در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۶,۰۰۰ تومان
4.00 $

درباره کتاب

کتاب «ناتور دشت» نوشته جروم دیوید سالینجر(۲۰۱۰-۱۹۱۹) مشهورترین نویسنده آمریکایی است.
این کتاب یکی از پرفروش‌ترین‌ کتابهای تاریخ ادبیات جهان و هم‌چنین از کتاب‌هایی است که در فهرست ۱۰۰ کتابی که باید پیش از مرگ خواند، آمده است.
هولدن کالفید، شخصیت اصلی این رمان در نظر سنجی مجله کتاب Book Magazine توانست عنوان دومین شخصیت ادبی جهان را به دست آورد.
«ناتور دشت» روایت تنها سه روز از زندگی کالفیلد نوجوان شانزده ساله‌ای است که در یک مرکز درمانی بستری است. او تصمیم می‌گیرد ماجرای خود را قبل از آمدن به این مرکز درمانی، برای کسی تعریف کند، که همین بن‌مایه شکل‌گیری این رمان است.
زمان روایت داستان، هولدن در مدرسه شبانه‌روزی تحصیل می‌کند که در آستانه کریسمس و به دلیل ضعف تحصیلی از دبیرستان اخراج شده و باید به خانه‌شان در نیویورک برگردد.
در بخشی از کتاب «ناتور دشت» می‌خوانیم:
«همه‌اش مجسم می‌کنم چندتا بچه کوچیک دارن تو یه دشت بزرگ بازی می‌کنن، هزار هزار بچه کوچیک و هیچ کی هم اونجا نیس، منظورم آدم بزرگه، غیر من. منم لبه‌ی یه پرتگاه خطرناک وایساده‌ام و باید هر کسی رو میاد طرف پرتگاه بگیرم، یعنی اگه یکی داره می‌دوئه و نمی‌دونه کجا داره می‌ره من یه دفه پیدام می‌شه و می‌گیرمش. تمام روز کارم همینه. ناتور دشتم. می دونم مضحکه ولی فقط دوس دارم همین کار رو بکنم. با این که می‌دونم مضحکه».
کتاب «ناتور دشت» در طول تاریخ ماجراهای زیادی را از سر گذرانده که یکی از معروف‌ترین این ماجراها، پیدا شدن ردپای آن در دو ترور معروف تاریخ آمریکا یعنی ترور ریگان و جان لنون است. در جیب کت هر دو تروریست این حوادث، «ناتور دشت» را پیدا کردند!

نظرات کاربران

نمیدونم چرا من اصلا نتونستم با این کتاب ارتباط برقرار کنم نصفه رهاش کردم
در 4 ساعت پیش توسط rz amn
لطفا متن انگلیسی این رمانو بذارید
در 5 روز پیش توسط ZaRa Gh
حتی اگه دوسشم نداشته باشی نمیتونی نخونیش من دوروزه تمومش کردم اولش یکم بدم اومد ولی ادامه که دادم خیلی دوست داشتمش نوجوون پسنده خیلی
در 1 هفته پیش توسط mina doosti
شخصیت سازی کتاب خوب بود ولی در کل از خواندن اینچنین کتابهایی اصلا احساس رضایت نمیکنم و سخنوری که نویسنده کتاب دارد همچون شخصیت اصلی کتاب بسیار زشت و منفی بود. از کتابهایی نبود که مورد علاقه بنده باشد و این کتاب را بر حسب پیشنهاد یکی از دوستان مطالعه کردم. در پایان سخن بجز اتلاف وقت چیزی از این کتاب عاید بنده نشد. و صرفا تصویرسازی که از خواهر کوچیکش انجام داده بود به دل من نشست و باعث شد دلتنگ برادر زاده ها و خواهرزاده هایم شوم. جا دارد از فیدیبوی عزیز بخلطر این کار ارزشمند که به همگان فرصت کتابخوانی را دادند نهایت تشکر و قدردانی نمایم. پاینده و شادکام باشید.
در 2 هفته پیش توسط ابراهیم مسگری
اگه میخواید با داستان زندگی یه نوجوون که داره دوران کودکی رو پشت سر میزاره همراه بشید ، سه روز زندگی هولدن کالفیلد رو تو ٢٠٧ صفحه بخونید . نوجوانی ١٧ ساله و ناراضی از زمین و زمان ، با همه مشکل داره ولی خیلی رک و راست با لحنی عامیانه و ساده ، خودش از وضعیتش و نظرش درباره بقیه براتون میگه . متن کتاب پر است از بد و بیراهایی که هولدن نثار بقیه میکنه اما این کتاب به خوبی تونسته مشکلات و دغدغه های فکری یه نوجوون سردرگم و عجول رو براتون شرح بده . به نظرم حداقل ارزش یه بار خوندن رو داره چون راوی اول شخصه و متن هم روانه فک کنم ازخوندنش خسته نمیشین . ١٦مهر ٩٦ ٠٠:١٧ بامداد
در 2 هفته پیش توسط yadgar mahmudyan