کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی ذهن‌آویز و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

چهار میثاق: كتاب خِرَد سرخپوستان تولتک

نسخه الکترونیک کتاب چهار میثاق: كتاب خِرَد سرخپوستان تولتک به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

این کتاب حاصل تجربیات و اندیشه‌های مردی است از تبار سرخپوستان آمریکای مرکزی، که باورهای بنیادی تولتک‌ها را به زبانی ساده با مثال‌های قابل فهم و طبقه‌بندی بسیار مفید و مؤثر به نسل‌های جدید ارمغان کرده، با این امید که رویای سیاره زمین را تغییر دهند.
چون در کتاب‌های کارلوس کاستاندا و در کتاب‌های پائولو کوئیلو هر دو از رویا سخن گفته می‌شود، لازم است که مشابهت‌ها و تفاوت‌های معنایی آن را یادآوری کنم. در آثار کارلوس کاستاندا رویابینی هنری است که جنگجو یا مبارز بااستعداد و در هر حال انسان پویا و تلاشگری که می‌خواهد علاوه بر تجربه زندگی روزمرّه، چیزی از ورای آن دریابد و پاسخ پرسش‌هایش را از طریقی یا طریقتی جویا شود، می‌تواند با تمرین و ممارست و با داشتن استاد مناسب، بر آن مسلط شود و از طریق آن به برخی از اهداف خویش در رسیدن به شناخت نایل شود.
در کتاب حاضر، دون میگوئل روئیز به چیزی اشاره می‌کند و آن را «رویای سیاره» می‌نامد که در کتاب سفر به دیگرسو اثر کارلوس کاستاندا، دون‌خوان آن را نوعی تعریف و توصیف از جهان می‌نامد و معتقد است که غیر از آنچه ما واقعیت می‌نامیم، واقعیت‌های دیگری نیز وجود دارند.
واقعیت این جهان را هندی‌ها «مایا» می‌نامند که هرمان هسه، نویسنده آلمانی، در داستانی به همین نام آن را به وجهی ساده توصیف کرده است. برای انتقال هرچه ساده‌تر منظور نویسنده این کتاب باید بگویم که او نه‌تنها معتقد است که واقعیت فعلی جهان حاضر را «توهّم» مشترک نسل‌های متمادی و میلیون‌ها نفر از افراد بشری در زمان حال شکل داده و می‌دهد، بلکه بر این باور است که می‌توان این «توهّم» مشترک را تغییر داد.

دانلود کتاب چهار میثاق: كتاب خِرَد سرخپوستان تولتک در فیدیبو

۲۵،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۵،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

کتاب خوبیه، برای مطالعه حتما به دوستانم پیشنهادش می کنم. نقدی در مورد کتاب: به نظرم نویسنده بعضی جا ها دیگه خیلی طولش داده، چهار میثاق رو به زیبایی معرفی می کنه و روش مانور میده، منتهی همون طور که گفتم بعضی جاها مطالب تکراری میشن و یه مطلب رو چند بار با چند بیان مختلف میگه که به نظرم در خیلی از مواردش به دلیل ساده بودن بحث نیازی به این تکرار نبوده و اگر با بیان اول اون مطلب رو درک کرده باشید، مطالعه بیان های بعدیش یه مقدار حوصله بر میشه .
در 1 ماه پیش توسط محمد صادق صالحی
عالییی
در 1 ماه پیش توسط msa...206
کتاب خوبیه در کل. منتها یه خرده بیان مسائل ساده رو پیچیده کرده و بیش از اندازه توضیح داده، به طور کلی این کتاب به ۴ تا پیمانی اشاره میکنه که هر فردی با خودش باید ببنده، اول اینکه در گفتگو با خودش و دیگران از جملات مثبت استفاده کنه، دوم اینکه مهم نیست دیگران درمورد ما چگونه فکر میکنن و باید خودمون و اهداف مون رو باور داشته باشیم.، سوم اینکه قبل از اگاهی در مورد چیزی تصورات بیهوده نکنیم، و در نهایت بیشترین تلاش مون رو برای رسیدن به هدف مون انجام بدیم.
در 2 ماه پیش توسط sam...avi
عالی عالی
در 3 ماه پیش توسط Ela...110
این کتاب بی‌نظیره باید دوباره بخونمش تا مطمئن شم کامل یادم میمونه
در 3 ماه پیش توسط sepeide kashefi