در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۶,۶۰۰ تومان
4.30 $

درباره کتاب

شب سال نو اوقاتی استثنایی بود. قوانین متعارف به کار گرفته نمی‌شد و همه آزادانه با هم درمی‌آمیختند. آنان، در آن غروب، یک سال را پشت سر گذاشته و به سال بعد وارد شده بودند. آنان از حد و مرز میان آنچه بوده است و آنچه می‌بود، پا فراتر نهاده بودند. سال نو مبارک! و متشکر از سال کهنه!
آنا این زمان از سال را دوست داشت. او نمی‌توانست تصمیم بگیرد چه بخشی از آن را بیشتر از همه دوست داشت: سواره رفتن به بلندی‌های کوهستانی و جشن گرفتن آخرین ساعات سال کهنه را، یا سفر بازگشت از کوهستان را درحالی‌که محکم در پتو پیچیده و بازوان گرم پدر، مادر یا همسایه به دور شانه‌هایش حلقه شده است.
اما شب سال نوِ سالی که آنا ده ساله شد، نه در دشت مرتفع کوهستانی و نه در پهنه‌های فرودست دامنه‌ها برف باریده بود. ننه سرما(۲) مناطق روستایی را مدت‌های مدید در چنگال یخی خود فشرده بود، اما، گذشته از مقدار اندک غیرعادی توده‌های بادآورده برف، تن کوهستان‌ها ذره‌ای برف را لمس نکرده بود. حتی قلمروهای مرتفع کوهستان، در زیر آسمان بی‌کران لخت و عور مانده و شنل زمستانی خود را در بر نکرده بود.
بزرگسالان درباره «گرم شد جهانی» و «تغییر آب و هوا» زمزمه‌هایی میان خود می‌کردند، و آنا به این اصطلاحات جدید توجه نشان داد. او، برای نخستین‌بار در عمرش، به این حس دچار شد که جهان در آشفتگی به سر می‌برد.

نظرات کاربران

خیلی کتاب خوبی بود اما نه در حد دنیای سوفی
در 1 ماه پیش توسط far...eni
من نفهمیدم کسی کتاب رو خونده یا نه! نظرات بیشتر حواشی کتاب بود تا خود کتاب! یکمی درباره خود کتاب هم حرف بزنیم بد نیست!
در 2 ماه پیش توسط M.S.N F.Z.M
امیدوارم هر چه زودتر آقای مهراد بازیاری این کتاب رو ترجمه کنند، چون ایشون بهتر از هر کس دیگه به شیوه نوشتن یاستین گوردر آشنا هست
در 2 ماه پیش توسط fateme
این کتاب رو به اسم دنیای نورا هم ترجمه کردن! کتاب قشنگیه به شرط این که ترجمه ش روان باشه و غلط املایی هم نداشته باشه
در 6 ماه پیش توسط مهدی ثقفی
موضوع کتاب خوب و مهم است. اما کمی خسته کننده تر از کتاب های دیگر یاستین گوردر است. متاسفانه ترجمه ی بسیار بد کتاب باعث شده خواندنش سخت تر شود.
در 11 ماه پیش توسط s.b...979