فیدیبو نماینده قانونی نشر مرکز و بیش از ۴۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

راهنمای شوپنهاور (نسخه نمونه)

نسخه الکترونیک کتاب راهنمای شوپنهاور (نسخه نمونه) به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها کافیست اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

*** با دریافت این فایل، بخشی از کتاب را همزمان با ارائه در نمایشگاه کتاب، به صورت رایگان بخوانید ***

آرتور شوپنهاور در ۱۷۸۸ به دنیا آمد و تا ۱۸۶۰ در قید حیات بود. اندیشه‌اش در ریعان زندگی، یعنی دهه‌ی ۱۸۱۰ تا ۱۸۲۰، شکل گرفت ولی خودش تا دهه‌ی ۱۸۵۰ عملاً ناشناخته بود، و دوره‌ای که در آن به متفکری بسیار تأثیرگذار بدل شد در نیمه‌ی دوم قرن نوزده آغاز شد. روسّینی و بلّینی را تحسین می‌کرد، اما الهام‌بخش واگنر بود، و گوته را می‌شناخت و هگل را ملاقات کرده بود، ولی پس از مرگ بر توماس مان و نیچه و ویتگنشتاین جوان تأثیر گذاشت. دید او به جهان از بعضی جهات یأس‌آمیزتر و بدبینانه‌تر از آن چیزی است که با حال‌و‌هوای آن دوره جور باشد، و بیشتر شبیه دیدگاه اگزیستانسیالیسم یا حتی نگاه ساموئل بکت است. جهان شوپنهاور نه خوب است نه عقلانی، چیز بی‌معنی متغیر گرسنه‌ای است که بی‌دلیل به خودش زخم می‌زند و در هر یک از اجزایش رنج می‌برد. هیچ‌یک از ما حتی به طبیعت خودمان سیطره نداریم؛ برعکس، گرفتار نیروی کوری برای وجود داشتن و تولید‌مثلیم که گولمان می‌زند تا پذیرای این وهم باشیم که فرد انسانی بودن ارزشمند است. ولی در‌حقیقت، بهتر می‌بود که چیزی وجود نمی‌داشت. گرچه این فلسفه در عصر پیشاداروینی و پیشافرویدی به وجود آمده، ولی جنبه‌ی پیشگویانه‌ای دارد که می‌تواند باعث شود عصر بعدیِ نظریه‌ی تکامل و روانکاوی و جنگ «بزرگ» حقیقتاً عصری شوپنهاوری به‌نظر برسد. ادیت وارتون در ۱۹۲۳ در رمانی جنگی، که احتمالاً نادانسته به نوشته‌ای شوپنهاوری شباهت پیدا کرده، می‌نویسد «این هزاران مخلوق انسانی با چه نیروی کوری به زندگی مکانیکی ادامه داده‌اند؟»

  • دسته بندی: فلسفه
  • ناشر: نشر مرکز - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 0.34 مگابایت - تعداد صفحات : ۴۳۲ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب راهنمای شوپنهاور (نسخه نمونه) در فیدیبو

۱۶۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۱۶۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

سلام لطفا کتاب در باب حکمت زندگی از آرتور شوپنهاور را اضافه کنیدبا تشکر
در 5 ماه پیش توسط mah...rii
کتاب‌های نشرِ مرکز به صورتِ کامل ارایه نمیشن نه؟؟!
در 6 ماه پیش توسط ناصر تقوی
برای آشنایی ابتدایی با شوپنهاور خوبه اما برای کسی که بخواد فلسفه شوپنهاور رو درک کنه خوندن کتاب جهان همچون اراده و تصور، لازمه.
در 6 ماه پیش توسط mna...aki