در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۱۴,۹۰۰ تومان
8.45 $

درباره کتاب

ماجرای مرشد و مارگریتا دقیقا داستان زندگی خود نویسنده است. داستان به‌صلیب‌کشیدن مسیح در زمان پونس پیلات، فرمانروای رُمی یهودا، آیینه‌ی تمام‌نمای دوران سیاه حکم‌روایی استالین و کشتارهای دسته‌جمعی مخالفان به‌ویژه هنرمندان، روشنفکران و دگراندیشان است. بولگاکف برای گریز از تیغ تیز سانسور به این استعاره متوسل می‌شود. پای مسیح و پونس پیلات و کوردلان متعصب یهود را که همان بادمجان‌دورقاب‌چین‌های استالین بودند که چنان هندوانه‌هایی زیر بغلش گذاشتند که خودش را گم کرد و به یکی از وحشتناک‌ترین دیکتاتورهای تاریخ بشریت تبدیل شد، به‌میان می‌کشد. به‌میان‌کشیدن پای جادوگر سیاه و دستیارانش، یعنی شیطان و مریدانش، آمدنش به مسکو و به‌پاکردن آشوب‌های فراوانی که باعث کشتار، دستگیری و زندانی‌شدن افراد زیادی شد، درواقع نماد مکتب کمونیسم است که هفتاد سال نیمی از دنیا را به خاک و خون کشید و هنوز هم در بعضی از کشورها (چین و به‌ویژه کره‌ی شمالی) ادامه دارد. عشق میان مرشد و مارگریتا هم در زندگی نویسنده پدید آمد، عشق در فضای رعب و وحشت با همه‌ی تلخکامی‌ها و شکنجه‌هایش.

نظرات کاربران

کتابی فوق العاده که برای هرکس که دوستدار سبک رئالیسم جادویی می باشد تلفیق واقعیت و جادو...
در 1 هفته پیش توسط eln...s67
این کتاب یک کتاب انتقادى هست که در زمان استالین نوشته شده و با استعاره به مشکلات اون زمان می پردازه. نوشتنش ١٣ سال طول کشیده و چندین سال هم جزو کتاب هاى ممنوعه بوده . سه داستان به صورت موازى تعریف میشه که در آخر به هم ارتباط پیدا می کنند. داستان از جایی شروع میشه که ابلیس به شهر مسکو میاد و وقایع عجیبی اتفاق می افته کششش نسبت به کتاب هاى روسى خیلى زیاده.
در 2 هفته پیش توسط kim...ian
این کتاب بینظیره من این کتاب را با ترجمه آقای میلانی خوندم من کلا ادبیات روس را دوست دارم و بولگاکف رو هم همینطور قلب سگی از این نویسنده رو حتما بخونید سورئالیستی
در 2 هفته پیش توسط sam...jad
کسی مردی ب نام اوه رو داره ب من بدتش؟
در 2 هفته پیش توسط nil...sma
با خواندن این کتاب با ی داستان تخیلی مواجه میشین ، که در زمان خودش خیلی کار بکر و خلاقانه ای بود، داستان سه زمان متفاوت رو تعریف می‌کنه که در آخر به هم می‌رسند ، ولی برای من خیلی طولانی و خسته کننده بود .
در 2 هفته پیش توسط mahsa az