فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۴۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

تاریخ ملل: چگونه هویت ملت‌ها شکل گرفت(نسخه PDF)

نسخه الکترونیک کتاب تاریخ ملل: چگونه هویت ملت‌ها شکل گرفت(نسخه PDF) به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها کافیست اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

کتاب «تاریخ ملل: چگونه هويت ملت‌ها شكل گرفت» نوشته پیتر فورتاد، تاریخ نگار انگلیسی، است.
او در این کتاب نوشته‌هایی از ۲۷ تاریخ‌دان مختلف از سراسر جهان را گردآوری کرده است. این نوشته‌ها در واقع‌ خود نوعی تاریخ نگاری است که بخش مربوط به تاریخ ایران آن توسط همایون کاتوزیان نوشته شده است.
در مقدمه کتاب «تاریخ ملل» می‌خوانیم:
«تاریخ «آکادمیکِ» جهان بارها و بارها نوشته شده است، به‌ویژه در پنجاه سال اخیر که پیدایش اقتصاد جهانی و درگیری‌های ایدئولوژیک پی‌کاوی تاریخ یگانه جهان را به تلاشی واقع‌نگرانه تبدیل کرده است. چنین تلاشی گاهی از سوی افراد بسیار توانمند و دانشمند صورت گرفته که خط‌مشی‌شان مورد مناقشه بوده است، که از آن میان می‌توان از «پیروزی غرب» که جان رابرتز در دهه ۱۹۸۰ از آن سخن گفت، «برخورد تمدن‌ها»ی سام هانتینگتون در دهه ۱۹۹۰، یا تاریخ زیست‌محیطی جان مک‌نیل در قرن بیست‌و‌یک نام برد. گاهی چنین تاریخی محصول کار گروهی دانش‌پژوهان یا آموزشگرانی بوده است که با برنامه مشخصی کار می‌کردند و می‌کوشیدند تا آن‌جا که ممکن است از ذهنی‌انگاری دوری گزینند و بکوشند برای همه بخش‌های جهان وزن یکسانی قائل شوند. به هر صورت، هر روایت کاملی از تاریخ جهان کاری تلفیقی است که از پژوهش‌های مشروح‌ترِ دیگران سود می‌برد و به معنای دقیق کلمه بازتابی است از گسترده‌ترین دلمشغولی‌های سال‌هایی که در آن تولید شده است.
این کتاب نیز به‌ناگزیر بازتاب‌دهندة دلمشغولی‌های زمان کنونی است. نمی‌توان آن را تاریخ جهان نامید، بلکه گزیده‌ای است از تاریخ ملل که با این باور فراهم آمده است که اجرای موفقیت‌آمیز یک دیدگاه یک‌جانبه، یک برنامه کار فراگیر اما یک‌جانبه، در عصرِ چندکانونیِ پسامدرن ما، نه شدنی است و نه پسندیده. هدف دیگر این کتاب کندوکاو در دریافت همگانی از تاریخ در گوشه و کنار دنیاست و از تاریخ‌دانان برجسته و دیگر نویسندگان کارآمد می‌خواهد از چارچوب‌های معمول ارجاعی خود پا فراتر بگذارند و درباره تاریخ کشورشان بدان‌گونه که در فرهنگ سرزمینشان به وسعت درک می‌شود بنویسند.»

  • دسته بندی: جهان ، تاریخ جهان
  • ناشر: گروه انتشاراتی ققنوس - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 26.5 مگابایت - تعداد صفحات : ۳۲۶ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب تاریخ ملل: چگونه هویت ملت‌ها شکل گرفت(نسخه PDF) در فیدیبو

۱۶۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۱۶۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

تا اینجا که خواندم کتاب بسیار جالبی بوده. هر چند به علت شخصی بودن روایتها از تاریخ هر کشور منبع آکادمیک به حساب نمی‌آید و در ثانی مختصر بودن هر بخش اجازه‌ی شرح و تفصیل نمی‌دهد. اما بعنوان پنجره‌ی آشنایی با تاریخ ملت‌ها و آغاز مطالعات بیشتر، کتاب جمع و جور و خوبیست و ترجمه‌ی روان و تمیزی هم دارد.
در 4 ماه پیش توسط sep shkr