درباره کتاب

نویسنده این کتاب یوستین گردر در نروژ به دنیا آمد. سال ها در برگن فلسفه تدریس می کرد، و پیوسته در فکر متن فلسفی ساده ای بود که به درد شاگردان جوانش بخورد؛ چون متن مناسبی نیافت خود نشست و دنیای سوفی (۱۹۹۱) را نوشت. کتاب با استقبال غیرمنتظره ای روبرو گردید و در همان چند سال اول انتشار به بیش از سی زبان ترجمه شد و تاکنون میلیون ها نسخه در جهان فروش رفته است.
گردر استاد ساده نویسی و ایجاز است. سه هزار سال اندیشه را در ۶۰۰صفحه می گنجاند و زیرکانه از قول گوته می گوید: کسی که از سه هزار سال بهره نگیرد تنگدست به سر می برد. و چه راحت مباحث پیچیده فلسفه غرب را بی آنکه مبتذل شود به زبان ساده و شیوا و همه فهم بیان می کند.

نظرات کاربران

کتاب خوبیه!
در 2 هفته پیش توسط zah...an1
اصلا به تیپ من نمیخوره حتی کنجکاوی اینکه آخرش سوفی با فیلسوفه چه ارتباطی داره هم نتونست مجبورم کنه تا آخر بخونمش
در 2 هفته پیش توسط dok...ez1
ی کتای خیلی خیلی خیلی عالیه که واقعا حتما باید خوندش
در 3 هفته پیش توسط mar...min
عالی
در 3 هفته پیش توسط moh...ogy
"فلسفه به همه ی انسانها مربوط میشود"من برای اولین بار این کتاب رو در سن ۲۰ سالگی و زمانی که خیلی کتابخون نبودم شروع کردم و خوندم.وقتی که کتاب رو خریدم با خودم گفتم که اینم دو روز میخونم و میزارم کنار.ولی انقدر این کتاب برام جذاب بود که چند بار کتاب و خوندم و باز برام تازگی داشت. خلاصه این کتاب واقعا شگفت انگیزه و ذهن شما رو هم درگیر نظریات فلسفه میکنه و هم درگیر خود داستان. به همه ی کسانی که میخوان کتاب خوندن و شروع کنن پیشنهاد میکنم. از حجمش نترسید
در 2 ماه پیش توسط sin...ane