در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۶,۰۰۰ تومان
4.00 $

درباره کتاب

کتاب «ناتور دشت» نوشته جروم دیوید سالینجر(۲۰۱۰-۱۹۱۹) مشهورترین نویسنده آمریکایی است.
این کتاب یکی از پرفروش‌ترین‌ کتابهای تاریخ ادبیات جهان و هم‌چنین از کتاب‌هایی است که در فهرست ۱۰۰ کتابی که باید پیش از مرگ خواند، آمده است.
هولدن کالفید، شخصیت اصلی این رمان در نظر سنجی مجله کتاب Book Magazine توانست عنوان دومین شخصیت ادبی جهان را به دست آورد.
«ناتور دشت» روایت تنها سه روز از زندگی کالفیلد نوجوان شانزده ساله‌ای است که در یک مرکز درمانی بستری است. او تصمیم می‌گیرد ماجرای خود را قبل از آمدن به این مرکز درمانی، برای کسی تعریف کند، که همین بن‌مایه شکل‌گیری این رمان است.
زمان روایت داستان، هولدن در مدرسه شبانه‌روزی تحصیل می‌کند که در آستانه کریسمس و به دلیل ضعف تحصیلی از دبیرستان اخراج شده و باید به خانه‌شان در نیویورک برگردد.
در بخشی از کتاب «ناتور دشت» می‌خوانیم:
«همه‌اش مجسم می‌کنم چندتا بچه کوچیک دارن تو یه دشت بزرگ بازی می‌کنن، هزار هزار بچه کوچیک و هیچ کی هم اونجا نیس، منظورم آدم بزرگه، غیر من. منم لبه‌ی یه پرتگاه خطرناک وایساده‌ام و باید هر کسی رو میاد طرف پرتگاه بگیرم، یعنی اگه یکی داره می‌دوئه و نمی‌دونه کجا داره می‌ره من یه دفه پیدام می‌شه و می‌گیرمش. تمام روز کارم همینه. ناتور دشتم. می دونم مضحکه ولی فقط دوس دارم همین کار رو بکنم. با این که می‌دونم مضحکه».
کتاب «ناتور دشت» در طول تاریخ ماجراهای زیادی را از سر گذرانده که یکی از معروف‌ترین این ماجراها، پیدا شدن ردپای آن در دو ترور معروف تاریخ آمریکا یعنی ترور ریگان و جان لنون است. در جیب کت هر دو تروریست این حوادث، «ناتور دشت» را پیدا کردند!

نظرات کاربران

من میخوام یه تشکر ویژه هم از مترجم و ناشر کتاب بکنم که قطعا با این سبک نگارش کتاب برای چاپش احتمالا چالش هایی داشتن ;-).و مرسی فیدیبو که بهترین نسخه هارو میذاری رو اپلیکیشن :-*
در 2 روز پیش توسط الهه علیزاده
پراز گفت و گو و صراحت
در 4 روز پیش توسط محمد رامین
سلام کتاب خیلی خوبی بود به بقیه توصیه میکنم بخونن
در 4 روز پیش توسط fat...998
واقعا کتابی جذاب که دوست داری یه روزه تمومش کنی یه جایی فکر میکنی که پاراگراف بعدی چی میشه بعد یه موضوع دیگه و فوق العاده جذاب اتفاق میوفته که واقعا قشنگه و اینکه یه جاهایی از رفتار شخصیت داستان خیلی شبیه نوجونی های خودم بود که خوندنش رو واسم لذت بخش تر کرد
در 5 روز پیش توسط are...emi
کتابی کاملا قابل لمس توصیف شخصیتها و مناظر عالی
در 5 روز پیش توسط afs...ehr