در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۹,۰۰۰ تومان
5.50 $

درباره کتاب

«زنی با موهای قرمز» تازه ترین رمان اورهان پاموک، نویسنده‌ی نامدار ترک و برنده‌ جایزه‌ی نوبل ادبیات است.

جِم پسری جوان و سودایی است که دست تقدیر او را به روستایی در اطراف استانبول می‌کشاند. او آنجا درگیر ماجرایی عاشقانه می‌شود که زندگی‌اش را برای همیشه تغییر می‌دهد. هم‌زمان داستان‌های جذاب دیگری هم روایت می‌شوند: بار دیگر، رستم و سهراب شاهنامه‌ی فردوسی به نبرد هم می‌روند و اودیپ پدرش را می‌کُشد.

پاموک در این رمانِ جسورانه و خلاقانه‌اش افسانه‌ها و اسطوره‌ها را با واقعیت پیوند می‌زند و ماجرایی تودرتو و جذاب با پایانی غافل‌گیرکننده و فراموش‌ناشدنی می‌آفریند.

اورهان پاموک به عنوان یکی از مطرح‌ترین رمان‌نویسان ترکیه، است و نوبل ادبیات را در سال ۲۰۰۶ به خود اختصاص داد. پاموک در سال ۲۰۰۳ جایزه «ایمپک دوبلین» را نیز دریافت کرد. آثار این نویسنده تاکنون بیش از ۱۱ میلیون جلد در سرتاسر جهان فروش داشته‌ است. پاموک در این رمانش نیز به سراغ هنر و ادبیات کهن ایران رفته است.

در بخش‌هایی از این رمان می‌خوانیم:

«وقتی صاحب‌خانه‌ مسن و دنیادیده متوجه شد مدتی است تقویم را نگاه می‌کنم آمد کنارم. از او پرسیدم این نقاشی چیست. گفت صحنه‌ای از شاهنامه است که در آن رستم پس از کشتن سهراب او را در آغوش گرفته. در نگاهش غروری بود که می‌گفت «چه‌طور نمی‌دانید؟» فکر کردم ایرانی‌ها مثل ما ترک‌ها نیستند که به خاطر گرایش به غرب شاعران و افسانه‌های قدیمی‌شان را فراموش کرده باشند. به خصوص شاعرانشان را فراموش نمی‌کنند. صاحب‌خانه با غرور بیشتری گفت: «اگر برایتان جالب است فردا شما را ببرند کاخ گلستان. این نقاشی هم از آن‌جاست. نسخه‌های دست‌نویس مصور و کتاب‌های قدیمی زیادی آن‌جا هست.» در آخرین عصر اقامتم در تهران مراد مرا به کاخ گلستان برد. باغی بزرگ و کاخی کوچک در بین درختان دیدم که مرا به یاد کاخ ایهلامور که نزدیک داروخانه‌ پدرم بود انداخت.

نظرات کاربران

خوشم نیومد اصلا،نصف تعریفایی که شنیده بودم ازشم نبود
در 3 هفته پیش توسط miss hoda
رمان خوبی بود، از اینکه بخشیش راجع به ایران و شاهنامه و رستم و سهراب حرف میزنه برام جالب بود. ولی یه بخشهاییش در عین اینکه کلی گویی بود خیلی توضیح اضافی هم داشت که حسته ام کرد. به نظرم اسم کتاب رو میزاشت اوستا محمود با ربط تر بود. زن موقرمز فقط چند صفحه اول کتاب و اخر کتاب ازش صحبت شده‌. در کل ارزش یکبار خواندن رو تقریبا داشت.
در 2 ماه پیش توسط roy...765
یک کتاب خوب با داستانی کشنده و زیبا . داستان زیبایی داره . خوندنش رو توصیه میکنم
در 2 ماه پیش توسط علی رستمی
بنظر من دوس داشتنی نبود...
در 2 ماه پیش توسط fat...995
جزو مزخرف ترین کتاب هایی بوده که خوندم. چرا کتاب هایی که نه مربوط به فرهنگ ما و شرق میشه و نه کتاب های پر معنی یه همچین کتاب های شاید واقعی(خودش گفته رمان) ولی حاوی معارف بد رو نشر میدی. میشه یه رمان عاشقانه رو ارج نهاد و منتشر کرد به جای همچین کتاب های وقت تلف کن و حاوی بار معنایی بد!
در 2 ماه پیش توسط hadi