کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی نشر نی و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

گفته‌ها و ناگفته‌ها :خاطرات محمّدمهدی کمالیان

نسخه الکترونیک کتاب گفته‌ها و ناگفته‌ها :خاطرات محمّدمهدی کمالیان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

🔶🔸 با وارد کردن کد تخفیف 4u می‌توانید این کتاب را با 20٪ تخفیف خریداری کنید. 🔸🔶
بیست الی چهل سال بعد از مرگ‌شان بود که یکی دو کتاب تهیه شد، و این نکته را هم نباید از یاد برد که این دو بزرگوار حیات اجتماعی و زندگی حرفه‌ای آشکاری در موسیقی داشتند. درحالی‌که زنده‌یاد مهدی کمالیان از جمع «حرفه‌ای»های موسیقی کناره می‌گرفت و مایل نبود با عنوان موسیقیدان حرفه‌ای شناخته شود. مردم او را نمی‌شناختند و حتی خواص هم کمتر می‌شناسند. زندگی درونی و مصفای او که در جوارِ خانواده‌اش و با علاقه فراوانش به ساز و خوشنویسی و عکاسی و کتاب و طبیعت می‌گذشت، انرژی درونی او را برای کارهایش ذخیره کرد و بعد از مرگ جسمانی او بود که این انرژی نهفته و متراکم، رها شد، و اثر خود را بر فرهنگ موسیقی ایرانی بر جا گذاشت. استاد کمالیان خود را زنده به کار می‌دانست نه زنده به نام. و این دفتر که از گفته‌های او برجا مانده، نه‌تنها مروری کوتاه در تاریخ زندگی هنرمندان گذشته است، بلکه درس اخلاقی است که ما به‌عنوان آخرین نسل از حاضرانِ در مجلس او ــ از آن استفاده می‌کردیم. مهدی کمالیان با کار و هنر و اعتقاداتش یکی شده بود و این گوهری است که در عصر و زمانه ما، هر چه بیشتر جسته‌ایم، کمتر یافت شده است.
کتابی که پیش روی شماست ــ حاصل تلاش گردآورنده آن در سال‌های آخر عمر استاد است. زنده‌یاد کمالیان با همه انس و الفتی که با خواندن و نوشتن داشت، به‌خاطر همان روحیه موروثی شرقی، نه‌تنها عطش ِ نگارش نداشت، بلکه حتی از روی تواضع، معلومات باارزش خود را به هیچ می‌گرفت. امّا او مثل بعضی از هنرمندان قدیم در ارائه معلوماتش بخل و خسّت نداشت. اگر باور داشته باشیم که «مستمع صاحب‌سخن را بر سَرِ ذوق آوَرَد»، امثال تلاش‌های این‌چنین، در این زمان، ارزش خود را به‌راستی معلوم می‌کند. همه ما که در سال‌های آخر عمر استاد و هنگام بیماری مهلک او، از صحبت‌های‌شان استفاده می‌کردیم، به یاد داریم که نگاه استاد به اهل زمانه چقدر تلخ‌تر و بدبین‌تر شده بود و با جفایی که از بیشترِ مردم این روزگار دیده بود، بیشتر در سکوت و انزوای درونی خود فرو رفته بود و حاضر نمی‌شد هیچ «ابراز وجود»ی داشته باشد...

  • دسته بندی: هنرمندان ، مصاحبه‌ها ، موسیقی
  • ناشر: نشر نی - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 7.93 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۵۳ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب گفته‌ها و ناگفته‌ها :خاطرات محمّدمهدی کمالیان در فیدیبو

۲۵،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۵،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

دوستان اهل هنر و مخصوصا هنر موسیقی ، حتما این کتاب رو مطالعه کنند
در 7 ماه پیش توسط وحید صالحی