کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی نشر نی و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

تاریخ ایران مدرن

نسخه الکترونیک کتاب تاریخ ایران مدرن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

🔶🔸 با وارد کردن کد تخفیف 4u می‌توانید این کتاب را با 20٪ تخفیف خریداری کنید. 🔸🔶
این کتاب بیش‌تر در حکم مقدمه‌ای است برای آشنایی خوانندگان عادی که از خشم و خروش ایران مدرن شگفت‌زده‌اند؛ و می‌کوشد توضیح دهد که چرا ایران در اغلب خبرها حضور دارد؛ چرا تصاویر «آلیس در سرزمین عجایب» را به ذهن متبادر می‌کند؛ و چرا در یک سده دو انقلاب عمده را (که یکی از آن‌ها در دوران ما به‌وقوع پیوسته) تجربه کرده؛ و از همه مهم‌تر چرا اکنون یک جمهوری اسلامی در آن مستقر شده است. این اثر پیش‌فرض ای. اچ. کار را تأیید می‌کند که ما تاریخ‌دانان، گذشته را ناگزیر از منظر حال درک می‌کنیم و می‌کوشیم تا توضیح دهیم که گذشته، چرا و چگونه به حال و وضعیت کنونی انجامیده است. اما این پیش‌فرض،چنان که خودِ کار نیز شاید بدان اذعان کند، ممکن است یک اشکال کاملاً واضح داشته باشد: اگر تا هنگام انتشار این کتاب، نظام و حتی کل دولت بر اثر یک هجوم عمده خارجی از میان برود، معلوم می‌شود که خط سیر این اثر به‌کلی نادرست بوده است. با این همه، من چنین خطری را می‌پذیرم و بنا را بر این می‌گذارم که اگر اتفاق خارق‌العاده‌ای رخ ندهد، جمهوری اسلامی تا آینده‌ای معلوم دوام خواهد داشت؛ گیرم هیچ دولتی تا ابد پایدار نمی‌ماند. دوره مورد بررسی این کتاب، دوره یک‌صد ساله سده بیستم است ــ از شکل‌گیری انقلاب مشروطه در اواخر دهه ۱۸۹۰/ ۱۲۶۰ تا دوره تثبیت جمهوری اسلامی در اوایل دهه ۲۰۰۰/ ۱۳۸۰.
این کتاب یک اثر پژوهشی متعارف برای تاریخ‌دانان حرفه‌ای نیست، بنابراین از آوردن حواشی و تعلیقات مفصل پرهیز شده و پانوشت‌ها فقط به نقل‌قول‌ها، استدلال در باب گزاره‌های محل مناقشه و درصورت لزوم توضیح بعضی نکات اختصاص داده شده است.

  • دسته بندی: تاریخ
  • ناشر: نشر نی - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 5.04 مگابایت - تعداد صفحات : ۳۵۲ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب تاریخ ایران مدرن در فیدیبو

۲۵،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۵،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

ترجیح میدم با این قیمتی ک فیدیبو زده برم نسخه چاپی رو بخرم
در 3 ماه پیش توسط pep tavan
بی نظیر. فقط یک کلمه. البته سوالاتی در ذهن خواننده به وجود میاد که خواننده خودش باید پیگیر باشه و جواب رو پیدا کنه.
در 4 ماه پیش توسط عرفان خانکی
آثار آبراهامیان عالی هستند ولی با این قیمت خریدن نسخه چاپی عاقلانه تر و جذابتره...قیمت اصلی فیدیبو(روش خط زده) از قیمت روی جلد کتاب چاپی بیشتره!!!
در 7 ماه پیش توسط نجم الهدی
همانطوریکه دوستان دیگر نظر داده اند،اثار تحقیقى تحلیلى ابراهامیان که در مورد ایران نوشته همه مفید و قابل استفاده مى باشد،هر چند در اکثر انها مطالب به نوعى تکرار میشود،اما در مورد این کتاب به نظرم دو اشکال بر ان وارد است،اول این که در فصل مربوط به مشروطیت تا سال ١٢٩٩ از بسیارى نکات کلیدى چشم پوشى نموده که البته مى توان دلیل انرا هدف نویسنده از نشان دادن اوضاع اجتماعى سیاسى ان دوران دانست و نه تحلیل انقلاب مشروطیت ولى بهر حال انجا که در مورد زمینه هاى انقلاب بحث مى کند از منابع مهم و نکات کلیدى چشم پوشى نموده دوم این که دکتر ابراهامیان از همان ابتدا مبنا را بر این نتیجه گیرى گذاشته که ایران در قرن بیستم با مقایسه با شرایط قبل خود،و با استقرار سازمانها و نهاد هاى فراگیر که از مشخصات مدرن شدن مى باشد ،وارد این مرحله شده است ،این مسیرى است که ایشان در این اثر خود دنبال مى کند،که با اتفاقات بعدى و خصوصا وقوع انقلاب ٥٧ مخدوش به نظر میرسد اکثر رفرنس هاى ایشان گزارش هاى سفیران و نماینده گان خارجى خصوصا انگلیس و امریکا مى باشد که بقول خود ایشان در کتاب تئورى توطئه مى تواند مخدوش باشد
در 10 ماه پیش توسط ahm...ina
یکی از بهترین کتابهایی است که در مورد ایران معاصر مطالعه کردم. انصاف و دقت علمی از مهمترین خصایص آثار آبراهامیان است. با مطالعه این کتاب درک کلی مفید و منصفانه‌ای از ایران در دوران معاصر حاصل میشود و نیز کتابشناسی خوبی دارد.
در 10 ماه پیش توسط زهرا گلشن