در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۴,۲۰۰ تومان
4.00 $

درباره کتاب

کتاب «ناتور دشت» نوشته جروم دیوید سالینجر(۲۰۱۰-۱۹۱۹) مشهورترین نویسنده آمریکایی است.
این کتاب یکی از پرفروش‌ترین‌ کتابهای تاریخ ادبیات جهان و هم‌چنین از کتاب‌هایی است که در فهرست ۱۰۰ کتابی که باید پیش از مرگ خواند، آمده است.
هولدن کالفید، شخصیت اصلی این رمان در نظر سنجی مجله کتاب Book Magazine توانست عنوان دومین شخصیت ادبی جهان را به دست آورد.
«ناتور دشت» روایت تنها سه روز از زندگی کالفیلد نوجوان شانزده ساله‌ای است که در یک مرکز درمانی بستری است. او تصمیم می‌گیرد ماجرای خود را قبل از آمدن به این مرکز درمانی، برای کسی تعریف کند، که همین بن‌مایه شکل‌گیری این رمان است.
زمان روایت داستان، هولدن در مدرسه شبانه‌روزی تحصیل می‌کند که در آستانه کریسمس و به دلیل ضعف تحصیلی از دبیرستان اخراج شده و باید به خانه‌شان در نیویورک برگردد.
در بخشی از کتاب «ناتور دشت» می‌خوانیم:
«همه‌اش مجسم می‌کنم چندتا بچه کوچیک دارن تو یه دشت بزرگ بازی می‌کنن، هزار هزار بچه کوچیک و هیچ کی هم اونجا نیس، منظورم آدم بزرگه، غیر من. منم لبه‌ی یه پرتگاه خطرناک وایساده‌ام و باید هر کسی رو میاد طرف پرتگاه بگیرم، یعنی اگه یکی داره می‌دوئه و نمی‌دونه کجا داره می‌ره من یه دفه پیدام می‌شه و می‌گیرمش. تمام روز کارم همینه. ناتور دشتم. می دونم مضحکه ولی فقط دوس دارم همین کار رو بکنم. با این که می‌دونم مضحکه».
کتاب «ناتور دشت» در طول تاریخ ماجراهای زیادی را از سر گذرانده که یکی از معروف‌ترین این ماجراها، پیدا شدن ردپای آن در دو ترور معروف تاریخ آمریکا یعنی ترور ریگان و جان لنون است. در جیب کت هر دو تروریست این حوادث، «ناتور دشت» را پیدا کردند!

نظرات کاربران

اصلا خوشم نیومد. ماجراهای کاملا عادی و روزمره
در 1 روز پیش توسط esh...243
زهرا جان شما کلا به کتاب خوندن ادامه نده خواهرم :)
در 3 روز پیش توسط far...151
کتابهای که راوی اول شخصه به نظرم کمی کسل کننده است. شخصیتهای داستان کمه. و این نوجوان زندگیش چیز بخصوصی نداره که جذاب باشه. من نتوستم باهاش ارتباط برقرار کنم.
در 6 روز پیش توسط f.k....59
زیاد نمیشه باهاش ارتباط برقرار کرد بیشتر به کتاب فحش شبیه
در 1 هفته پیش توسط علی رستمی
رمان محشری نبود افتضاحم نبود وقتم تلف نشد ولی چیز ارزشمندیم بدست نیاوردم برای من نشون دهنده این بود که زندگی یه نوجوان که داره کم کم جوان میشه چقدر بالا پایین های روحی داره و حالت آشفتگی و بی هدفی که این دوره داره رو نشون میده زیبا ترین موضوع برای من علاقه شخصیت اصلی به کودکانه که تو داستپن یه جورایی مظهر پاکی ان
در 2 هفته پیش توسط moh...301