۴,۰۰۰ تومان
3.00 $

درباره کتاب

کتاب «فروشنده و میلیونر» نوشته مارک فیشر( -۱۹۶۸) نویسنده انگلیسی است.
شخصیت اصلی این کتاب سیمون مارتین نام دارد که مدت پنج سال است که در یک اداره کار می‌کند، اما یک روز طی جلسۀ هیات مدیره اخراج می‌شود.
او در حالی که با ناامیدی در خیابان‌ها قدم می‌زند، با یک مرد گدا، که مردم او را «میلیونر» می‌نامیدند، آشنا می‌شود. «میلیونر» بعد از دریافتن ماجرای اخراج «سیمون»، به او می‌گوید؛ شک نکند که این بهترین حالت ممکن برای او بوده و حالا او نباید ناامید باشد و با قدرت تمام از درون خود و ایمان به آن، به دنبال یک کار بهتر برود.
بعد از گذشت شش هفته از دیدار سیمون با میلیونر و نیافتن کار، سیمون پیش میلیونر می‌آید، در حالی که از مصاحبه‌های کاری که داده ناامید شده است. اما میلیونر بدون این‌که واقعا راه‌حل شفافی در اختیار او بگذارد، به او کمک می‌کند.
در بخشی از کتاب «فروشنده و میلیونر» می‌خوانیم:
«از آن روزهايي بود كه بهتر است آدم اصلاً از جايش بلند نشود. همان وقت‌هایی كه زمين و آسمان مرموزانه دست‌به‌دست هم می‌دهند تا زندگي يك نفر را زير و رو كنند. انگار اقبال هم، همان موقع بساطش را جمع می‌کند و می‌رود، و در اين لحظه هر اتفاقي ممكن است بيفتد. تصادف ماشين، خبر بد، مريضي...
در يكي از همين صبح‌های نحس بود- البته با تصور اينكه صبح‌ها به فرخنده و نحس تقسيم می‌شوند- كه سيمون مارتين 1از خواب بيدار شد. دوشنبه‌ای باراني از ماه می.
ساعتش زنگ نزد- شايد هم سيمون صدايش را نشنيده بود. ماكس ،سگ لهاسای کوچک، لهاساي كوچك و پشمالوي دم چنبری‌اش قصور ساعت را جبران و او را بيدار كرد.
طفلك حيوان بابت دير رسيدن صاحبش به سركار دغدغه‌ای نداشت، فقط غذايش را می‌خواست».

نظرات کاربران

کل کتاب یه داستان ساده است،ولی در عین سادگی تاثیرگذار،چیزی در مورد اینکه چطور بفروشیم نمیگه،اما دید کلی میده به آدم در مورد پول در آوردن و اینکه سختی داره،ریسک داره واینا
در 4 هفته پیش توسط آرش صفری
فقط میشه گفت عالی
در 3 ماه پیش توسط پریسا
عالی ، ارزش چندبار خوندن رو داره
در 3 ماه پیش توسط صحرا
عالی بودم تا صحفه۴۰۰خوندم بقیه شم همین امشب میخونم
در 4 ماه پیش توسط yas...974
کتاب خوبی بود.تنها چیزی که انسان باید از آن بترسه،خود ترسه.
در 6 ماه پیش توسط fer...aei