کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی نوین کتاب گویا و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

قصه های گلستان و ملستان - نسخه صوتی

نسخه الکترونیک کتاب صوتی قصه های گلستان و ملستان - نسخه صوتی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب صوتی:

🔶🔸 با وارد کردن کد تخفیف 4u می‌توانید این کتاب را با 20٪ تخفیف خریداری کنید. 🔸🔶
نسخه صوتی کتاب قصه‌های گلستان و ملستان بر مبنای هفتمین مجلد از مجموعه داستانی قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب اثر ماندگار مرحوم مهدی آذر‌یزدی تولید شده است. این کتاب در زمان حیات نویسنده و پس از مرگ او در کنار سایر کتاب‌های این مجموعه توانست نام خود را به عنوان پر‌فروش ترین اثر موجود در تاریخ ادبیات کودک و نوجوان ایران ثبت کند.
آذریزدی در این کتاب به سراغ باز‌نویسی داستان‌هایی رفته که شیخ اجل، سعدی شیرازی، آنها را در گلستان گردآوری کرده است و در کنار آن برخی از داستان‌های دیگر که به تقلید از سبک روایی سعدی در آثار دیگری گردآوری شده است از دید اذریزدی مخفی نمانده و انتخاب نام ملستان نیز بر همین اساس صورت گرفته است.
این کتاب صوتی شامل ۱۴ داستان این کتاب است که با صدای سهیل محزون و ضرب‌آهنگ و فراز و فرودهای زیبایش و نیز موسیقی ایرانی انتخاب شده توسط سپهر عباسی ترکیب شده و در یک لوح فشرده گردآوری شده است.
کتاب گلستان شامل مجموعه نثرهای حکمی سعدی است که در یک دیباچه و هشت باب به نثر مُسَّجَع (آهنگین) نوشته شده ‌و غالب نوشته‌های آن کوتاه و به شیوه داستان‌ها و نصایح اخلاقی است. عناوین هشت فصل کتاب عبارتند از: در سیرت پادشاهان، در اخلاق درویشان، در فضیلت قناعت، در فواید خاموشی، در عشق و جوانی، در ضعف و پیری، در تأثیر تربیت و در آداب صحبت، که در طول سال‌ها بارها و در قالب های متعددی مورد رجوع اهالی ادب و حکمت بوده است.
داستان‌های گلستان حاصل سال‌ها جهانگردی و دنیادیدگی سعدی است و از همین رو در متن آن مصادیقی چون سفر کردن، قضاوت، تجربه و جوانمردی مشاهده می‌شود.
مهدی آذر‌یزدی در بازنویسی خود از داستان‌های این مجموعه، متن قصه‌ها و حکایت‌ها را از قالب مسجع خارج کرده و آنها را به شیوایی و شیرینی بی‌مثالی به زبان فارسی معاصر نوشته است که مخاطبان بتوانند آن را بهتر درک کنند.
این کتاب اما در کنار متن، از ابزار دیگری نیز بهره می‌برد که چیزی جز صدای قابل اعتنای خواننده متن این روایت‌های داستانی نیست. سهیل محزون، روایت‌گر این قصه‌هاست.
جدای از این، موسیقی ایرانی انتخاب شده برای داستان‌های این مجموعه با تکیه بر سنت موسیقی اصیل ایرانی توانسته در فضا سازی و تاثیر‌گذاری متن این مجموعه بیافزاید.

  • دسته بندی: نوجوان ، کتاب‌صوتی
  • ناشر: نوین کتاب گویا - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 302.51 مگابایت - تعداد صفحات : ۰ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب صوتی قصه های گلستان و ملستان - نسخه صوتی در فیدیبو

۲۵،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۵،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

عالی
در 2 ماه پیش توسط shn...eh9
مرسی
در 11 ماه پیش توسط میلاد