کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی نشر چشمه و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

پاییز فصل آخر سال است

نسخه الکترونیک کتاب پاییز فصل آخر سال است به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

🔶🔸 با وارد کردن کد تخفیف book می‌توانید این کتاب را با 30٪ تخفیف خریداری کنید. 🔸🔶
«پاییز فصل آخر سال است»‌ نوشته نسیم مرعشی( -۱۳۶۲) و برگزیده بخش رمان جایزه جلال آل احمد است.
این رمان برش‌هایی از زندگی سه دختر در آستانه‌ی سی سالگی است. سه دختر که زندگی‌شان از در دوران دانشگاه با هم گره خورده و حالا در حالی که راهشان کاملا از هم جداست، کماکان روی زندگی هم تاثیر می‌گذارند. کتاب «پاییز فصل آخر سال است» دو بخش با عنوان‌های «تابستان» و «پاییز» دارد. هر کدام از این دو بخش شامل سه فصل است که هر فصل از نگاه یکی از شخصیت‌های رمان روایت می‌شود. در بخش اول هر کدام از سه شخصیت چند ساعت از یک روز خاص را روایت می‌کنند و روایت آن‌ها گاهی به هم برخورد می‌کند. بخش دوم سه ماه بعد اتفاق می‌افتد و در آن شخصیت‌ها سه روز متفاوت غیر متوالی را روایت می‌کنند به طوری که روایت داستان به شکلی دایره‌ای درمی‌آید.
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
«دنبال تو می‌دویدم. روی سرامیک‌های سرد و سفید سالن. در آن سکوت ترسناکِ هزار‌ساله. هن‌و‌هنِ نفس‌هایم با هر گام بلندتر در گوشم تکرار می‌شد و گلویم را تلخ می‌کرد. بخش پروازهای خارجی آن‌طرف بود. امام نه، مهرآباد بود انگار. و سالن پروازش هی دورتر می‌شد. رسیدم به گیت. پشتت به من بود، اما شناختمت. کت نیلی‌ات تن‌ات بود و چمدان‌به‌دست، منتظر و آرام ایستاده بودی. روشنی سالن به سفیدی می‌زد. فقط نور می‌دیدم و تو را. لکه‌ای نیلی روی سفیدی مطلق. صدایت زدم. راه افتادی و دور شدی. سُر می‌خوردی روی سرامیک‌های سالن. دویدم.
دستم را دراز کردم و دستت را گرفتم. برگشتی. دستت توی دستم ماند و هواپیما پرید».

  • دسته بندی: رمان ایرانی ، ادبیات
  • ناشر: نشر چشمه - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.23 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۸۹ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب پاییز فصل آخر سال است در فیدیبو

۲۵،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۵،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

کتاب خیلی خوبیه. باید دختر باشی تا هر سه شخصیت لیلا ، روجا و شبانه رو در خودت ببینی. هیچ غلو و باورناپذیری در شخصیت های اصلی دیده نمیشد. جز در شخصیت میثاق.. که اون هم چون خودش در داستان حضور نداشت و همش خاطراتش از زبان بقیه گفته میشد، قابل توجیه بود جاهایی که داستان از زبان لیلا روایت میشد بی نظیر بود. این که در هر چیز بی ربطی نشونی از حضور محبوبش رو میدید. امیدوارم خانم مرعشی روز به روز قوی تر و فوق العاده تر بنویسن
در 2 روز پیش توسط bit...413
داستان خوبیه مخصوصا نحوه ی روایت داستان و تو در تو بودن لحظات من که لذت بردم
در 2 روز پیش توسط سارای
کتاب متوسطی بود . این که ۳ تا دوست همزمان انقدر ضعیف باشند و اینهمه حجم از غر زدن اما به شیوه ای ادبی توی داستان گنجونده بشه ، دوست داشتنی نبود . شخصیت پردازی کتاب چیزی بود که میشد مهارت نویسنده رو درک کرد.
در 1 هفته پیش توسط neg...uzi
بیشتر شبیه روزانه نویسی ها و خاطره های خانم های وبلاگ نویس در دهه هشتاد بود. اون نوشته ها برای اون زمان و مدت کوتاهی بد نبود ولی عمق و تاثیر بلند مدت نداشت. من کتاب رو دوست نداشتم. واقعا دلم میخواد خانم های نویسنده ایرانی کمی بیشتر تحقیق کنند و سبک نوشتاری شون رو عوض کنند.
در 1 هفته پیش توسط زینب الف
نمی شد کتاب رو گذاشت زمین. دنیای جالبی از دخترها و خانوم ها رو به تصویر کشید که جالب بود
در 1 ماه پیش توسط Arash