فیدیبو نماینده قانونی انتشارات مجید و بیش از ۴۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

مرشد و مارگاریتا

نسخه الکترونیک کتاب مرشد و مارگاریتا به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها کافیست اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

ماجرای مرشد و مارگریتا دقیقا داستان زندگی خود نویسنده است. داستان به‌صلیب‌کشیدن مسیح در زمان پونس پیلات، فرمانروای رُمی یهودا، آیینه‌ی تمام‌نمای دوران سیاه حکم‌روایی استالین و کشتارهای دسته‌جمعی مخالفان به‌ویژه هنرمندان، روشنفکران و دگراندیشان است. بولگاکف برای گریز از تیغ تیز سانسور به این استعاره متوسل می‌شود. پای مسیح و پونس پیلات و کوردلان متعصب یهود را که همان بادمجان‌دورقاب‌چین‌های استالین بودند که چنان هندوانه‌هایی زیر بغلش گذاشتند که خودش را گم کرد و به یکی از وحشتناک‌ترین دیکتاتورهای تاریخ بشریت تبدیل شد، به‌میان می‌کشد. به‌میان‌کشیدن پای جادوگر سیاه و دستیارانش، یعنی شیطان و مریدانش، آمدنش به مسکو و به‌پاکردن آشوب‌های فراوانی که باعث کشتار، دستگیری و زندانی‌شدن افراد زیادی شد، درواقع نماد مکتب کمونیسم است که هفتاد سال نیمی از دنیا را به خاک و خون کشید و هنوز هم در بعضی از کشورها (چین و به‌ویژه کره‌ی شمالی) ادامه دارد. عشق میان مرشد و مارگریتا هم در زندگی نویسنده پدید آمد، عشق در فضای رعب و وحشت با همه‌ی تلخکامی‌ها و شکنجه‌هایش.

  • دسته بندی: ادبیات روسیه
  • ناشر: انتشارات مجید - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 3.19 مگابایت - تعداد صفحات : ۶۲۴ صفحه
  • شابک: 978-600-7987-27-8

دانلود کتاب مرشد و مارگاریتا در فیدیبو

۱۴۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۱۴۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

من که تا نصفش خوندم شبها از تنهایی میترسم.
در 1 ماه پیش توسط سمیه
کتابی فوق العاده که برای هرکس که دوستدار سبک رئالیسم جادویی می باشد تلفیق واقعیت و جادو...
در 2 ماه پیش توسط eln...s67
این کتاب یک کتاب انتقادى هست که در زمان استالین نوشته شده و با استعاره به مشکلات اون زمان می پردازه. نوشتنش ١٣ سال طول کشیده و چندین سال هم جزو کتاب هاى ممنوعه بوده . سه داستان به صورت موازى تعریف میشه که در آخر به هم ارتباط پیدا می کنند. داستان از جایی شروع میشه که ابلیس به شهر مسکو میاد و وقایع عجیبی اتفاق می افته کششش نسبت به کتاب هاى روسى خیلى زیاده.
در 3 ماه پیش توسط kim...ian
این کتاب بینظیره من این کتاب را با ترجمه آقای میلانی خوندم من کلا ادبیات روس را دوست دارم و بولگاکف رو هم همینطور قلب سگی از این نویسنده رو حتما بخونید سورئالیستی
در 3 ماه پیش توسط sam...jad
با خواندن این کتاب با ی داستان تخیلی مواجه میشین ، که در زمان خودش خیلی کار بکر و خلاقانه ای بود، داستان سه زمان متفاوت رو تعریف می‌کنه که در آخر به هم می‌رسند ، ولی برای من خیلی طولانی و خسته کننده بود .
در 3 ماه پیش توسط mahsa az