در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۴,۵۰۰ تومان
3.25 $

درباره کتاب

اگر طبیعت بشری پست نبود بلکه کاملاً شریف بود، می‌بایست در هر مباحثه‌ای فقط در پی کشف حقیقت می‌بودیم. نمی‌بایست کم‌ترین اهمیتی می‌دادیم به این که حق با ماست یا خصممان. می‌بایست این مسئله را بی‌اهمیت، یا، به هر حال، حائز اهمیتی ثانویه تلقی می‌کردیم.
ولی، در شرایط فعلی، دلمشغولی اصلی همین است. نخوت ذاتی ما، که نسبت به قوای فکریمان حساسیت خاصی دارد، قبول نخواهد کرد که موضع اولیه ما نادرست و موضع اولیه خصممان درست بوده است.
تنها راه‌حل این معضل آن است که همیشه به خود زحمت دهیم تا حکم درستی صادر کنیم.
به این منظور، انسان باید پیش از سخن گفتن بیندیشد. ولی، در مورد اکثر مردم، نخوت ذاتی با پُرحرفی و فریبکاریِ ذاتی توأم است. انسان‌ها پیش از این که بیندیشند سخن می‌گویند؛ و حتی اگر پس از آن بفهمند که سخن نادرستی بر زبان رانده‌اند، باز هم می‌خواهند این امر را وارونه جلوه دهند. علاقه به حقیقت، که ممکن است تصور شود تنها انگیزه آن‌ها از بیان سخنی بوده که مدعی درستی‌اش هستند، جای خود را به منافع و مصالح نخوت می‌دهد.
بنابراین، به خاطر همین نخوت، آنچه درست است باید نادرست، و آنچه نادرست است باید درست به نظر برسد.

نظرات کاربران

در کل بیش از اندازه به کل گویی و مختصر نویسی بسنده شده. توقعات لازمه از یک کتاب جذاب رو نداره!
در 2 هفته پیش توسط سروش نصیری
تمرینی در باب تعریض
در 4 هفته پیش توسط zah...ary
اصلا جالب نبود.. کاش قبل از خرید نظرات رو خونده بودم.فیدیبو با نشان ندادن فهرست کلی ادمو چشم بسته نگه میداره تا از سر کنجکاوی هم شده بخره اگر فهرستشو میدیدم هرگز نمیخریدم. اصلا راضی نیستم
در 1 ماه پیش توسط fat....vj
خوب بود
در 2 ماه پیش توسط زهرا
واقعا خوب بود . اینکه انسان برای اینکه خودش رو برحق نشون بده چه روش هایی رو به کار می بره واقعا جای فکر داره . کمک میکنه کمتر تو دام این افراد بیفتیم .
در 2 ماه پیش توسط saj...adi