کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی انتشارات روزنه و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

چرا ملت‌ها شکست می‌خورند؟ : ریشه‌های قدرت، ثروت و فقر

نسخه الکترونیک کتاب چرا ملت‌ها شکست می‌خورند؟ : ریشه‌های قدرت، ثروت و فقر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

این کتاب که شش اقتصاددان برنده جایزه نوبل و شماری از اندیشمندان آن را تحسین کرده‌اند می‌تواند اندیشه اقتصادی در ایران را متحول سازد. نویسندگان این کتاب همراه با گروهی از اقتصاددانان شرط توسعه را گذر از نظام الیگارشیمی‌دانند و سعی دارند شرایط اقتصادی موثر بر شکل‌گیری و فروپاشی نظام‌های اندک‌سالار را تبیین کنند. این دیدگاه تحولی بزرگ در اندیشه اقتصادی است.
نویسندگان این کتاب سیاست‌های مرسوم اقتصاد کلان را از هر نوع که باشد موضوعی ثانوی و موضوع اصلی توسعه را رابطه دولت با ملت می‌دانند. این گزاره محصول تجارب پرهزینه کشورهای مختلف جهان در طول تاریخ است. در طول چند دهه گذشته مکاتب اقتصادی، سیاست‌های مختلفی را برای دستیابی به توسعه اقتصادی پیشنهاد کرده‌اند. ابتدا تصور می‌شد می‌توان با انجام سرمایه‌گذاری‌های زیربنایی، تاسیس شرکت‌های دولتی، سرمایه‌گذاری در امور بهداشت و آموزش عمومی ‌و سپس در دهه ۱۹۸۰ با حذف مداخله دولت در اقتصاد به عملکرد مناسب اقتصادی دست یافت. اما امروزه می‌دانیم این سیاست‌ها کمتر به نتایج مطلوب منتج شده‌اند.

  • دسته بندی: علوم سیاسی
  • ناشر: انتشارات روزنه - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 7.2 مگابایت - تعداد صفحات : ۵۷۶ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب چرا ملت‌ها شکست می‌خورند؟ : ریشه‌های قدرت، ثروت و فقر در فیدیبو

۲۵،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۵،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

من پول کتاب را هم واریز کردم حالا روی خواندن کلیک میکنم نمیاد
در 7 ساعت پیش توسط ksh...sht
به نظر میرسه طرح روی جلد بر خلاف کتاب اصلی, پرچم ایران را طراحی کرده
در 2 هفته پیش توسط a.a...reh
آدم‌هایی که درباره شرایط اجتماعی سیاسی ایران نظر می‌دن به ۲ دسته تقسیم می‌شن: ۱. آدم‌هایی که این کتاب رو خوندن؛ و ۲. آدم‌های نادان! :)) مبالغه کردم ولی واااقعا نگاه آدم رو تکان میده و کلی از پرسش های بی جواب آدم درباره علل تفاوت این کشو و آن کشور یا علل شکست خوردن خیلی تلاش های ملت ها رو عالی توضیح میده. کاش به جای همه درسای تاریخ و اجتماعی و مدنی و اینا توی مدرسه این ۱ کتاب تدریس میشد.
در 2 هفته پیش توسط حسین
کتاب بسیار خوبی هستش. شاید در نگاه اول خسته کننده به نظر برسه ولی از اونجایی که خط سیر تاریخی بسیار خواندنی داره خیلی سریع به جلو می‌ره و اصلا آدم دوست نداره که کتاب رو زمین بزاره. رابطه بین توسعه اقتصادی و توسعه ی سیاسی رو به روشنی و در قالب نظریه ای جدید توضیح داده و مثال های بسیار زیادی از طول تاریخ بشر در اثبات مدعای نظریه ، در جای جای کتاب استفاده کرده. خوندش رو حتما پیشنهاد میکنم. مخصوصا که برای تبیین و درک مشکلات فعلی مملکت خودمون بسیار خوب و لازم هستش. در مورد مسأله الیگارشی و رابطه ی اون با عدم توسعه اقتصادی هم بسیار عالی توضیح داده
در 2 ماه پیش توسط JAY 2.0
به جای کتاب های دروس عمومی در دانشگاه که به هیچ کاری نمیاد بهتره کتاب هایی مثل کتاب فوق تو دانشگاه ها تدریس بشه. هر چند که....
در 3 ماه پیش توسط امیر آقاجانی