در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۸,۷۵۰ تومان
5.37 $

درباره کتاب

کتاب «غرب چگونه غرب شد؟» نوشته‌ صادق زیباکلام ( -۱۳۲۷)، استاد علوم سیاسی،‌ نویسنده و جامعه‌شناس معاصر است. او تا کنون آثار زیادی را در زمینه‌های تاریخ معاصر ایران،‌ فرهنگ‌شناسی و علوم سیاسی منتشر کرده است.
زیبا کلام در این کتاب می‌خواهد به‌ زبانی ساده نشان دهد که غرب امروز محصول تحولات تاریخی مهمی بوده که در طی قریب به ۵۰۰ سال از پایان قرون وسطی به‌این‌سو اروپا را درمی‌نوردد.
غرب امروزمحصول تحولاتی هم‌چون رنسانس، نهضت اصلاح دینی، انقلاب تجاری، شکل‌گیری سرمایه‌داری، انقلاب علمی، خردگرایی، اومانیسم وعصر روشنگری است.
در مقدمه کتاب «غرب چگونه غرب شد»‌ می‌خوانیم:
«غرب چگونه غرب شد برخلاف بسیاری از این آثار، نه در مقام محاکمه‌ی غرب برآمده است، نه سواد آن را دارد که فساد و تباهی غرب و تمدنش را برای مخاطب تشریح کند و سقوط محتوم آن را به اثبات برساند و نه بر عکس می‌خواهد مخاطب را مجاب کند که غرب را باید بر روی تاج سرمان بگذاریم و آن را حلوا حلوا کنیم. این کتاب صرفا تلاش کرده است تا نشان دهد که غرب چگونه غرب شد. هدف کتاب آن است که نشان دهد آن تحول تاریخی که منجر به بیداری و پیشرفت غرب شد چگونه اتفاق افتاد.» کتاب دارای نه فصل است. عنوان فصل‌های کتاب از این قرار است: «ما و غرب: روایت یک کج‌فهمی تاریخ»، «غرب قبل از رنسانس»، «رنسانس ۱۳۰۰ - ۱۶۵۰»، «نهضت اصلاح دینی یا رفرماسیون ۱۵۱۷ - ۱۶۰۰»، «انقلاب تجاری، عصر سفرهای دریایی و تولد بورژوازی ۱۶۰۰ - ۱۴۰۰»، «ظهور دولت‌های مطلقه؛ وستفالیا و تولد ملت - کشور ۱۸۰۰ - ۱۶۰۰»، «عصر روشنگری ۱۸۰۰ - ۱۶۵۰»، «تاثیرات اجتماعی روشنگری» و «روشنگری و انقلاب علمی». غرب چگونه غرب شد؟ از سوی انتشارات «روزنه» منتشر شده و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است».
کتاب «غرب چگونه غرب شد؟» را می‌توان ادامه کتاب «ما چگونه ما شدیم؟» دانست که هر دو همراه یکدیگر تصویری دقیق‌تراز تاریخ جهان و تاریخ ایران به ما ارائه می‌دهد.

نظرات کاربران

خیلی عالی بود .صادق زیبا کلام با تحلیل های بی طرفانه اش ذهن انسان رو باز میکنه
در 5 روز پیش توسط زهرا
خوبه
در 1 ماه پیش توسط m.a...chi
آقای زیبا کلام یه غرب زده ی به تمام معنا و لیبرال هستن باید دید چرا ایشون برخلاف اویل انقلاب که کاملا ضد آمریکا و غرب بودن و مقالاتی رو در نفی غرب مینوشتن، امروز به دفاع تمام قد از تفکر لیبرالی و غربی میپردازن! باید از ایشون پرسید که چرا آن زمان آنطور بودید؟ چه مشخصه ای در غربِ آن زمان بود و باعث دشمنی شما میشد که امروزه نیست و شما را جذب کرده؟ جواب این است که ایشان حذب باد هستن، چرا که غرب و تفکر غربی بهبود که نداشته هیچ، زوز له روز پست تر هم شده!
در 1 ماه پیش توسط Alireza 7
مزخرف ... پر ار اضافات و بسیار حوصله سربر
در 5 ماه پیش توسط فرید مصطفی زادگان
عالی بود عالی،به طور کامل در همه زمینه ها (سیاست،اقتصاد و...)غرب رو بررسی کرد
در 5 ماه پیش توسط محمدرضا نادری