در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۱,۰۰۰ تومان
1.00 $

درباره کتاب

اگر امروز ما ایرانیان بحث و جدل‌هایی برای ارزش‌گذاری یا بی‌ارزش جلوه دادن دانشگاه‌هایمان انجام می‌دهیم، باید دانست، روزی که وزیر فرهنگ وقت ایران فرق بین فیزیک و شیمی را نمی‌دانست دکتر حسابی با وجود تفاوت علمی و با ارزش‌تر بودن مدارک خودش بی‌هیچ‌گونه ادعایی اولین دانشگاه را در ایران بنیان گذاشت. زیاده‌گویی نیست اگر بگوییم دیگر کشورها، بیش از ما ایرانیان او را شناختند. چه در زمان حیاتش و چه بعد از آن از وی تقدیر کردند. اعتبار او به حدی است که با وجود گذشت سال‌ها از مرگش، چند سال پیش دانشگاه متروپولیتن لندن، اعطای بورس تحصیلی دوره فوق‌لیسانس خود را به نام پروفسور حسابی گذاشت. با یک جمع‌بندی گذرا و ساده از زندگی دکتر حسابی می‌توان او را «مرد اولین‌های ایران» نام نهاد. عنوان پدر علم فیزیک و مهندسی نوین ایران را به او داده بودند اما آن‌چه او برای کشورش انجام داد با هیچ نشان و افتخاری قابل تقدیر نیست.

نظرات کاربران

به نظرم اطلاعاتی ست که هر ایرانی باید آن را بداند راه این بزرگ مرد جاودان را ادامه دهد واقعا خدماتی که ایشون عرضه کردن شگفت انگیز است
در 5 ماه پیش توسط مجید بیات
ای کاش استاد رو قبل از دست دادنشون دیده بودم......... ایشون الگوی من هستن
در 7 ماه پیش توسط ajk...bya
واقعا آدم فوق‌العاده ای بودن من تا پارسال نمیتونستم که چه کار هایی کردن و به لطف یک سایت متوجه خدماتشون شدم و این کتاب اطلاعاتم رو کامل تر کرد ولی واقعا آدم ناراحت میشه همچین آدم بزرگی اومده و از بیکاری تقریبا به فقر افتاده؟! مقبره اش باید اینجوری باشه؟! واقعا آدم ناراحت میشه!
در 9 ماه پیش توسط حسین
ممنون از گرداورنده و نویسنده کتاب باشد که به توانیم در راه مشاهیری همچون حسابیها قدم بگذاریم .
در 2 سال پیش توسط moj...ati