در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۹,۰۰۰ تومان
9.00 $

درباره کتاب

یالوم در رمان شوپنهاور تصور می‌کند فیلسوف معاصری به نام فیلیپ که فردی منزوی و به‌نوعی رونوشت شوپنهاور است، به یکی از گروه‌های درمانی روان‌درمانگر مشهوری به نام جولیس وارد می‌شود که خود به دلیل رویارویی ناگهانی با سرطان- و مرگ خویش- به مرور دوباره‌ی زندگی و کارش نشسته است. فیلیپ آرزو دارد با به کارگیری اندیشه‌های شوپنهاور، به یک مشاور فلسفی بدل شود و برای این منظور نیازمند سرپرستی جولیس است. ولی جولیس می‌خواهد به کمک اعضای گروه به فیلیپ/شوپنهاور بقبولاند که این ارتباط انسانی است که به زندگی معنا می‌بخشد، کاری که هیچ‌کس برای شوپنهاور تاریخی نکرد.

نظرات کاربران

دکتر اروین دیالوم در این کتاب بصورت رمان گونه به معرفی شوپنهاور پرداخته و تصویری را نشون میده که اگر شوپنهاور در زمان معاصر زندگی میکرد قابل درمان با روش گروه درمانی بود و شوپنهاور را فیلسوفی روان پریش و با ذکاوت به خوانندگان معرفی کرده و سبک رمان گونه جذابیتی دوچندان به این فیلسوف میبخشه.
در 2 هفته پیش توسط سمیرا مسیبی
بسیار عالی؛ خواندن کتاب های اروین دی یالوم همیشه لذت بخش است
در 3 هفته پیش توسط mil...ani
جذاب تر از اونی که بشه فکرشو کرد ... عالی بود البته به نظر من کسانی از نوشته های این نویسنده لذت خواهند برد که پیش زمینه و آشنایی با رویکردای روانشناسی و فلسفه داشته باشند. سپاس از فیدیبو
در 4 هفته پیش توسط سیما زیارانی
عااااااالی
در 1 ماه پیش توسط zahra mohabatpour
از روی اسمش قضاوت نکنید. یه رمانه و جذاب هم هست و ترجمه اش هم خیلی خوبه.
در 2 ماه پیش توسط parisa