فیدیبو نماینده قانونی نشر چشمه و بیش از ۴۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

پاییز فصل آخر سال است

نسخه الکترونیک کتاب پاییز فصل آخر سال است به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها کافیست اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

«پاییز فصل آخر سال است»‌ نوشته نسیم مرعشی( -۱۳۶۲) و برگزیده بخش رمان جایزه جلال آل احمد است.
این رمان برش‌هایی از زندگی سه دختر در آستانه‌ی سی سالگی است. سه دختر که زندگی‌شان از در دوران دانشگاه با هم گره خورده و حالا در حالی که راهشان کاملا از هم جداست، کماکان روی زندگی هم تاثیر می‌گذارند. کتاب «پاییز فصل آخر سال است» دو بخش با عنوان‌های «تابستان» و «پاییز» دارد. هر کدام از این دو بخش شامل سه فصل است که هر فصل از نگاه یکی از شخصیت‌های رمان روایت می‌شود. در بخش اول هر کدام از سه شخصیت چند ساعت از یک روز خاص را روایت می‌کنند و روایت آن‌ها گاهی به هم برخورد می‌کند. بخش دوم سه ماه بعد اتفاق می‌افتد و در آن شخصیت‌ها سه روز متفاوت غیر متوالی را روایت می‌کنند به طوری که روایت داستان به شکلی دایره‌ای درمی‌آید.
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
«دنبال تو می‌دویدم. روی سرامیک‌های سرد و سفید سالن. در آن سکوت ترسناکِ هزار‌ساله. هن‌و‌هنِ نفس‌هایم با هر گام بلندتر در گوشم تکرار می‌شد و گلویم را تلخ می‌کرد. بخش پروازهای خارجی آن‌طرف بود. امام نه، مهرآباد بود انگار. و سالن پروازش هی دورتر می‌شد. رسیدم به گیت. پشتت به من بود، اما شناختمت. کت نیلی‌ات تن‌ات بود و چمدان‌به‌دست، منتظر و آرام ایستاده بودی. روشنی سالن به سفیدی می‌زد. فقط نور می‌دیدم و تو را. لکه‌ای نیلی روی سفیدی مطلق. صدایت زدم. راه افتادی و دور شدی. سُر می‌خوردی روی سرامیک‌های سالن. دویدم.
دستم را دراز کردم و دستت را گرفتم. برگشتی. دستت توی دستم ماند و هواپیما پرید».

  • دسته بندی: رمان ایرانی ، ادبیات
  • ناشر: نشر چشمه - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.23 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۸۹ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب پاییز فصل آخر سال است در فیدیبو

۱۶۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۱۶۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

نثر کتاب رو خیلی دوست داشتم. خیلی خوب و سر ضرب پیش میره. داستان پر از آموزه های روانشناسیه. خیلی از ماها توی زندگی های روزمره امون مشکلات سه دختر داستان رو داریم. همون تله های روانی, همون ترس ها, همون وابستگی ها, همون ضعف ها و همون نمایشنامه های زندگی. دوست نداشتن خودمون, مادری کردن برای پدر و مادرمون, وابستگی روانی شدید, عدم توانایی در حرف زدن و خواسته های خودمون, سخت کوشی بیش از حد. فقط پایانش رو دوست نداشتم درواقع فکر نمیکردم اینطوری تموم شه.
در 8 ساعت پیش توسط مریم کردی
قشنگ بود اما چرا اینقدر سبک پایان باز مد شده تو نویسنده ها
در 6 روز پیش توسط زهرا صادقیان
یکم زیادی به جزئیات میپردازه..طوری که کم کم خسته میشی؛خوبه که تصویرسازی قوی باشه ولی فیلمنامه که نیست ؛داستانه...به جای پرداختن به داستان خیلی جزئیات رو توضیح میده ..
در 7 روز پیش توسط m dolat
با خوندن این کتاب امیدوار میشم به اینکه خانمهای نویسنده خوب هم در جمع نویسندگان ایران حضور دارند . کتابی که واقعیت جبر در زندگی زنان را نشون میده . زنانی تحصیل کرده که تلاششون را میکنند جایگاهشون را تغییر بدن امت جبر پیروز میشه.
در 2 هفته پیش توسط سمیرا مسیبی
عالی . با هربار سرسری ورق زدنش وقت تمیز کاری کتابخونه هم کلی کیف میکنم. آدم اصلا حس نمیکنه داره کتاب میخونه . قشنگ فکر میکنی با دوستای قدیمیت داری حرفای روزمره میزنی.
در 2 هفته پیش توسط مهسا حیدری