در صورتی که از دیجی‌کالا کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا و برای سایر کارت‌های هدیه اینجا را کلیک کنید.

۸,۷۵۰ تومان
5.37 $

درباره کتاب

کتاب «غرب چگونه غرب شد؟» نوشته‌ صادق زیباکلام ( -۱۳۲۷)، استاد علوم سیاسی،‌ نویسنده و جامعه‌شناس معاصر است. او تا کنون آثار زیادی را در زمینه‌های تاریخ معاصر ایران،‌ فرهنگ‌شناسی و علوم سیاسی منتشر کرده است.
زیبا کلام در این کتاب می‌خواهد به‌ زبانی ساده نشان دهد که غرب امروز محصول تحولات تاریخی مهمی بوده که در طی قریب به ۵۰۰ سال از پایان قرون وسطی به‌این‌سو اروپا را درمی‌نوردد.
غرب امروزمحصول تحولاتی هم‌چون رنسانس، نهضت اصلاح دینی، انقلاب تجاری، شکل‌گیری سرمایه‌داری، انقلاب علمی، خردگرایی، اومانیسم وعصر روشنگری است.
در مقدمه کتاب «غرب چگونه غرب شد»‌ می‌خوانیم:
«غرب چگونه غرب شد برخلاف بسیاری از این آثار، نه در مقام محاکمه‌ی غرب برآمده است، نه سواد آن را دارد که فساد و تباهی غرب و تمدنش را برای مخاطب تشریح کند و سقوط محتوم آن را به اثبات برساند و نه بر عکس می‌خواهد مخاطب را مجاب کند که غرب را باید بر روی تاج سرمان بگذاریم و آن را حلوا حلوا کنیم. این کتاب صرفا تلاش کرده است تا نشان دهد که غرب چگونه غرب شد. هدف کتاب آن است که نشان دهد آن تحول تاریخی که منجر به بیداری و پیشرفت غرب شد چگونه اتفاق افتاد.» کتاب دارای نه فصل است. عنوان فصل‌های کتاب از این قرار است: «ما و غرب: روایت یک کج‌فهمی تاریخ»، «غرب قبل از رنسانس»، «رنسانس ۱۳۰۰ - ۱۶۵۰»، «نهضت اصلاح دینی یا رفرماسیون ۱۵۱۷ - ۱۶۰۰»، «انقلاب تجاری، عصر سفرهای دریایی و تولد بورژوازی ۱۶۰۰ - ۱۴۰۰»، «ظهور دولت‌های مطلقه؛ وستفالیا و تولد ملت - کشور ۱۸۰۰ - ۱۶۰۰»، «عصر روشنگری ۱۸۰۰ - ۱۶۵۰»، «تاثیرات اجتماعی روشنگری» و «روشنگری و انقلاب علمی». غرب چگونه غرب شد؟ از سوی انتشارات «روزنه» منتشر شده و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است».
کتاب «غرب چگونه غرب شد؟» را می‌توان ادامه کتاب «ما چگونه ما شدیم؟» دانست که هر دو همراه یکدیگر تصویری دقیق‌تراز تاریخ جهان و تاریخ ایران به ما ارائه می‌دهد.

نظرات کاربران

گند زده بابا.
در 2 هفته پیش توسط sep...mi7
وقتی کسی یا حتی کشوری از یکی دیگه عقب میفته عکس العمل طبیعی اینه که سعی کنه عقب موندگیش رو با تلاش جبران کنه. خود غرب هم که بعد از مذهب زدگی قرون وسطی وقتی بخودش اومد با ترجمه آثار شرقی خودش رو رسوند. تو ایران هم امیرکبیر و مشروطه و... همین قصد رو داشتند. ولی متاسفانه عدم موفقیت در جبران عقب افتادگی باعث شده یه سری بطور رقت انگیزی کلا بزن زیر همه چیز و با انکار عقب موندگی سرشونو تو برف کنن تا یه تسکین مصنوعی به خودشون بدن، واقعا که این شیوه حل! مساله بینظیر و ظاهرا راحتترینه
در 1 ماه پیش توسط mmm...000
کتاب واقعا جامع و عالی بود
در 1 ماه پیش توسط mas...i40
این کتاب بی نظیری هست که تو ایران تکه
در 1 ماه پیش توسط hod...fat
غرب مگه فقط آمریکاس؟؟؟؟ غرب مگه فقط انگلیسه؟ جوری سرتونو کردین تو برف که دیگه هیچیو نمیبینین یه نگاه بکن به آلمان بعد از دوتا جنگ جهانی چقدر این کشور زمین خورد چقدر این کشور ضرر کرد ولی هر بار قوی تر از قبل هر بار بهتر از قبل دوباره برگشت تازه به هیچ وجه هم از نظر گازی و نفتی کشور ثروتمندی مثل ما نیست!!!! یه نگاه بکن به فرانسه یه نگاه بکن به ژاپن یه نگاه بکن به کره ی جنوبی و........ چرا فقط ماییم که با این همه ثروتی که توی زمین کشور هست داریم به عقب برمیگردیم؟؟؟؟ بعد هرکیم از مشکلات با مدرک و مثال میگه میشه غرب زده و غرب پرست شما کسیو میخواید که بیاد بگه وضعیت الآن کشور فوق العادس؟! دلار ۳۹۰۰ تومن نیست؟! بیکاری بالای ۱۵ درصد نیست؟! کسی اینجا از فقر و گرسنگی نمرده؟! جزو اسراف کار ترین کشور ها نیستیم؟! بیشترین فرار مغز هارو نداریم؟! کسیم الکی توی زندان نیست؟!
در 2 ماه پیش توسط per...k99