کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی نشر افراز و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

داریوش شاهنشاه هخامنشی

نسخه الکترونیک کتاب داریوش شاهنشاه هخامنشی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

... کمبوجیه در حالی مرد که هیچ جانشینی از وی باقی نمانده بود. سپاهیان کمبوجیه جنازه‌ی او را با خود به ایران آوردند گویا جنازه‌ی وی را به پارس بردند و برخی بر این باورند مکانی که در نزدیکی آرامگاه کورش کبیر قرار دارد و معروف به زندان سلیمان است آرامگاه کمبوجیه این شاهنشاه نافرجام است.
اما در ایران در مدت غیاب سه‌ساله‌ی کمبوجیه چه گذشت نکته‌ای است که برای پاسخ به آن باید به قبل از سفر کمبوجیه به مصر بازگردیم.
به یاد بیاوریم کمبوجیه قبل از سفر خود به مصر برادر خود بردیا را مخفیانه کشت؛ پس از انجام این کار مردی مادی از طایفه‌ی مغ‌ها که نام او گئومات بود را برای انجام امور مرکز کشور در غیاب خود برگزید، این مرد شباهت ظاهری بسیاری با بردیا داشت؛ کمبوجیه با خیال راحت از ایران راهی مصر شد و همان‌گونه که شرح آن رفت در مصر به پیشرفت‌ها و پیروزی‌ها دست یافت، گئومات از این غیبت طولانی شاهنشاه و نارضایتی پارسیان از کمبوجیه و علاقه آنان به بردیا و شباهت ظاهری خود با بردیا و دانستن راز مرگ بردیا، سود جست و خود بر تخت سلطنت تکیه زد و خود را شاهنشاه ایران نامید؛

دانلود کتاب داریوش شاهنشاه هخامنشی در فیدیبو

۲۶،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۶،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

برای من باز نمشه
در 5 ماه پیش توسط kou...zad
عالی
در 2 سال پیش توسط سید جعفر بادی
کتاب خوبی بود
در 2 سال پیش توسط مج ص
عالی
در 2 سال پیش توسط sam...965