در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۷,۵۰۰ تومان
4.75 $

درباره کتاب

روش‌های روان‌شناسی و روان‌کاوی مثل نظریه‌های ادبی است، با یکی متن را تحلیل می‌کنند و با دیگری روان را. حالات روانی یا رؤیاها را هم با نظریه‌ی یونگ می‌توان تحلیل کرد و هم با نظریه‌ی فروید یا آدلر. امثال فروید و یونگ علاوه بر ذهن عادی به ناخودآگاه اهمیت زیادی می‌دادند. امثال آنا فروید و کارن هورنای معتقد بودند که اعمال آدمی برای محافظت از خود و دور کردن رنج از خود است. امثال ژان پیاژه عقیده داشتند که انسان هم تحت‌تأثیر محیط است و هم ژنتیک. گاهی روشی برای متنی سزاوارتر از دیگر روش‌هاست. این‌که خود آن نظریه چقدر درست است چندان قابل تحقیق نیست. بسیاری از این نظریات به لحاظ طبّی چندان مشخص و معیّن نیستند، مثلاً جای مشخصی در بدن به نام ناخودآگاه یا روح یا فرامن و امثال این‌ها نداریم. کاربرد مهم است. روش واسطه و ابزار است، نتیجه‌ی کار مهم است.
در روش درمانی یونگ فقط هدف که بهبود و رسیدن بیمار به آرامش است مهم است. وسیله و مقدّمه‌ی درمان ثابت و مشخّص نیست و هر چیزی ممکن است به کار آید.

نظرات کاربران

در مورد تاثیر ناخوداگاه بر رفتار انسان مطالب خیلی جالبی در این کتاب هست و خیلی نکات خواندنی از زندگی شخصی یونگ مثل دلایل جدا یی از فروید...در یکی از مصاحبه ها یونگ می گوید که قبل از ظهور هیتلر با بررسی یکسری از بیماران آلمانی توانسته ظهور دیکتاتوری مثل هیتلر را پیش بینی کند..به نظر من کتاب خیلی مفیدی است و اهمیت آگاه بودن از انچه درونمان می گذرد را مدام گوشزد می کند چه برای سرنوشت شخصی و چه برای سرنوشت جمعی...
در 2 هفته پیش توسط shi...deh