در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۹,۰۰۰ تومان
5.50 $

درباره کتاب

«زنی با موهای قرمز» تازه ترین رمان اورهان پاموک، نویسنده‌ی نامدار ترک و برنده‌ جایزه‌ی نوبل ادبیات است.

جِم پسری جوان و سودایی است که دست تقدیر او را به روستایی در اطراف استانبول می‌کشاند. او آنجا درگیر ماجرایی عاشقانه می‌شود که زندگی‌اش را برای همیشه تغییر می‌دهد. هم‌زمان داستان‌های جذاب دیگری هم روایت می‌شوند: بار دیگر، رستم و سهراب شاهنامه‌ی فردوسی به نبرد هم می‌روند و اودیپ پدرش را می‌کُشد.

پاموک در این رمانِ جسورانه و خلاقانه‌اش افسانه‌ها و اسطوره‌ها را با واقعیت پیوند می‌زند و ماجرایی تودرتو و جذاب با پایانی غافل‌گیرکننده و فراموش‌ناشدنی می‌آفریند.

اورهان پاموک به عنوان یکی از مطرح‌ترین رمان‌نویسان ترکیه، است و نوبل ادبیات را در سال ۲۰۰۶ به خود اختصاص داد. پاموک در سال ۲۰۰۳ جایزه «ایمپک دوبلین» را نیز دریافت کرد. آثار این نویسنده تاکنون بیش از ۱۱ میلیون جلد در سرتاسر جهان فروش داشته‌ است. پاموک در این رمانش نیز به سراغ هنر و ادبیات کهن ایران رفته است.

در بخش‌هایی از این رمان می‌خوانیم:

«وقتی صاحب‌خانه‌ مسن و دنیادیده متوجه شد مدتی است تقویم را نگاه می‌کنم آمد کنارم. از او پرسیدم این نقاشی چیست. گفت صحنه‌ای از شاهنامه است که در آن رستم پس از کشتن سهراب او را در آغوش گرفته. در نگاهش غروری بود که می‌گفت «چه‌طور نمی‌دانید؟» فکر کردم ایرانی‌ها مثل ما ترک‌ها نیستند که به خاطر گرایش به غرب شاعران و افسانه‌های قدیمی‌شان را فراموش کرده باشند. به خصوص شاعرانشان را فراموش نمی‌کنند. صاحب‌خانه با غرور بیشتری گفت: «اگر برایتان جالب است فردا شما را ببرند کاخ گلستان. این نقاشی هم از آن‌جاست. نسخه‌های دست‌نویس مصور و کتاب‌های قدیمی زیادی آن‌جا هست.» در آخرین عصر اقامتم در تهران مراد مرا به کاخ گلستان برد. باغی بزرگ و کاخی کوچک در بین درختان دیدم که مرا به یاد کاخ ایهلامور که نزدیک داروخانه‌ پدرم بود انداخت.

نظرات کاربران

نیمه دوم کتاب هیجان انگیز ،کتاب تقریبا خوبیه ، اتفاقات جالبی داره
در 5 روز پیش توسط صحرا
ممنون فیدیبو بابت کتاب و شما دوستان بابت نظرهاى زیباتون که حس خوندن رو به ادم میدین، کتاب خیلى خوبى بود و بیشتر به خاطر اینکه ترکیه اى بود جالب بود چیزى متنوع با نویسنده متنوع که تا حالا رمان هاى ترکیه نخونده بودم با وجود اینکه با ترکیه هم مرز هستیم تا حالا نمیدونستم فیدیبو کتاب هاى ترکیه یا نویسندگانش رو میذاره ولى درباره نظر اخوندن این کتاب، عالى بود احساساتى گریه کننده خوشحالى
در 5 روز پیش توسط nes...ghi
ترجمه ی نشر چشمه از این کتاب با ترجمه ی عین اله غریب رو بزارید جوووون
در 6 روز پیش توسط جمیل عظیمی
ای بابا پس کی ترجمه ی عین اله غریب از این کتاب رو میزارید ، لطفا سریع تر
در 6 روز پیش توسط جمیل عظیمی
جالبه اینجاهمه احساس فرهیختگی حاد دارن، اینکه یه کتابی مثل من پیش از تو رو ده هزار نفر بخونن دلیل به خوبی و یا اینکه کتابی چاپ اول هست دلیل بر بدی نیست. چیزی که من به شخصه میبینم همه دنبال کتابهای پر خواننده هستن چرا ؟ واقعا چرا؟ یعنی کسی از خودش ایده و فلسفه و نظر نداره؟ نشیم کلاغی که راه رفتنمون رو یادمون بره! سلیقه شخصی نشونه خود بودنه تقلید نکنید!
در 2 هفته پیش توسط ریحانه عارف زاده