۱۰,۲۰۰ تومان
6.10 $

درباره کتاب

حدود ۲۴۰۰ سال پیش مردی در آتن به جرم زیاد سؤال کردن به مرگ محکوم شد. قبل از او هم فلاسفه‌ای وجود داشتند، ولی این موضوع تنها در مورد سقراط بالا گرفته بود. اگر فلسفه یک قدیس حامی داشته باشد، آن سقراط است.
سقراط با آن بینی سربالا، هیکل چاق، ظاهر ژنده و کمی عجیب برازنده به نظر نمی‌رسید. ولی با آن ظاهر زشت و اغلب کثیف، بسیار باجذبه و واجد هوشی فوق‌العاده بود. همه در آتن معتقد بودند کسی مانند او نبوده و احتمالاً در آینده هم نخواهد بود. او منحصربه‌فرد بود و در عین حال بسیار آزاردهنده. به نظر خودش خرمگسی بود با نیشی گزنده. خرمگس‌ها حشراتی آزاردهنده‌اند، ولی آسیب جدی وارد نمی‌کنند. با این حال، همه آتنی‌ها چنین دیدگاهی نداشتند. برخی او را دوست داشتند؛ و برخی دیگر نفوذ او را خطرناک می‌دانستند.
او در جوانی جنگجویی شجاع بود که در جنگ‌های پلوپونزی علیه اسپارت‌ها و متحدانشان جنگیده بود. در میانسالی در بازار پرسه می‌زد، جلو مردم را می‌گرفت و از آن‌ها سؤالات عجیبی می‌کرد. این تقریبا تنها کاری بود که انجام می‌داد. ولی سؤالاتش گزنده بودند. این سؤالات ساده به نظر می‌رسیدند؛ ولی در واقع این‌طور نبود.

نظرات کاربران

متشکرم بابت پاسخگوییتون
در 5 ماه پیش توسط مانا قربانی
/// ◄پاسخ:باسلام این کتاب برای مدتی در طرح کتابهای رایگان انتشارات ققنوس قرار داشت. بامهر /// مگه این کتاب رایگان نبود ؟
در 5 ماه پیش توسط مانا قربانی
برای شروع مطالعات فلسفی عالی است
در 5 ماه پیش توسط sai...lee
بسیار موجز و مختصر و مفید اما با نویسندگی هنرمندانه و نکاتی بسیار اثر گذار و کلیدی به عنوان علاقه مند فلسفه ٬ صد درصد توصیه می کنم من چاپی اش را دارم .
در 5 ماه پیش توسط حسین کتولی