در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۶,۰۰۰ تومان
4.00 $

درباره کتاب

«سه‌شنبه‌ها با موری» کتابی بسیار معروف و محبوب از «میچ آلبوم» است.
میچ آلبوم این کتاب را براساس یک ماجرای واقعی و در شرح رابطه‌ با استادش «موری شوارتز» نوشته است.
این کتاب نه‌ تنها در آمریکا بلکه در سراسر دنیا جزو کتاب‌های پرفروش به شمار می‌رود.
در بخش آغازین این کتاب می‌خوانیم: «آخرین کلاس زندگی استاد پیر من هفته‌ای یک بار در منزل او تشکیل می‌گردید، در کنار پنجره‌ای در اتاق مطالعه‌ی او، تا بتواند از آنجا بوته‌ی کوچک بامیه را با برگ‌های صورتی‌رنگش تماشا کند. کلاس روزهای سه‌شنبه بعد از صرف صبحانه تشکیل می‌شد. موضوع درس ما "معنای زندگی" بود. استاد آنچه را به تجربه می‌دانست درس می‌داد. نمره‌ای در کار نبود، ما هر هفته امتحان شفاهی داشتیم. انتظار این بود که به سوالات جواب بدهی و به سهم خود سوالاتی مطرح کنی. البته انجام‌دادن گهگاهی حرکات جسمانی هم بخشی از کار بود. مثلا لازم می‌شد که سر استاد روی بالش جابه‌جا شود تا در حالت راحتی قرار بگیرد. تنظیم عینک روی بینی استاد هم وظیفه‌ای دیگر بود. بوسیدن استاد به وقت خداحافظی اعتبار دیگری بود که پایت نوشته می‌شد.
به کتابی نیاز نبود. با این حال موضوعات مختلفی مطرح می‌شد، موضوعاتی از قبیل عشق، کار، جامعه، خانواده، پیرشدن، بخشودن و سرانجام مرگ. آخرین درس استاد کوتاه و خلاصه بود. در حد چند کلمه. به جای مراسم فارغ‌التحصیلی مراسم تدفین او برگزار شد. با آنکه امتحان نهایی در کار نبود، قرار این شده بود که از آنچه آموخته بودی رساله‌ای مفصل بنویسی. حاصل کار کتابی است که می‌خوانید.

نظرات کاربران

این کتاب یکی از تاثیرگذارترین و پرفروش ترین کتابهای انتشارات نیویورک تایمز هست که البته فیلمی هم بر اساسش ساخته شده . این کتاب فوق العاده زیبا درسهایی از زندگی به ما میده که در هیچ کلاس و دانشگاهی نیست. پس اگر وقت و حوصله ی خوندن کتاب رو دارید، سه شنبه ها با موری گزینه ی بسیار مناسبیه .
در 4 روز پیش توسط sav...rii
این کتاب فوق‌العاده است. طرز تفکر موری، سبک زندگی و لذت بردن از آنچه که هست، من رو مبهوت خودش کرد. من معمولا موقع خوندن کتاب جملات مهم رو هایلایت میکنم، این از اون کتاباییه که کل جملاتش باید هایلایت بشه و به خاطر سپرد. دم فیدیبو گرم که رایگان گذاشت تا عده بیشتری استفاده کنن.
در 5 روز پیش توسط مینا
من کتاب رو خریدم اما باز نمیشه که بخونم مشکل چیه؟
در 2 هفته پیش توسط akr...ani
داستان یا رمان نیست توصیه های برای زندگی تراکتور است که البته مشخص نیست چقدر شدنی و ممکن است
در 2 هفته پیش توسط آزاده شمس
عالی
در 3 هفته پیش توسط حجت حسن نژاد