در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۱۴,۴۰۰ تومان
8.20 $

درباره کتاب

کتاب حاضر، در واقع بنیادهای اجتماعی سیاست در ایران را تحلیل و، این موضوع را بررسی می‌کند که چگونه توسعه اقتصادی ـ اجتماعی به‌تدریج ویژگیهای زندگی سیاسی در ایران را، از انقلاب مشروطه تا پیروزی انقلاب اسلامی، شکل داده است.
کتاب به سه بخش اصلی تقسیم شده است. بخش نخست، با بررسی سده نوزدهم، انقلاب مشروطه و حکومت رضاشاه، پیشینه تاریخی لازم را برای فهم تحولات ایران نوین به دست می‌دهد. بخش دوم، زمینه اجتماعیِ دگرگونیهای سیاسی سالهای فروپاشی حکومت رضاشاه (شهریور ۱۳۲۰) تا شکل‌گیری حکومت خودکامه محمدرضا شاه (مرداد ۱۳۳۲) را تجزیه و تحلیل می‌کند. در بخش پایانی هم با توصیف برنامه‌های اجتماعی‌ـ اقتصادی محمدرضا شاه، تنشهای سیاسی که به‌واسطه این برنامه‌ها تشدید شده بود و سرانجام وقوع انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷، بررسی می‌شود.

نظرات کاربران

کتاب اگرچه بر اساس جامعه شناسی تاریخی نوشته شده است ولی پرهیز نویسنده از به کار بردن بیش از حد آمار و اعداد - چنانچه در چنین روشی مرسوم است - خواندن آن را برای مخاطب عام نیز شیرین و لذت بخش کرده است.
در 2 ماه پیش توسط محمد ورشوساز
من ی سوالی دارم،آیا تعداد صفحات کتاب الکترونیکی شده، با تعداد صفحات نسخه چاپی کتاب برابره؟؟ . . پاسخ: باسلام خیر به دلیل متغیر بودن سایز فونت و فاصله ی بین خطوط ، تعداد صفحات متفاوت هستند. بامهر
در 4 ماه پیش توسط mar....92
بهترین کتاب از نویسنده ای بزرگ و محقق
در 5 ماه پیش توسط مجتبی علی اکبر
یکی از بهترین کتاب های این دوره از تاریخ ایران
در 5 ماه پیش توسط محمد هاشمی