کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی انتشارات مجید و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

مرشد و مارگاریتا

نسخه الکترونیک کتاب مرشد و مارگاریتا به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

ماجرای مرشد و مارگریتا دقیقا داستان زندگی خود نویسنده است. داستان به‌صلیب‌کشیدن مسیح در زمان پونس پیلات، فرمانروای رُمی یهودا، آیینه‌ی تمام‌نمای دوران سیاه حکم‌روایی استالین و کشتارهای دسته‌جمعی مخالفان به‌ویژه هنرمندان، روشنفکران و دگراندیشان است. بولگاکف برای گریز از تیغ تیز سانسور به این استعاره متوسل می‌شود. پای مسیح و پونس پیلات و کوردلان متعصب یهود را که همان بادمجان‌دورقاب‌چین‌های استالین بودند که چنان هندوانه‌هایی زیر بغلش گذاشتند که خودش را گم کرد و به یکی از وحشتناک‌ترین دیکتاتورهای تاریخ بشریت تبدیل شد، به‌میان می‌کشد. به‌میان‌کشیدن پای جادوگر سیاه و دستیارانش، یعنی شیطان و مریدانش، آمدنش به مسکو و به‌پاکردن آشوب‌های فراوانی که باعث کشتار، دستگیری و زندانی‌شدن افراد زیادی شد، درواقع نماد مکتب کمونیسم است که هفتاد سال نیمی از دنیا را به خاک و خون کشید و هنوز هم در بعضی از کشورها (چین و به‌ویژه کره‌ی شمالی) ادامه دارد. عشق میان مرشد و مارگریتا هم در زندگی نویسنده پدید آمد، عشق در فضای رعب و وحشت با همه‌ی تلخکامی‌ها و شکنجه‌هایش.

دانلود کتاب مرشد و مارگاریتا در فیدیبو

۲۵،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۵،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

من تازه شروع کردم این کتاب و ، صد صفحه ازش خوندم ، خوشم اومد دوست دارم ادامه بدم
در 6 روز پیش توسط sch...364
سلام. چند دقیقه پیش کتاب رو تمام کردم. ترجمه کتاب عالیه، ناگفته نماند ترجمه آقای میلانی هم عالیه. شخصیت پردازی کتاب عالیه، مخصوصا شیطان و گروهش، یعنی ولاند و عزازیل و کوروویوف و بهیموت و البته دیگران. بولگاکف جزییات رو به خوبی شرح داده ولی نه به اون شکل که خواننده حوصلش سر بره. اینکه بعضی از دوستان در مورد سست شدن اعتقادات مذهبی صحبت کردن، من قبول ندارم، چون این یک رمان خیالی است و در تخیلات هم هر موجودی میتواند قدرت های خاص داشته باشه. اونقدر متن شیرین و جذابی داره که خوندنش رو به همه توصیه میکنم.
در 2 هفته پیش توسط sae...364
در یک کلام بی نظیر بود. کتابیه که شما رو توی خودش غرق می‌کنه، گیجتون می‌کنه، وحشت زده‌تون میکنه ... اما اگه از من می‌شنوین تا می‌تون غرق شین، گیج شین چون هرچی بیشتر به آخرش نزدیک میشین، بیشتر متحیر می‌شین ** ترجمه عباس میلانی رو خوندم. ترجمه واقعا بی‌نقص بود.
در 1 ماه پیش توسط محمد خ
کتاب سبک نوشتاری فیلم مانندی داره. طوریکه قشنگ تمام صحنه ها (با اینکه بخشهایی تخیلی و جادویی میشه) رو میتونید تصور کنی. داستان پیچیده و با شخصیتهای زیاد که در انتها همه به هم پیوند میخورن. برای من که کتاب در این سبک زیاد نخونده بودم با اینکه جالب بود ولی نمیتونست به صورت مداوم جذبم کنه. در واقع هر ۳۰ ۴۰ صفحه رو در یک روز میخوندم. تنها از میانه داستان به بعد تونستم ۱۰۰ صفحه ۱۰۰ صفحه بخونمش. تا اونجا که میدونم فیلمی روسی در سال ۹۴ از روی رمان ساخته شده و به دنبال پیدا کردنش هستم. در کل فکر میکنم برای اکثریت خوانندگان جالب باشه.
در 1 ماه پیش توسط رامین شاکری
کتابی فوق العاده عالی...
در 2 ماه پیش توسط Meh...set