در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۱۷,۴۰۰ تومان
9.70 $

درباره کتاب

کتاب «دو خطا در عنوان این این کتاب وجود دارد» نوشته رابرت ام.مارتین، استاد فلسفه، است.
دیدگاه مرسوم درباره محصول فلسفی این است که چیزی خشک و بی‌روح، قلنبه‌سلنبه، کسل کننده، تخصصی، و به شدت جدی – و، بیشتر از همه، فهم‌ناپذیر- است.
اما در واقع می‌توانیم با فلسفه خوش بگذرانیم. اگر بهترین حالت را در نظر بگیریم، جواب دادن به سوال‌هایی که همیشه شما را به فکر فرو برده‌اند و طرح سوال‌هایی که هرگز به آن‌ها فکر نکرده‌اید جذاب است. می‌تواند قوه تخیل و شوخ‌طبعی‌تان را قلقلک بدهد ذهنتان را بار کند.
همچنین می‌توان خودمانی و مفرح باشد.
نویسنده در نگارش اين كتاب كاري خلاف عادت و البته مخاطره‌آميز كرده است. بدين معني كه جدي‌ترين و عميق‌ترين مباحث فلسفي را با زباني عاميانه و محاوره‌اي طرح كرده است. اين لحن چه بسا در باديِ امر ما را به اشتباه بيندازد و كتاب را اثري غير جدي بپنداريم. طبيعي است كه مترجم هم نيز سعي كرده تا حد امكان، به ويژه در قسمت‌هاي طنزآميز، اين لحن حفظ شود. در بسياري از عناوين بازي كلامي طنزآميز صورت گرفته است كه با در نظر داشتن آن خواننده اين كتاب مي‌تواند ارتباط و گاهي اختلاف ميان عناوين و مطالب ذيل آن را درك كند.
این کتاب در شانزده فصل شامل: تفاوت‌هايي كه تفاوتي ايجاد نمي‌كنند، ريسك كردن، انتخاب كردن، منطق و پارادوكس، باور، منطق و قصد، استدلال درست و نادرست، معرفت تجربي، معرفت بدون تجربه، تفكر، گفتار و معني، اين‌جا و الان، چرا بايد اخلاقي باشم؟ چطور اخلاقي فكر كنيم؟ معماهاي اخلاقي، قانون عمل و مسئوليت، لطيفه و ديگر مسائل زيبايي شناسانه و فكرهاي عميق نوشته شده است.

نظرات کاربران

از مقدمه ترجمه فارسی: کتاب حاضر را به این مقصود به نگارش درآوردم که لذت اندیشیدن درباره‌ی معماهای فلسفی را به کسانی بچشانم که هرگز مطالعات دانشگاهی درباره‌ی فلسفه نداشته‌اند. این کتاب را به زبانی بسیار غیررسمی نوشته‌ام ـ به همان زبانی که با دوست قدیمی حرف می‌زنیم، نه آن گونه که استادهای فلسفه سخنرانی می‌کنند یا مطلب می‌نویسند. این متن پر است از بازی‌های کلامی، شوخی‌ها و اصطلاحات محاوره‌ای.
در 2 ماه پیش توسط P D
افتضاح واقعا
در 2 ماه پیش توسط mas...gan
بی صبرانه منتظر نسخه غیر pdf هستم.
در 3 ماه پیش توسط milad layeghi
این کتاب چون pdf است به نظر خیلی گرون میاد؛ خواندن کتاب pdf به‌ویژه در موبایل بسیار سخت است، مخصوصاً که نرم‌افزارتان برای خواندن این‌جور کتاب‌ها بسیار ابتدایی است و کتاب را هم نمیشه با پی‌دی‌اف‌خوان‌های پیشرفته باز کرد و خواند. اگر epub بود باز یه چیزی.
در 9 ماه پیش توسط ahm...r51
دومین کتاب خوبیه که امشب خواستم بخرم ولی به دلیل pdf بودن منصرف شدم
در 1 سال پیش توسط aydeen H