در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۱۰,۶۰۰ تومان
6.30 $

درباره کتاب

حسین‌بن منصور حلاّج در تاریخ بشریت یکی از ستون‌های رفیعِ ایمان، عشق و شرف است، به عنوان شهیدی که همه مکتب‌های تفکر اسلامی را تحت تأثیر قرار داده، در دل‌ها جایگاهی خاص برای خود فراهم کرده است. زندگانی پر از مجادلات شرف‌آمیز او، روز به روز نمادی‌تر می‌شود و برای کسانی که می‌خواهند پیوندی با جانِ جهان برقرار کنند به صورت الگوی گریزناپذیر هر روز اعتبار بیشتری کسب می‌کند.
درنظر مسلمانان، حلاّج از اولیایی است که خدمت به انسانیت را دَینِ هستی می‌داند و در زیّ یکی از شکوهمندترین نمونه‌های شعور نبوی است که صاحبان اندیشه‌های نو را با تلقین به وصال روحانی می‌رساند و این همه را با شهادت خود به اثبات رسانده است. تأثیر پربرکت این ولیّ خدا را در روزگار ما در وجود یکی از اندیشمندان بزرگ اسلام، شاعر و فیلسوف بزرگ محمّد اقبال می‌بینیم. در سایه اندیشه‌های حلاّج و مولانای رومی که تداوم وجود حلاّج است از داشتن دانشمندی بزرگ چون اقبال احساس غرور می‌کنیم.
حتّی وجود اقبال به تنهایی کافی است نشان دهد که زندگانی حلاّج و خاطره او تا چه حدّ با اهمیت و شایان احترام است.
این کتاب که یکی از اهداف آن هم نشان دادن ارتباط حلاّج و اقبال است، در سال‌هایی که نویسنده هنوز دانشجو بود آماده شد و در سال ۱۹۷۶ زمانی که راقم این سطور به عنوان مربّی وارد دانشگاه می‌شد انتشار یافت. فاصله تقریبا ۲۰ ساله‌یی سپری شد.

نظرات کاربران

کتاب بسیار زیبایه.... برای فهم حقیقت روح حلاج با حتما خوانده بشه.
در 4 هفته پیش توسط سپهر سعیدی
اگه قرار باشه جوانان بابت یک کتاب گمراه شوند لازم به ذکره که اونا احتمالا یا جوون نیستن یا اگه جوون هستن کاملا گمراهن.دوست عزیز شما هم بهتره که کتاب های معتبرتری پیرامون تصوف و عرفان و همچنین شخص منصور حلاج بخونید تا اینطوری دچار دگماتیسم فکری نشین
در 9 ماه پیش توسط روزبه سراجی
با سلام و سپاس فراوان بابت سایت بسیار مفیدتون ممنون میشم اگر لطف بفرمایید و این کتاب را از روی سایت بردارید . تا جوانان کمتری گمراه شوند . " چرا که یکی از جنجالی­ ترین چهره­ های تصوف، حسین بن منصور حلاج است. وی کسی است که اوّلین شطحیات را گفت و به­ خاطر بسیاری از انحرافاتی که وارد دین کرد، توسط علمای شیعه و سنی وقت تکفیر و بر دار شد.متأسفانه صوفیان همیشه سعی نموده ­اند تا حلاج را تطهیر نمایند و مخالفان وی را به قشری­گری متهم کنند. صوفی­ ها از جریان کشته شدن حلاج نهایت بهره ­برداری را کردند و داستان­های زیادی در این مورد ساختند که از آن می­توان به هلوکاست صوفیه تعبیر کرد. " برای مطالعه بیشتر رجوع شود به سایت زیر : http://www.adyannet.com/fa/news/۱۰۷۳ احادیث در خصوص مذمت تصوف فراوان است من الجمله : امام رضا علیه السلام : « هر کس نزد او از صوفیه سخن به میان آید و به زبان و دل انکار ایشان نکند، از ما نیست و هر کس صوفیه را انکار نماید، گویا اینکه در راه خدا و در حضور رسول خدا (ص) با کفار جهاد کرده است » منابع : (سفینه البحار/ج۲/ص۵۷ چاپ فراهانی تهران و ج۵ ص۱۹۷ چاپ اسوه قم)
در 9 ماه پیش توسط f.v...hia