کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی نوین کتاب گویا و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

قصه های شیخ عطار - نسخه صوتی

نسخه الکترونیک کتاب صوتی قصه های شیخ عطار - نسخه صوتی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب صوتی:

عطار نیشابوری از محبوب‌ترین و در عین حال شوریده‌ترین عرفای ایران در قرن ششم به شمار می‌رود که با خلق منظومه‌های عارفانه سترگی همچون اسرارنامه، الهی‌نامه، منطق‌الطیر، مصیبت‌نامه، مختارنامه، تذکره‌الاولیا و دیوان اشعار نام خود را در زمره حکمای ادبی و فکری ایران و جهان ثبت کرده است.
داستان‌های روایت شده از زندگی عطار بیش از هر چیز بر شگفتی اندیشه‌های حاکم بر آثار او می‌افزاید. از عطار نقل شده که در محل کسب خود مشغول به کار بود که درویشی از آنجا گذر کرد و درخواستی را با او در میان گذاشت، اما عطار همچنان به کار خود پرداخته و درویش را نادیده گرفت. درویش از این رویداد ناراحت شد و به عطار گفت: تو که تا این حد به زندگی دنیایی وابسته هستی، چگونه می‌خواهی روزی جان بدهی؟ عطار به درویش گفت: مگر تو چگونه جان خواهی داد؟ درویش در همان حال کاسه چوبین خود را زیر سر گذاشت و خوابید و مرد. این رویداد چنان بر زندگی عطار تاثیر گذاشت که کار خود را رها کرد و راه کشف حقیقت را در پیش گرفت.
نقل شده که عطار پس از این جریان مرید شیخ رکن‌الدین اکاف نیشابوری شد و تا پایان عمر با بسیاری از عارفان زمان خود از جمله بهاء‌الدین ولد پدر مولانا به گفت‌وگو نشست و به گردآوری داستان‌های صوفیه و اهل سلوک پرداخت.
کلام عطار ساده و در عین حال بسیار گیرا است. او برای بیان مفاهیم عرفانی مد نظر خود از کلام ساده و بی پیرایه استفاده و از تمثیل‌ها و بیان داستان‌ها و حکایات مختلف کمک می‌گرفت.
آثار برجای مانده از او را می‌توان به دو دسته منظوم و منثور تقسیم کرد که در بخش منظوم، کتاب‌هایی چونمنطق‌الطیر و مثنوی‌های عرفانی او بسیار زبانزد است و در بخش منثور کتاب تذکره‌الاولیا که شرح حال زندگی ۹۶ نفر از عارفان هم‌عصرش است.
عطار در تمامی آثارش از روایت‌های داستانی به عنوان نخ تسبیح نگارش و مکتوب کردن مفاهیم عرفانی مد نظرش استفاده کرده است تا جایی که شرح داستانی کتاب منطق‌الطیر و نیز روایت‌های داستانی او از زندگی اولیاء الله درتذکره‌الاولیا یکی از بی‌مانند‌ترین روایت‌های حکمی و فلسفی ادبیات کهن ایران و نیز تاریخ اندیشه در جهان به شمار می‌رود.
کتاب صوتی قصه‌های شیخ عطار بر پایه کتابی با همین نام تولید شده است. این کتاب را مهدی آذر‌یزدی در قالب مجموعه قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب تالیف کرده است. در این کتاب ۲۱ داستان عارفانه از عطار با استفاده از عبارات و ادبیات فارسی معاصر برای نوجوانان بازنویسی شده است و به ساده‌ترین شکل ممکن بخشی از اندیشه‌های عطار نیشابوری توضیح داده شده است.

  • دسته بندی: نوجوان ، کتاب‌صوتی
  • ناشر: نوین کتاب گویا - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 277.11 مگابایت - تعداد صفحات : ۰ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب صوتی قصه های شیخ عطار - نسخه صوتی در فیدیبو

۲۵،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۵،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

یادش بخیر عالی بود لذت بردم
در 2 ماه پیش توسط حامد بنی عامریان
عالی
در 8 ماه پیش توسط محمدرضا شجاعی اصل
خوبه
در 8 ماه پیش توسط میلاد رمضانی‌
قشنگ
در 9 ماه پیش توسط pou...i27
عالی بود
در 10 ماه پیش توسط gsa...500