در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۱۰,۰۰۰ تومان
6.00 $

درباره کتاب

«پاییز فصل آخر سال است»‌ نوشته نسیم مرعشی( -۱۳۶۲) و برگزیده بخش رمان جایزه جلال آل احمد است.
این رمان برش‌هایی از زندگی سه دختر در آستانه‌ی سی سالگی است. سه دختر که زندگی‌شان از در دوران دانشگاه با هم گره خورده و حالا در حالی که راهشان کاملا از هم جداست، کماکان روی زندگی هم تاثیر می‌گذارند. کتاب «پاییز فصل آخر سال است» دو بخش با عنوان‌های «تابستان» و «پاییز» دارد. هر کدام از این دو بخش شامل سه فصل است که هر فصل از نگاه یکی از شخصیت‌های رمان روایت می‌شود. در بخش اول هر کدام از سه شخصیت چند ساعت از یک روز خاص را روایت می‌کنند و روایت آن‌ها گاهی به هم برخورد می‌کند. بخش دوم سه ماه بعد اتفاق می‌افتد و در آن شخصیت‌ها سه روز متفاوت غیر متوالی را روایت می‌کنند به طوری که روایت داستان به شکلی دایره‌ای درمی‌آید.
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
«دنبال تو می‌دویدم. روی سرامیک‌های سرد و سفید سالن. در آن سکوت ترسناکِ هزار‌ساله. هن‌و‌هنِ نفس‌هایم با هر گام بلندتر در گوشم تکرار می‌شد و گلویم را تلخ می‌کرد. بخش پروازهای خارجی آن‌طرف بود. امام نه، مهرآباد بود انگار. و سالن پروازش هی دورتر می‌شد. رسیدم به گیت. پشتت به من بود، اما شناختمت. کت نیلی‌ات تن‌ات بود و چمدان‌به‌دست، منتظر و آرام ایستاده بودی. روشنی سالن به سفیدی می‌زد. فقط نور می‌دیدم و تو را. لکه‌ای نیلی روی سفیدی مطلق. صدایت زدم. راه افتادی و دور شدی. سُر می‌خوردی روی سرامیک‌های سالن. دویدم.
دستم را دراز کردم و دستت را گرفتم. برگشتی. دستت توی دستم ماند و هواپیما پرید».

نظرات کاربران

عالییی
در 5 روز پیش توسط ط ه
نمیدونم چرا اینجا همیشه برعکس کامنت میذاررن. هرکی اینو خوده به علاوه خود من خوشش نیومده. مثله جم تی ویه
در 6 روز پیش توسط نسترن متفکر
کتاب بی نظیریه.فوق العادست.امیدوارم بزودی کتاب دومشون بنام هرس که بیستم مهر رونمایی شده رو اینجا ببینیم.
در 6 روز پیش توسط کتایون اسماعیلی
از اون کتابهاست که آدم ترغیب میشه چندین بار بخونتش شخصیت پردازی انقدر قوی بود که ناخواسته درگیر هر سه تاشون شدم
در 7 روز پیش توسط نرگس دهقانی
میشه کسایی که این کتاب رو دوست داشتن یه چند تایی از کتاب های مورد علاقشون رو بگن تا متوجه بشم که میتونم ارتباط برقرار کنم باهاش یا نه ؟ ممنون میشم و منتظرم :)
در 2 هفته پیش توسط honey bozorgmehr