که حس و عاطفه را برانگیزانند؛ بلکه جان آدمی را بیدار می‌کنند و با آن به سخن درمی‌آیند. در این راستا این کتاب، کتابی است که می‌توان عمری را با آن سر کرد، به آن عشق ورزید، پیوسته به آن روی آورد و از آن گریخت اما کسی که جان‌اش با جان کلام آن درآمیخت دیگر به سختی می‌تواند از دایره نفوذ آن بیرون گریزد.
اما نکته آخر اینکه این کتاب، به ویژه به سبب روح شاعرانه و زبان شاعرانه‌اش و نیز نام زرتشت، درمیان جوانان، هواخواهان بسیار داشته و دارد ولیکن به آنانی که هنوز نمی‌دانند خواندن چنین کتابی یعنی چه و آن را چگونه باید خواند، باید گفت این یک اثر فلسفی یا ادبی به معنای عرفی آن نیست، بلکه کتابی است از یک جان شعله‌ور که با ژرف‌ترین مسائل انسان و جهان و روان و تاریخ سر و کار دارد و تا کسی خود را به روی آن نگشاید و در افق جان با آن همنوا نشود، خود را به روی او نخواهد گشود و فهم این اثر و معنای غایی آن جز با آشنایی با تاریخ فلسفه و علم و دین و سرگذشت «جان» اروپایی تا به امروز ممکن نیست. خلاصه، این کتابی نیست که بشود مانند یک دفتر شعر خواند و با آن «حال کرد». حال را با این کتاب کسی تواند کرد که به معنای تو در توی «قال» آن راه برد.
باشد که چنین بادا

  • دسته بندی: کتاب‌صوتی ، ادبیات
  • ناشر: نوین کتاب گویا - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1185.55 مگابایت - تعداد صفحات : ۰ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب صوتی چنین گفت زرتشت - نسخه صوتی در فیدیبو

۲۳۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۳۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

اثری بی بدیل و یگانه از هوشممدترین و دلیرترین اندیشمند جهان.پتکی بر اندیشه های مغاکی و آغوشیدن حقیقت عریان
در 2 ماه پیش توسط ahu...ian
سلام ببخشید من یه سوال داشتم که جوابشو خیلی سریع میخوام دوستان لطفا اگه کسی میدونه بگه من میخوام برای یکی از دوستام این کتابو بخرم ولی نمیدونم اون نرم افزار فیدیبو رو داره یا نه اگه نداشته باشه بدستش میرسه؟
در 3 ماه پیش توسط pariya haseli
فهم کتاب به این صورت در ابتدا دشواره . یک بار باید خوند . بعد گوش داد . میتونین کتابهای صوتی نیچه رو از یوتیوب دانلود کنید
در 3 ماه پیش توسط قاسم حضرتی
لطفا کتابشم بذارید💐
در 4 ماه پیش توسط ساغر نظری
این کتاب به واقع یک شاهکار فلسفی و یک اثر برجسته ادبیه! نیچه در این کتاب (که به عقیده برخی مهمترین اثر اوست) ، سیستم فکری و فلسفی پیچیده و منسجمش رو به زیبایی و ظرافت تمام در قالب یک داستان خیالی با بیانی شعر گونه به مخاطب ارائه میده . شخصیت اصلی کتاب،زرتشت هست که خودش رو پیامبر و مبشرِ انسانی جدید (و نه خدا)،به نام "اَبَر انسان" معرفی میکنه ( که البته با زرتشت، پیامبر ایرانیان دارای تضاد ها و تشابهات زیادیه و دلایل فلسفی زیادی پشت انتخاب این شخصیت هست.).به طور کلی اصلی ترین مفاهیم فلسفه نیچه مثل ابرانسان،توان خواهی،تبدیل سرشت،مرگِ خدا،بازگشتِ جاودان و ... در این کتاب معرفی میشه. پ.ن١:حتما پیشنهاد میکنم قبل از خوندن این کتاب اولا آشنایی کلی با مکاتب فلسفی مختلف داشته باشین و دوما(و مهمتر از همه) سعی کنید قبل از شروع این کتاب،کتابی در باب معرفی فلسفه نیچه یا در باب نقد و بررسی "چنین گفت زرتشت" بخونید وگرنه بدون آمادگی نمیتونید ازین کتاب چیز زیادی بفهمید.(من کتاب "زرتشت نیچه" از سوفرن رو پیشنهاد میکنم) پ.ن٢:وقتی ترجمه استاد آشوری رو ازین کتاب خوندم،تازه معنی و مفهوم "ترجمه" و "مترجم" رو فهمیدم.انقدر ترجمه زیبا و ادبی بود که آدم حس میکنه داره شاهنامه میخونه.حتی اگر اهل فلسفه نیستید،به خاطر بیان ادبی ارزشمندش،کتاب رو بخونید(بعد میفهمید که خیلی از مترجم های فعلی ما، هیچ بویی از این حرفه نبردن). پ.ن٣:اصلا درک نمیکنم هدف از صوتی کردن این کتاب سنگین و مفهومی چی بوده(شاید به خاطر فرم و بیان ادبی زیبا) اما حداقل اگر دنبال مفهوم فلسفی هستید به هیچ وجه سمت نسخه صوتیش نرید.چون به قول استاد آشوری،کتابی نیست که بخونید و ازش رد بشید.البته که گویندگى و موسیقى پس زمینه عالى کار شده.
در 4 ماه پیش توسط soheil eshragh