در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۳,۱۵۰ تومان
2.57 $

درباره کتاب

اگر طبیعت بشری پست نبود بلکه کاملاً شریف بود، می‌بایست در هر مباحثه‌ای فقط در پی کشف حقیقت می‌بودیم. نمی‌بایست کم‌ترین اهمیتی می‌دادیم به این که حق با ماست یا خصممان. می‌بایست این مسئله را بی‌اهمیت، یا، به هر حال، حائز اهمیتی ثانویه تلقی می‌کردیم.
ولی، در شرایط فعلی، دلمشغولی اصلی همین است. نخوت ذاتی ما، که نسبت به قوای فکریمان حساسیت خاصی دارد، قبول نخواهد کرد که موضع اولیه ما نادرست و موضع اولیه خصممان درست بوده است.
تنها راه‌حل این معضل آن است که همیشه به خود زحمت دهیم تا حکم درستی صادر کنیم.
به این منظور، انسان باید پیش از سخن گفتن بیندیشد. ولی، در مورد اکثر مردم، نخوت ذاتی با پُرحرفی و فریبکاریِ ذاتی توأم است. انسان‌ها پیش از این که بیندیشند سخن می‌گویند؛ و حتی اگر پس از آن بفهمند که سخن نادرستی بر زبان رانده‌اند، باز هم می‌خواهند این امر را وارونه جلوه دهند. علاقه به حقیقت، که ممکن است تصور شود تنها انگیزه آن‌ها از بیان سخنی بوده که مدعی درستی‌اش هستند، جای خود را به منافع و مصالح نخوت می‌دهد.
بنابراین، به خاطر همین نخوت، آنچه درست است باید نادرست، و آنچه نادرست است باید درست به نظر برسد.

نظرات کاربران

زیاد متوجه متن و مثال ها نشدم یا اینکه بد ترجمه شده
در 2 ماه پیش توسط سیاوش م
ترجمش وحشتناکه به هیچ وجه نخرینش
در 2 ماه پیش توسط محمد مهدی صابریون
ترجمه افتضاااااااح
در 3 ماه پیش توسط mey...our
شیوه نگارش یا ترجمه کتاب طوری هست که نمیشه مثالهاشو فهمید. از ۳۸ موردی که ک داره حدود ده موردش مفید بود و قابل فهم بود. در کل کتاب متوسطی هست و اطلاعات زیادی به خواننده نمیرسونه.
در 3 ماه پیش توسط محسن
کتاب جالب به نظر میرسه، ولی ترجمه خنده داره
در 3 ماه پیش توسط f.t....22