فیدیبو نماینده قانونی نشر بیدگل و بیش از ۴۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

عقل ساد

نسخه الکترونیک کتاب عقل ساد به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها کافیست اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

صرف‌نظر از تمام نویسندگان، اندیشه‌ها، جریانات و نظریه‌های ابداع‌شده در عصر روشنگری، یک متفکر از همه مطرودتر به نظر می‌رسد که همه می‌کوشند او را از خود دور کنند و نامش را از تاریخ خط بزنند: مارکی دوساد. او هر چند ملعونِ عصر روشنگری است، اما کماکان یکی از نویسندگانِ پیشرو به شمار می‌رود؛ چه در ساحت زبان و روایت، چه در حوزۀ روانکاوی و همچنین در ساحت نظریه‌های جدید ادبی، یا دقیق‌تر بگوییم در آنچه امروزه آن را ضد ادبیات می‌خوانند. او همواره معاصر است. معاصر ماندنش تا به امروز نه به دلیل نوشتنِ داستان‌هایی باب روز، بلکه همان‌طور که ژان ‌لوک نانسی در همین‌باره (با بیان عبارتی دربارۀ دُلوز، که البته بیشتر در مورد ساد صادق است) می‌گوید: «او را می‌توان کسی برشمرد که صدا یا ژستی را در او بازمی‌شناسیم که از موضعی تا به آن زمان ناشناخته، لیکن بلافاصله شناخته‌شده و آشنا، به ما می‌رسد؛ یعنی آنچه را که به ناگاه کشف می‌کنیم یا طالب آن بوده‌ایم. به بیان دقیق‌تر، آنچه خود در طلب یا انتظار ما بوده است، چیزی که آنجا و در شرف وقوع [همواره] حضور دارد.»
خواندنِ آثار ساد کار آسانی نیست. نباید وجه داستانی و روایت‌وار آن از سرگذشتِ چند انسان ناهنجار (به عقیدۀ جامعۀ فرانسۀ قرن هجدهم) ما را به این اشتباه بیندازد که با وراجی‌هایش به معنای دقیق کلمه تنها در پی تشویش اذهان مردم است. مواضع و افکار ساد فراتر از این‌هاست.

  • دسته بندی: فلسفه
  • ناشر: نشر بیدگل - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.04 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۷۰ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب عقل ساد در فیدیبو

۱۶۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۱۶۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

ساد پیش از هر چیز در پی رسوا ساختن شیادی های جامعه بورژوایی بود...
در 7 ماه پیش توسط P D
تفکر راستین٬کندوکاو در دیگری است. تجربه تجدد از بعد از انقلاب مشروطه به ما نشان داد که مرکز ما جایی خارج از ما هست.همه را نقل به مضمون کردم از مقدمه راهگشای کتاب که مثل خط طلایی وسط اسکناس نشان می دهد تقلبی نیست.
در 7 ماه پیش توسط بهمن
" این امکان پیش آمد، تا گوشه کوچکی از حجاب را برداریم و به انسان بگوییم: این چیزی است که شده ای، راهی برای اصلاح خودت پیدا کن ، وگرنه با این وضعی که داری ، حال همه را به هم میزنی"
در 12 ماه پیش توسط mra...r65
ﺗﺮﺟﻤﻪ‌ﺍﯼ ﺧﻮﺏ ﻭ ﺭﻭﺍﻥ ﺑﺎ ﻣﻘﺪﻣﻪ‌ﯼ ﭘﮋﻭﻫﺸﯽ ﺭﺍﻫﮕﺸﺎ ﺍﺯ ﻣﺘﺮﺟﻢ. ﻟﺬﺕ ﺑﺮﺩﻡ.
در 1 سال پیش توسط مریم پیردهقان