در صورتی که از دیجی‌کالا کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا و برای سایر کارت‌های هدیه اینجا را کلیک کنید.

۱۴,۴۹۰ تومان
8.49 $

درباره کتاب

اولا یعنی پول خون پدرت، بالکل، به قیمت پشت جلد این کتاب است؟! این قدر ارزان است؟ اگر این جوری است که یکی دو تا استکان لب‌پر هم برای ما بریز! خودت هم بزن، روشن می شوی! کانه برادر بزرگه‌ی برادران کارامازوف که ابوی‌اش را نفله کرد! دستت درست...

کتاب «من او» نوشته‌ی «رضا امیرخانی» و برنده‌ی جایزه بیست سال ادبیات داستانی ایران است. رضا امیرخانی نویسنده و منتقد ادبی ایرانی است که مدتی نیز رئیس هیئت مدیره انجمن قلم ایران بود. وی به غیر از نگارش رمان و داستان بلند و یک مجموعه داستان کوتاه، به تألیف سفرنامه و مقالات بلند تحلیلی اجتماعی نیز پرداخته است. موضوع کتاب به این صورت است: «داستان مربوط به خانواده فتاح از خانواده‌های ثروتمند و مذهبی تهران قدیم است. حاج فتاح دو نوه اش مریم و علی را بسیار دوست دارد و همیشه سعی می کند لوطی‌گری را به آن‌ها یاد دهد. داستان بر محوریت علی فتاح می‌چرخد پسری بزرگوار که عاشق دختر کلفتشان به نام مهتاب است. در پی کشف حجاب مریم به فرانسه می‌رود و بعد از مدتی مهتاب نیز به پیش او می‌رود و علی همچنان عاشق است و مهتاب همچنان عاشق است اما...» این کتاب از سوی منتقدین امیرخانی به اثری رمانتیک حزب اللهی تشبیه شده است. امیرخانی در این کتاب با نگرشی مذهبی تصوف را موازی با عرفان و عشق زمینی را با موضوعاتی عرفانی فرازمینی در می آمیزد.
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
«در من او خانواده‌ای اصیل و ایرانی در بستر تاریخ معاصر ایران با شیوه‌ای نوآورانه تصویر می‌شود. این اثر یکی از پرخواننده‌ترین رمان‌های دهه‌ی گذشته است.»

نظرات کاربران

این کتاب خیلی خوبه ولی نویسنده با آذری زبانها مشکل داشته چرا که شخصیت منفی و آدم بده یک ترک زبانه من پان نیستم درست اما نویسنده هم نباید نژاد پرست باشه...
در 2 هفته پیش توسط Ger...y77
این کتاب رو دوست داشتم یا شاید هم نه بلکه عاشقش شدم! منتها نه به خاطر عاشقانه ای که داشت. بلکه گاهی حس کردم عاشقانه اش اضافه است. در واقع به خاطر روایتی که از اون موقع و اون زمان داشت. تصویر جالبی از گذشته ی ایران و فرهنگ و افکار اون موقع به من داد. و این حس به من دست که بابا ما چقدر عوض شدیم!
در 1 ماه پیش توسط fam...lom
خاطره سال ۸۶... بخوانیدش؛ اگر عاشق بودید، هستید و خواهید ماند،
در 1 ماه پیش توسط r.m...lou
آدم از خوندنش سیر نمیشه
در 1 ماه پیش توسط نیما عاقلان خو
یه سوال. کدوم قاضی با آوردن صگری و کبری حکم به انجام امری میده؟!
در 1 ماه پیش توسط علیمحمد افتخاری