در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۷,۲۰۰ تومان
4.60 $

درباره کتاب

هدف این کتاب پر کردن خلائی است که نظام آموزشی ایجاد کرده است. ولی کتاب درسی نیست، بلکه معادل منطقی یکی از آن راهنماهای دردسرساز ماشین یا کامپیوتر شماست. این کتاب برای کسانی نوشته شده است که هر روز با منطق و استدلال سر و کار دارند، که این شامل همه می‌شود، و خطاهای متداول در استدلال، به‌خصوص در هنگام بحث درباره موضوعات اختلاف‌برانگیز، را در بر می‌گیرد. هر یک از دوازده فصل این کتاب به بررسی یکی از این مغلطه‌ها اختصاص یافته است.
در قسمتی از این کتاب می خوانیم:

همه طرفدار عدالت اند. فقط سر این موضوع که چه چیزی عادلانه و چه چیزی ناعادلانه است با هم اختلاف دارند. «عدالت» از این لحاظ یک کلمه هورا است. کافی است اعلام کنید طرفدار آن هستید تا همه هورا بکشند و موافقتشان را اعلام کنند، حتی اگر در مورد عادلانه بودنِ هر مسئله ریز و درشتی با شما مخالف باشند.

گذشته از عدالت، کلمات آرمانی دیگری مانند صلح، دموکراسی، برابری و بسیاری دیگر وجود دارند که همه مردم صرف نظر از محتوایشان به آن ها اعتقاد دارند.

و بعد نوبت کلمه هُو می رسد: جنایت، قساوت، خودخواهی و از این قبیل. همه صرف نظر از این که چه نوع کشتاری را جنایت می دانند، اتفاق نظر دارند که جنایت کار غلطی است. بسیاری از کسانی که به دلیل کتک زدن فرزندانشان با مخالفت و اعتراض قانونگذاران اروپایی روبه رو شده اند، با خشونت مخالف اند؛ آن ها معتقدند تربیت فرزندان بدون منضبط کردنشان از طریق تنبیه جسمانی بی رحمانه است...

نظرات کاربران

در حال خواندن کتاب هستم. متاسفانه ترجمه فوق‌العاده ضعیفی داره. تمرکز روی مفهوم متن سخته، بیشتر باید سعی کنم ساختار جمله رو متوجه بشم!
در 2 روز پیش توسط md....yan
برای شناختن مشکلات منطقی کتاب خوبیست اما مثالهایی که رنگ و بوی فلسفی دارند سطحی هستند و از پیش‌زمینه فکری خاصی ناشی می‌شوند. به خصوص، فرض نویسنده این است که «علم» حقیقت محض است و هر چیز به جز آن خرافات و بیهوده. اگر کسی آشنایی اندکی با فلسفه و همچنین فلسفه علم داشته باشد می‌داند که این موضوع پیچیده‌‌ای است. خود علم برمبنای فرضیات غیر قابل اثباتی هستند که جای بحث فلسفی فراوان دارد.
در 1 هفته پیش توسط meh...eby
کتاب خوبیست ممنون
در 2 هفته پیش توسط اکبر زیدی
کتاب مغاللات خندان خیلی خوب و ساده ست
در 2 هفته پیش توسط mas...gan
با خوندن این کتاب دچار دوگانگی ارزشی میشید چون بعضی از اصول دینی رو تحریف کرده
در 2 هفته پیش توسط ali...t28