۵,۹۰۰ تومان
6.00 $

درباره کتاب

«پاییز فصل آخر سال است»‌ نوشته نسیم مرعشی( -۱۳۶۲) و برگزیده بخش رمان جایزه جلال آل احمد است.
این رمان برش‌هایی از زندگی سه دختر در آستانه‌ی سی سالگی است. سه دختر که زندگی‌شان از در دوران دانشگاه با هم گره خورده و حالا در حالی که راهشان کاملا از هم جداست، کماکان روی زندگی هم تاثیر می‌گذارند. کتاب «پاییز فصل آخر سال است» دو بخش با عنوان‌های «تابستان» و «پاییز» دارد. هر کدام از این دو بخش شامل سه فصل است که هر فصل از نگاه یکی از شخصیت‌های رمان روایت می‌شود. در بخش اول هر کدام از سه شخصیت چند ساعت از یک روز خاص را روایت می‌کنند و روایت آن‌ها گاهی به هم برخورد می‌کند. بخش دوم سه ماه بعد اتفاق می‌افتد و در آن شخصیت‌ها سه روز متفاوت غیر متوالی را روایت می‌کنند به طوری که روایت داستان به شکلی دایره‌ای درمی‌آید.
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
«دنبال تو می‌دویدم. روی سرامیک‌های سرد و سفید سالن. در آن سکوت ترسناکِ هزار‌ساله. هن‌و‌هنِ نفس‌هایم با هر گام بلندتر در گوشم تکرار می‌شد و گلویم را تلخ می‌کرد. بخش پروازهای خارجی آن‌طرف بود. امام نه، مهرآباد بود انگار. و سالن پروازش هی دورتر می‌شد. رسیدم به گیت. پشتت به من بود، اما شناختمت. کت نیلی‌ات تن‌ات بود و چمدان‌به‌دست، منتظر و آرام ایستاده بودی. روشنی سالن به سفیدی می‌زد. فقط نور می‌دیدم و تو را. لکه‌ای نیلی روی سفیدی مطلق. صدایت زدم. راه افتادی و دور شدی. سُر می‌خوردی روی سرامیک‌های سالن. دویدم.
دستم را دراز کردم و دستت را گرفتم. برگشتی. دستت توی دستم ماند و هواپیما پرید».

نظرات کاربران

از خوندنش لذت بردم و با شبانه خیلی هم حس بودم خیلی .. :)
در 1 هفته پیش توسط بارآن
کتاب خیلی خوبی بود.من نسخه چاپی رو خوندم.شخصیت پردازی عالی جملات فکر شده و قابل تامل‌. برای مقاله تقریبا ۳بار خوندم ولی بازهم جذاب و تازه بود.موفق باشید.
در 2 هفته پیش توسط f.r...375
آن قدری که سر و صدا کرد و مشهور شد فوق العاده نبود. شخصیت پردازی ضعیف بود. انگار یک شخصیت وجود دارد ولی در محیط های مختلف و به طبع با مشکلات مختلف. در کل اما خواندنی و جذاب بود.
در 3 هفته پیش توسط شهرزاد همامی
نثر نویسنده خیلی روون و قشنگه لذت بردم
در 3 هفته پیش توسط mah...i07
احساسات و افکار شخصیتها رو خوب بیان کرده ولی در کل کتاب جالبی نبود،بخصوص آخرش که خیلی مسخره تموم شد
در 1 ماه پیش توسط far...ili