در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۱۴,۹۹۰ تومان
8.49 $

درباره کتاب

اولا یعنی پول خون پدرت، بالکل، به قیمت پشت جلد این کتاب است؟! این قدر ارزان است؟ اگر این جوری است که یکی دو تا استکان لب‌پر هم برای ما بریز! خودت هم بزن، روشن می شوی! کانه برادر بزرگه‌ی برادران کارامازوف که ابوی‌اش را نفله کرد! دستت درست...

کتاب «من او» نوشته‌ی «رضا امیرخانی» و برنده‌ی جایزه بیست سال ادبیات داستانی ایران است. رضا امیرخانی نویسنده و منتقد ادبی ایرانی است که مدتی نیز رئیس هیئت مدیره انجمن قلم ایران بود. وی به غیر از نگارش رمان و داستان بلند و یک مجموعه داستان کوتاه، به تألیف سفرنامه و مقالات بلند تحلیلی اجتماعی نیز پرداخته است. موضوع کتاب به این صورت است: «داستان مربوط به خانواده فتاح از خانواده‌های ثروتمند و مذهبی تهران قدیم است. حاج فتاح دو نوه اش مریم و علی را بسیار دوست دارد و همیشه سعی می کند لوطی‌گری را به آن‌ها یاد دهد. داستان بر محوریت علی فتاح می‌چرخد پسری بزرگوار که عاشق دختر کلفتشان به نام مهتاب است. در پی کشف حجاب مریم به فرانسه می‌رود و بعد از مدتی مهتاب نیز به پیش او می‌رود و علی همچنان عاشق است و مهتاب همچنان عاشق است اما...» این کتاب از سوی منتقدین امیرخانی به اثری رمانتیک حزب اللهی تشبیه شده است. امیرخانی در این کتاب با نگرشی مذهبی تصوف را موازی با عرفان و عشق زمینی را با موضوعاتی عرفانی فرازمینی در می آمیزد.
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
«در من او خانواده‌ای اصیل و ایرانی در بستر تاریخ معاصر ایران با شیوه‌ای نوآورانه تصویر می‌شود. این اثر یکی از پرخواننده‌ترین رمان‌های دهه‌ی گذشته است.»

نظرات کاربران

آخر نفهمیدیم چرا انگشت بابای علی قطع شده بود، اصلا این قضیه روشن نشد
در 2 ماه پیش توسط زینب سادات
یه عاشقانه متفاوت... تجربه احساس و هیجان و تفکر... فوق العاده بود.
در 3 ماه پیش توسط عماده K
عالیه این کتاب
در 3 ماه پیش توسط زینب پ
کلا شیوه ی نگارش آقای امیرخانی رو میپسندم،قشنگ صحنه ها ترسیم شده بود ولی اندازه ای که ازش تعریف شنیده بودم راضیم نکرد.
در 3 ماه پیش توسط aha...v70
روایتی زیبا و قابل تامل از تاریخ معاصر ایران زمین در شکل یک عاشقانه ولی راحت می شود حداقل ۱۰۰ صفحه از کتاب را حذف کرد بدون اینکه کوچکترین لطمه ای به داستان وارد شود. از نویسنده عزیز خواهش می کنم کمی هم به فکر خواننده ها باشند تا به جای این صفحه ها مشغول مطالعه کتاب دیگری شوند.
در 3 ماه پیش توسط Mos...oup