فیدیبو نماینده قانونی نشر نی و بیش از ۴۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

ایران بین دو انقلاب

نسخه الکترونیک کتاب ایران بین دو انقلاب به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها کافیست اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

کتاب حاضر، در واقع بنیادهای اجتماعی سیاست در ایران را تحلیل و، این موضوع را بررسی می‌کند که چگونه توسعه اقتصادی ـ اجتماعی به‌تدریج ویژگیهای زندگی سیاسی در ایران را، از انقلاب مشروطه تا پیروزی انقلاب اسلامی، شکل داده است.
کتاب به سه بخش اصلی تقسیم شده است. بخش نخست، با بررسی سده نوزدهم، انقلاب مشروطه و حکومت رضاشاه، پیشینه تاریخی لازم را برای فهم تحولات ایران نوین به دست می‌دهد. بخش دوم، زمینه اجتماعیِ دگرگونیهای سیاسی سالهای فروپاشی حکومت رضاشاه (شهریور ۱۳۲۰) تا شکل‌گیری حکومت خودکامه محمدرضا شاه (مرداد ۱۳۳۲) را تجزیه و تحلیل می‌کند. در بخش پایانی هم با توصیف برنامه‌های اجتماعی‌ـ اقتصادی محمدرضا شاه، تنشهای سیاسی که به‌واسطه این برنامه‌ها تشدید شده بود و سرانجام وقوع انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷، بررسی می‌شود.

  • دسته بندی: معاصر ، علوم سیاسی
  • ناشر: نشر نی - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 7.21 مگابایت - تعداد صفحات : ۷۰۹ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب ایران بین دو انقلاب در فیدیبو

۱۶۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۱۶۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

کتابی که همه ایرانیان باید و ای کاش میخواندند
در 1 ماه پیش توسط محمد علی امین
با سلام خدمت دوستان، بنده حجم این کتاب رو دیدم خیلی زیاده اما در این اپلیکیشن احساس مبکنم از مطالب کتاب کاسته شده، ینی حذفیاتی به دنبال داشته، خواهشمندم لطفا پاسخ بدهید.
در 3 ماه پیش توسط ham...371
کتابی بسیار عالی در حوزه تاریخ معاصر هست. نکته جالب کتاب بیان جزییات تاریخی در عین بیان هنرمندانه چارچوب کلی اتفاقات است که با همراه شدن با ادبیات مناسب و تحلیل های جامعه شناختی مخاطب را به خود جذب می وند
در 3 ماه پیش توسط Hos...ian
این کتاب خواننده را با عوامل تاریخی و اجتماعی موثر در سیاست و فرهنگ ایران از دوره قاجار تا انقلاب پنجاه و هفت اشنا می کند. گرچه در ابتدا قرار بوده تحقیقی بر دلایل و ریشه قدرت گرفتن حزب توده در ایران باشد، بسیار از آن فراتر رفته و تبدیل به یکی از بهترین کتاب های تاریخ تحلیلی ایران معاصر شده است . در واقع نویسنده صرفا به دنبال داستان پردازی تاریخی نبوده ، بلکه هدفش واکاوی دلایل و پس زمینه های اجتماعی اتفاقات تاریخی است .
در 4 ماه پیش توسط jeb
کتاب اگرچه بر اساس جامعه شناسی تاریخی نوشته شده است ولی پرهیز نویسنده از به کار بردن بیش از حد آمار و اعداد - چنانچه در چنین روشی مرسوم است - خواندن آن را برای مخاطب عام نیز شیرین و لذت بخش کرده است.
در 7 ماه پیش توسط محمد ورشوساز