کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی انتشارات روزنه و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

چرا ملت‌ها شکست می‌خورند؟ : ریشه‌های قدرت، ثروت و فقر

نسخه الکترونیک کتاب چرا ملت‌ها شکست می‌خورند؟ : ریشه‌های قدرت، ثروت و فقر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

این کتاب که شش اقتصاددان برنده جایزه نوبل و شماری از اندیشمندان آن را تحسین کرده‌اند می‌تواند اندیشه اقتصادی در ایران را متحول سازد. نویسندگان این کتاب همراه با گروهی از اقتصاددانان شرط توسعه را گذر از نظام الیگارشیمی‌دانند و سعی دارند شرایط اقتصادی موثر بر شکل‌گیری و فروپاشی نظام‌های اندک‌سالار را تبیین کنند. این دیدگاه تحولی بزرگ در اندیشه اقتصادی است.
نویسندگان این کتاب سیاست‌های مرسوم اقتصاد کلان را از هر نوع که باشد موضوعی ثانوی و موضوع اصلی توسعه را رابطه دولت با ملت می‌دانند. این گزاره محصول تجارب پرهزینه کشورهای مختلف جهان در طول تاریخ است. در طول چند دهه گذشته مکاتب اقتصادی، سیاست‌های مختلفی را برای دستیابی به توسعه اقتصادی پیشنهاد کرده‌اند. ابتدا تصور می‌شد می‌توان با انجام سرمایه‌گذاری‌های زیربنایی، تاسیس شرکت‌های دولتی، سرمایه‌گذاری در امور بهداشت و آموزش عمومی ‌و سپس در دهه ۱۹۸۰ با حذف مداخله دولت در اقتصاد به عملکرد مناسب اقتصادی دست یافت. اما امروزه می‌دانیم این سیاست‌ها کمتر به نتایج مطلوب منتج شده‌اند.

  • دسته بندی: علوم سیاسی
  • ناشر: انتشارات روزنه - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 7.2 مگابایت - تعداد صفحات : ۵۷۶ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب چرا ملت‌ها شکست می‌خورند؟ : ریشه‌های قدرت، ثروت و فقر در فیدیبو

۲۵،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۵،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

کتاب بسیار خوبی هستش. شاید در نگاه اول خسته کننده به نظر برسه ولی از اونجایی که خط سیر تاریخی بسیار خواندنی داره خیلی سریع به جلو می‌ره و اصلا آدم دوست نداره که کتاب رو زمین بزاره. رابطه بین توسعه اقتصادی و توسعه ی سیاسی رو به روشنی و در قالب نظریه ای جدید توضیح داده و مثال های بسیار زیادی از طول تاریخ بشر در اثبات مدعای نظریه ، در جای جای کتاب استفاده کرده. خوندش رو حتما پیشنهاد میکنم. مخصوصا که برای تبیین و درک مشکلات فعلی مملکت خودمون بسیار خوب و لازم هستش. در مورد مسأله الیگارشی و رابطه ی اون با عدم توسعه اقتصادی هم بسیار عالی توضیح داده
در 1 ماه پیش توسط JAY 2.0
به جای کتاب های دروس عمومی در دانشگاه که به هیچ کاری نمیاد بهتره کتاب هایی مثل کتاب فوق تو دانشگاه ها تدریس بشه. هر چند که....
در 2 ماه پیش توسط امیر آقاجانی
این کتاب که توسط یک اقتصاد دان و یک استاد علوم سیاسی نگاشته شده و مورد تایید نه نفر از برندگان جایزه نوبل اقتصاد هست، به ارایه نظریه جدیدی در بیان علل پیشرفت و عقب ماندگی ملت ها می پردازد. در ابتدا بیان می کند که همیشه اقتصاددانان موفقیت و یا شکست ملت ها را فقط از جنبه اقتصادی مورد بررسی قرار می‌دادند اما هیچوقت این نظریات کاملا پاسخگوی شرایط نبود. دیگر دلایل مانند مذهب و فرهنگ و جغرافیا هم بیانگر شرایط نمی باشد. در واقع ساختار اقتصادی و سیاسی یک کشور تعیین کننده پیشرفت یا پسرفت است. این دو ساختار اگر تکثر گرا باشند موجب تقویت یکدیگر می باشند و تبدیل به چرخه سعادت می شوند و اگر الیگارشی یا مونارشی باشند تیدیل به چرخه شوم می شوند. در جهت بیان این نظریه مثالها و دلایل بسیار جالبی ارایه می دهد که خواندنی هستند. و به این سوال که چرا حاکم یا حاکمان یک حامعه رفاه ملت خود را ترجیح نمی دهند پاسخ می دهد که باید خواند. کشور ما هم که الی ماشالله همه علایم را دارد و در جواب این سوال، نشستی که درباره این کتاب توسط سازمان پژوهش های مجلس برگزار شده و نظر نماینده مجلس را بخوانید که تا بفهمیم کجای ماجرا قرار داریم.
در 3 ماه پیش توسط persian.gentleman
دانلود نمیشود لطفا راهنمایی بفرمایید
در 3 ماه پیش توسط moh...t70
من کتاب رو خریداری کردم ولی فقط قسمت رایگانش دانلود شده است. چه کار کنم
در 4 ماه پیش توسط rah...888